Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Baltas Kvietinis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Svyturys, Baltas Kvietinis

    Piłem go i lanego jak i z butelki - oba typy nie różnią się.

    Piwo pszeniczne, niefiltrowane.
    Z butelki - 0,5
    alkohol - 5.2
    kolor - lekko żółty wpadający w biel, mętne, kolorem przypomina bardziej holenderskie białe piwa niż te niemieckie.
    Smak - pełne, mało goryczkowe, lekko kwaskowe. Po dodaniu plastra cytryny (tak podają w knajpach - i lubię ten sposób) pycha, bardziej kwaskowe i bardzo odświeżające.

    Na 5.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    But 0,5 cena 1.89 lita alk 5,2% browar Kłajpeda
    Kolor - mętny (niefiltrowane)
    Zapach - drożdzowy bardzo mocny
    Pianka - grubobąblowa , utrzymuje się do końca
    Gaz - w normie
    Smak - dobry, delikatnie kwaskowate, mocno drożdzowy (mi pasował)
    Na kontrze jest napis Kwietinis alus oraz skład piwa!!!!!Jedyne piwo litewskie na którym widziałem składniki(oczywiście po litewsku)Moja ocena 4.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 30
    Last edited by sibarh; 07-04-2008, 16:20.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Zapomniałem o foto
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
        Na kontrze jest napis Kwietinis alus
        Już nie tylko na kontrze, ale i na etykiecie. Bez Kvietinis ostał się tylko kapsel. W związku z tym pozwolę sobie zmodyfikować temat.

        Piwem poczęstowała mnie siostra, której przywiozła je z Litwy koleżanka.
        Ładna, gustowna szata graficzna, jak wspomniał Sibarh podany jest skład. Kapselek też mi się podoba.
        Kolor jasnego miodu, ładny.
        Piana dość wysoka i trwała.
        Zapach pszeniczno-drożdżowy, z wyraźnymi nutkami bananowymi.
        Smak dośćpełny, z nutkami pszenicznymi i minimalną chmielowością, czyli jak być powinno. Spokojna 4.

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Piwko otrzymane od Sibarha. Dzięki.

          Kolor: Tak jak napisał Twili jasny miód. Mętne
          Piana Nie tak obfita jak w przypadku niemieckich weizenów acz kolwiek jest ok. Zmartwiło mnie to że krótko się utrzymuje. Opada po ok 2-3min pozostawiając po sobie kożuszek.
          Smak PRzyjemny, orzeźwiający pszeniczno drożdżowy smak ze wskazaniem na pszenice. Drożdże tak jakby stanowią podstawę dla poźniejszej ekspansji pełnego pszenicznego w pełni rozpływającego się w ustach posmaku.
          Zapach Drożdzowo pszeniczny. Wyczuwalna również lekka woń bananów jak i chmielu.
          Wysycenie Początkowo duże przez co wpływa na smak. Szybko jednak spuszcza z tonu dzięki czemu jest wporządku.
          Opakowanie Jak na zdjeciach powyżej.

          Ogólnie całkiem przyzwoity pszeniczniak. Smakował mi. Szkoda że póki co to tylko epizod. Ale mam nadzieję że jeszcze kiedyś go skosztuję. Polecam
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #6
            Zapach drożdżowo - owocowy, piana gęsta biała, kolor mętny, złotawy. Smak klasyczny pszeniczniak, drożdżowo-pszeniczny, sądząc po zapachu spodziewałem się dodatkowo jakiś owocowych smaczków - niestety nie wyczułem ich; zdecydowany, treściwy. Zakupione w sklepie Piotr i Paweł. Etykieta nieznacznie zmieniona m.in. słowo alus zastąpione beer. Piwo godne polecenia.
            Attached Files
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              No nie spodziwałem się wiele po tym pszeniczniaku.
              A jest całkiem całkiem. Niewiele pszeniczniaków można dostać w tej cenie. A ten jest bardzo dobry, solidny.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                kolor - słomiany, bardzo metny
                piana - biala, zwarta, gesta, dlugo się utrzymuje
                zapach - intenswyny, sfermentowanego ziarna zbozowego
                smak - pełne, lekko szczypiące, dośc ostrawe, przyjemny smak ziarna zbożowego lub inaczej - posiada miły, chlebowy posmak
                gaz - jak na pszenicę w sam raz
                opakowanie - podoba mi sie, weesja litewska, dokładam kapsel

                ogólnie bardzo dobre pszeniczne piwo
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Całkiem niezły pszeniczniak w przystępnej cenie (3,5 zł w Auchan w Płocku). Zapach przyjemny drożdżowo-pszeniczny, smak miom zdaniem trochę zbyt kwaskowy, przez co trudno doszukać się innych niuansów, piana biała i trwała. Za taką cenę warto spróbować.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    #10
                    Baltas pojawił się w rybnickich Alkoholach Świata (3,5 zł). Wcześniej widywany w katowickim Skarbku, ale jakoś nie miałem ochoty go kupować. I jak się okazało, to był błąd - solidny, mocno kwaskowaty pszeniczniak! Mocny, drożdżowo-chlebowy amomat, piękna piana.
                    Solidna czwóra z plusem.
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • kentaki
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 452

                      #11
                      Super pszeniczniak! Extra, śmietanowa piana, klasyczny, jasny, opalizujacy kolorek, typowy dentystyczny zapach, smak na miarę klasycznych weizenów, kwaskowy i goździkowy z fajnym posmaczkiem w gardziołku, dobrze nagazowane a opakowanie 1 klasa, etykiety i kapsel prima sort, jak to Svyturys . Generalnie super, godny polecenia pszeniczniak, w przyzwoitej cenie (ok. 3zł). Prawdę mówiąc nie spodziewałem się takiej rewelki, gorąco polecam i stawiam mocną 5.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Po otwarciu butelki uderza cytrusowo-pszeniczny zapach. Piana porządna, resztki pozostają do końca. Barwa mętna, ale bardziej wpadająca w cytrynową niż pomarańczową.
                        W smaku dominują aromaty cytrusowe w tle delikatna goryczka oraz lekko kwaskowate posmaki. Nagazowanie odpowiednie, opakowanie też w porządku.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Długo się nie będę rozpisywał.

                          Kiedy kupowałem piwo, to nawet nie zobaczyłem, że to pszczenica, lecz zerknąłem na niską cenę (3 zł) i postanowiłem spróbować. W piwie, tak w zapachu, jak i smaku dominuje banan. W odróżnieniu od niemieckich pszenic, jest wyraźnie goryczkowe ale nie zaburza to łagodności lecz orzeźwia. Piana trzyma się do końca.

                          Nie warto się zastanawiać nad nim w markecie - trzeba po prostu kupić i spróbować.

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Piana biała, dość gęsta, początkowo bardzo wysoka jak u większości pszeniczaków. Kolor jasno pomarańczowy, nagazowanie troszkę za niskie. W smaku dominuje banan z lekkim chlebowym posmakiem w tle. Ocena: 4,5
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              • 11-2005
                              • 911

                              #15
                              Moim zdaniem trochę bardziej kwaskowate od zwykłego pszeniczniaka.
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎