Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kilka pytań

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gerald1910
    Junior
    • 02-2005
    • 4

    Kilka pytań

    Witam
    To mój pierwszy post na foum.
    Trafiłem tu dwa dni temu. Czytam sobie starsze tematy tyle na ile mi czasu starcza.
    Powoli mi sie to wszystko rozjaśnia, ale mam jeszce do Was kilka pytań.

    Sprzęt.

    Od kilku lat bawie się wino domowe, wiec posiadam kilka balonów, 2 pojemniki fermentacyjne po 30 litrów, rurki fermentacyjne, węże, winiomierz, 20 litrowy garnek
    Czy to co mam wystarczy mi do zabawy w browarnictwo domowe, czy musze jeszcze cos dokupić.
    Pojemniki fermentacyjne mam bez kraników i ze zwykłymi pokrywami (bez zamocowań na rurki fermentacyjne)
    Czy taki kranik jest niezbędny, czy w przypadku jak z winem wystarczy węzykiem ściagnąc piwo znad osadu??
    Czy balony, pojemniki można wykorzystywać na przemian do wina i piwa ( po potraktowaniu ich pirosiarczanem) czy raczej jest to nie wskazane i lepiej zaopatrzyc sie drugi zestaw tylko do piwa?

    Pierwsza warka

    Na pierwszy raz wybiore brewkita. Czy moglibyście poleciś cos szczególnego?


    Z góry dziękuje za odpowiedzi i wszelkie sugestie
    pzdr
    Last edited by Gerald1910; 18-02-2005, 11:47.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    ja korzystam ze sprzętu dawniej używanego do produkcji wina i nie narzekam (może na za małą kadz zacierną ) tez polecam brewkita na początek, bo to daje pojęcie jak może wyglądać piwo domowe a potem się tylko to doskonali
    w zależności jakie piwa lubisz i gdzie będziesz się zaopatrywał w brewkity wybierz coś tobie pasującego. niedawno zrobiłem piWESa jasnego z drobną modyfikacją jeśli chodzi o chmielenie i po pierwszych próbach organaleptycznych odnoszę wrażenie, że mógłby ci posłużyć jako doskonały start, a przy tym stosunkowo niedrogi w porównaniu do zagranicznych brewkitów.
    Last edited by e-prezes; 18-02-2005, 11:57.

    Comment

    • dessloch
      Senior
      • 05-2004
      • 127

      #3
      moim zdaniem potrzebny jest tylko balingometr dodatkowo [chyba że go tam masz], no i gar zacierno-warzelny no i kadź filtracyjna.
      reszty to można ci tylko pozazdrościć

      Comment

      • dzuk
        Member
        • 03-2003
        • 39

        #4
        Sprzęt mniej więcej ok.
        Płyń od razu na głębokie wody, olej brewkity i od razu zacieraj, efekt jest niewspółmierny.
        Wielu początkujących zaczyna od brewkitów (ja też) ale to nie to samo co słód, jeśli zamierzasz warzyć piwo przez dłuższy czas to kup sobie od razu śrutownik i słód i hola.
        Powodzenia.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎