Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

keg 19 litrowy - czy warto zainwestować?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • EDWIN
    Junior
    • 01-2005
    • 21

    keg 19 litrowy - czy warto zainwestować?

    Przymierzam się do zakupu kega 19 litrowego, który jest dostępny w BA. Keg i niezbędne akcesoria to spory wydatek więc jeżeli ktoś z forumowiczów ma jakieś opinie o tym sprzęcie to proszę o informacje.
  • Chris
    Senior
    • 05-2004
    • 812

    #2
    Na początek zadaj sobie pytanie czy bedzie Ci to potrzebne.Sam przymierzam sie do kupna,ale beczek 5 litrowych.Wyjdzie to taniej i bede miał różnorodne piwka,ze względu na to ,że same beczki kosztują poniżej 30zl,wiec kupie kilka sztuk.Wszystko zależy jednak od Ciebie i od zasobności Twojego portfela.Pozdro
    chickkiller :)

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Jeżeli już koniecznie chcesz to kup na rynku wtórnym, będzie taniej.
      Możesz np. kupić w hurtowni takiego KEG;a z Colą lub z Pepsi, zapłacić kaucję i ju z go masz. Hurtownie stosują różne wysokości kaucji, jak się ma szczęście to
      Trzeba tylko zwrócic uwagę na to że ww. KEG'i mają niezamienne głowice przyłączeniowe.
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • EDWIN
        Junior
        • 01-2005
        • 21

        #4
        Fakt te małe beczułki są znacznie bardziej funkcjonalne, tańsze i z pewnością cała ich zawartość przy spotkaniu choćby dwóch lub trzech osób zostanie w należyty sposób spożytkowana. Ale przy impresje na około 10 osób keg 19 litrowy jest bardziej odpowiedni.
        Zakup 5 litrowych beczułek też rozważam tylko jeszcze nie mogę się zdecydować

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chris_1987
          Sam przymierzam sie do kupna,ale beczek 5 litrowych.Wyjdzie to taniej i bede miał różnorodne piwka,ze względu na to ,że same beczki kosztują poniżej 30zl,wiec kupie kilka sztuk.
          Jak takie beczułki opróżniać? Bo jeżeli za 30 zł, to nie mają one pompek. Sam bym chciał takie beczułki kupić, ale obawiam się, że naleję do nich piwo, a potem nie będę mógł w sposób cywilizowany go stamtąd przelać do szklanic.

          Comment

          • spidre
            Junior
            • 09-2004
            • 16

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
            Jak takie beczułki opróżniać? Bo jeżeli za 30 zł, to nie mają one pompek. Sam bym chciał takie beczułki kupić, ale obawiam się, że naleję do nich piwo, a potem nie będę mógł w sposób cywilizowany go stamtąd przelać do szklanic.

            Beczułki 5 litrowe są OK. Sam kupiłem i używam. Pompke ręczną miałem z dawnych czasów, ściągniętą z Niemiec. A używaną pompkę z magazynkiem na naboje CO (oczywiście też do w/w beczułek) kupiłem za kilkanaście złotych na Allegro. Serdecznie polecam

            spidre
            2 beer or not 2 beer, William Sheaksbeer
            Poszukuję wszelkich gadżetów i nie tylko, Amstela

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika spidre
              A używaną pompkę z magazynkiem na naboje CO (oczywiście też do w/w beczułek) kupiłem za kilkanaście złotych na Allegro.
              spidre
              Czy mam rozumieć, że z tej beczułki mogę zrobić coś w rodzaju syfonu na naboje?
              Jeśli tak, to czy piwo takie nalezy poddać refermentacji celem nagazowania (w tym przypadku naboje służyłyby jedynie do wypchnięcia piwa na zewnątrz), czy nie trzeba tego robić, gdyż piwo nagazuje się poprzez nabój CO2, tak jak woda w syfonie?

              Comment

              • mario123
                Senior
                • 01-2003
                • 250

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika spidre
                Beczułki 5 litrowe są OK. Sam kupiłem i używam. Pompke ręczną miałem z dawnych czasów, ściągniętą z Niemiec. A używaną pompkę z magazynkiem na naboje CO (oczywiście też do w/w beczułek) kupiłem za kilkanaście złotych na Allegro. Serdecznie polecam

                spidre
                Gdzie takie beczułki można kupić? Z jakiego materiału są wykonane i jak są zamykane?

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10738

                  #9
                  tania pompka jest tu tylko sie pospiesz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46732630
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    a keg tu http://www.browamator.pl/szczegoly.p...dm=1399483&pwd[6]=%2F163929%2F165992%2F183146&grp=&sortuj=kod
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Alchemych
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 349

                      #11
                      Miało być o kegach 19 l

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika EDWIN
                      Przymierzam się do zakupu kega 19 litrowego, który jest dostępny w BA. Keg i niezbędne akcesoria to spory wydatek więc jeżeli ktoś z forumowiczów ma jakieś opinie o tym sprzęcie to proszę o informacje.
                      No właśnie - a co z kegami 19 l ? Czy ktoś używał i z jakim skutkiem ?

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Ja używałem ze skutkiem zróżnicowanym:

                        1. Wygodne są. Lżejsze, łatwiejsze do umycia (można włożyć rękę do środka), mniej piwa na raz, więc łatwiej to uzyć dla mniejszej grupy.

                        2. Dwie beczki były dobre, dwie skwaśniały. Moim zdaniem to efekt nie dość szczelnego zamknięcia. Specyfika dekla (pokrywka wkładana do środka, zapierana dzwignią do góry) jest taka, że może być trudno zamknąć kega, zwłaszcza, jeżeli dżwignia jest nieco wygięta lub plastikowe nasadki wypracowane (sorry, że tak ogólnikowo, ale trudno to narysować).

                        3. Ja trafiłem u siebie w magazynie osiem takich (za darmo pięć było jeszcze z Coca Colą; miała wtedy sześć lat i była całkiem dobra). Cena w BA wydaje mi się wygórowana.

                        W sumie: jeśli trafiłbyś takie beczki za 30 - 40 zł, to jeszcze warto się skusić. Jeśłi drożej - to po 80 - 90 zł możesz w firmach handlujących opakowaniami kupić dowolne kegi do piwa, pakowniejsze, ale przede wszystkim - możliwe do podłączenia do każdej instalacji piwnej. Keg po coli wymaga praktycznie osobnej instalacji, ponieważ typowa ma wężyki zaślepione na głucho na urządzeniach i nie wymienisz samej głowicy. Chyba, że masz w planie budowę instalacji wyłącznie pod takie beczki.

                        Comment

                        • kangurpl
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 2660

                          #13
                          Ja mam jedna taką 19l po Pepsi.
                          Jak na razie nie miałem z nią problemu. Wygodna do mycia, zamykanie opisał juz Krzysiu, można trochę dogiąć w razie potrzeby tę dzwignię.
                          Z podłączenie nie mam problemu, mam schładzarke dwuobiegową.
                          Jeden obwód: klasyczna głowica do KEG'ów klasycznych, drugi: do KEG'ów 19 l od Pepsi.
                          Ale należy uważać aby nie pomieszać KEG'ów od Pepsi i CocaColi mają różne przyłącza.
                          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Comment

                          • Alchemych
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 349

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                            ...Dwie beczki były dobre, dwie skwaśniały. Moim zdaniem to efekt nie dość szczelnego zamknięcia. Specyfika dekla (pokrywka wkładana do środka, zapierana dzwignią do góry) jest taka, że może być trudno zamknąć kega, zwłaszcza, jeżeli dżwignia jest nieco wygięta lub plastikowe nasadki wypracowane (sorry, że tak ogólnikowo, ale trudno to narysować)....
                            Dzięki za uwagi.
                            Chyba jednak spróbuję tych kegów jak tylko uda się je zdobyć za rozsądną cenę. No i będę miał się na baczności z tą szczelnością

                            Comment

                            • Wielki_B
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 1968

                              #15
                              Szybkozłączki

                              Do kegów po produktach Pepsi (a więc bodajże Pepsi, Mirinda i 7Up) pasują szybkozłączki z Browamatora. Nie są one jednak czymś niezbędnym, bowiem złączki typu "samiec" w tych kegach można wykręcić, a w ich miejsce dorobić przejście np. na zawory kulowe.
                              Szybkozłączki są jednak chyba praktyczniejsze, a na dłuższą metę (gdyby ktoś chciał kegować większą ilość, co wiąże się z odpowiednią ilością zaworów kulowych) chyba bardziej opłacalne.
                              Poza tym, zaletą - dla mniej i średnio doświadczonych piwowarów - może okazać się fakt, iż kegi te mają wbudowany zawór bezpieczeństwa. Myślę że delikatne pociągnięcie za jego ucho pozwoli na stwierdzenie, czy piwo jest nagazowane, czy też mamy nieszczelną uszczelkę, o której pisał Krzysiu.
                              Zaznaczam jednak, że choć takie kegi posiadam, to jeszcze nie zdążyłem ich sprawdzić praktycznie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎