Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zgorzelec / Görlitz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stanislav
    Junior
    • 06-2004
    • 6

    Zgorzelec / Görlitz

    Czy wie ktoś, gdzie w Zgorzelcu (polskim oraz niemeckim) są dobre knajpy? I gdzie jest można kupić butelkowe i puszkowe piwo? Jestem miłośnik piwa z małych browarów, SAB-Miller, Carlsberg i podobne nie interesują mnie.
  • macmon
    Senior
    • 10-2002
    • 140

    #2
    Stanislav, miej oczy otwarte. Na pewno coś znajdziesz, niedaleko Zgorzelca Lwówek Śląski warzy piwo Książęce, Mocne Dobre, z tej produkcji powinno coś się znaleźć w Zgorzelcu...... zresztą zobacz w kategorii BROWARY w DZIAŁY BROWAR.BIZ

    LOGO LWÓWKA:
    Attached Files

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Temat co prawda starawy aczkolwiek te informacje mogą sie komuś przydać. W Gorlitz działają dwa browary restauracyjne (Brauhaus Obermuhle i Fritz Brau) oraz jeden przemysłowy (Landskron).
      Browar Obermuhle wytwarza dwa gatunki piwa (jasne i ciemne), podane są w gustownych kamionkowych kuflach. Lokal mieści się przy ul.An der Obermuhle 5 (10 minut spacerkiem od mostu granicznego). Nastepny browar to Fritz Brau który mieści się w samym centrum miasta w hotelu "Bon Apart".Podobnie jak jego konkurent warzy jedynie jasne i ciemne piwa.
      Natomiast Brauerei Landskron to stary, pięknie zachowny browar. Warzący około 10 gatunków piwa ( wszystkie piwa jak i cała oferta gadżetów są do kupienia w portierni browaru). Bez trudu można napić się w tym mieście piwa beczkowego z tego browaru.
      Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zwiedzaniem browaru podpowiem jest taka możliwość, warunek wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne lub e-mail.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Sokół83
        szynkarz
        • 12-2004
        • 1598

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Temat co prawda starawy aczkolwiek te informacje mogą sie komuś przydać.
        przydadzą się i to bardzo - będąc w Karpaczu zamierzam się wybrać do Goerlitz

        mam kilka pytań:
        - jak z cenami (oczywiście nie chodzi mi o dokładne ceny, ale mniej więcej po ile stoi piwo w browarach, knajpach, sklepach i na owej portierni)?
        - jak z jedzeniem - lepiej po polskiej czy niemieckiej stronie zjeść?
        - gdybym nie miał czasu odwiedzić obu browarów restauracyjnych, to który byś mi polecił (liczy się dla mnie smak piwa przede wszystkim)
        - czy idzie sie dogadać po polsku w Goerlitz?
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          1. Za kufel półlitrowy w browarach restauracyjnych trzeba zapłacić 2,5 do 3 euro, w małych lokalch gastronomicznych piwo z lokalnego browaru Landstron kosztuje 1,5 euro.
          2.My się stołowaliśmy w Gorlitz.
          3.Bez wątpienia Brauhaus Obermuhle Gorlitz. Można również odwiedzić przemysłowy browar Landskron (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna).
          4. Nie próbowaliśmy Wyłącznie rozmawialiśmy w języku niemieckim.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            W Gorlitz działają dwa browary restauracyjne (Brauhaus Obermuhle i Fritz Brau) .
            Już tylko jeden. Fritz się poddał i leje ponoć Eibauera.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Z mich informacji browar zaprzestał produkcji w sezonie jesienno zimowym na wiosnę chłopaki mają ponownie zacząć warzyć.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Z mich informacji browar zaprzestał produkcji w sezonie jesienno zimowym na wiosnę chłopaki mają ponownie zacząć warzyć.
                Ruszyli?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #9
                  Niestety nie
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    A czy ktoś może mi polecić jakiś ciekawy getrank/sklep w Goerlitz czynny w sobotę?

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      A czy ktoś może mi polecić jakiś ciekawy getrank/sklep w Goerlitz czynny w sobotę?
                      Wszystkie getranki czynne są w sobotę do 13/14.
                      Najlepsze to:
                      Fristo - Reichenbacher Straße 51
                      Getranke przy markecie Marktkauf - Nieskyer Straße 100
                      Warto również zerknąć do firmowego sklepiku browaru Landskron.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Baard
                        Senior
                        • 01-2010
                        • 316

                        #12
                        Kaufland przy Scultetus Str. 24 czynny od 7.00 do 21.00. Mają całą gamę Landskron taniej niż w getrankach no i ogólnie parę ciekawych piwek sie znajdzie.
                        Getrank obok Aldi przy Am Hopfenfeld 6, blisko Marktkaufu w sobotę czynny do 14.00
                        Netto przy Schlesische Str. 29, też coś można wybrać czynny od 7.00 do 20.00

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Dzięki

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #14
                            Netto? Kaufland? Nie przesadzajmy proszę z tym wyborem, bo można się srodze rozczarować..
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Kefir87
                              Member
                              • 09-2010
                              • 70

                              #15
                              Jak jest z godzinami otwarcia Getranków w dni powszednie?
                              Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
                              http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎