Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moskwa piwny patrol

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zbysia
    Senior
    • 09-2004
    • 907

    Moskwa piwny patrol

    Z gory przepraszam za brak polskich czcionek - @-kafe w Moskwie ich nie posiada.
    Za to mozna palic i jest piwo: Sibirskaja Korona - Klassichieskoje, cena 55 rubli. Postaram sie na biezaco wpisac wiekszosc piw wraz z cenami, oraz opisami wypitych, ups... przepraszam zdegustowanych
    fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #2
    A te 55 rubli - ile to złotych?

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      100 rubli w przeliczeniu na nasze złotówki to 13zł.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • zbysia
        Senior
        • 09-2004
        • 907

        #4
        Według moich obliczeń to około 6 zł, 1zł=8,95 rub. Jednak jest to cena w kombajnie @-kafe, księgarnia, sklep komputerowy w eleganckim domu towarowym. Ceny sklepowe: Baltika psznna 25 r, pozostała sieczka typu Sibirskoje, Staryj Mielnik i in. w odmianach od 17 do 19 r., Tinkoff powyżej 30 - zwykle 34 - 37r.
        fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #5
          Tylko co nam po samych cenach ? Chyba jednak warto by się dowiedzieć jakie tam są piwa, jak smakują i np ich porównanie do nam znanych. No chyba, że tylko ja takie mam do tego podejście

          Comment

          • zbysia
            Senior
            • 09-2004
            • 907

            #6
            Poprawa tematu: Baltika "8" - pierwsze pite w pokoju same pozytywne wrażenia od koloru do smaku i zapachu - cena 25 r. - tylko sobie życzyć. Przepłukanie szklanki i Sibirskaja Korona Bieloje (czyt.: biełoje): zapach dziwny lekko kwaskowy, może bardziej goździk, smak ostry, kolejne wrażenie: i smak i zapach skuna (no może samosiejki) - szczypie w język i to smakiem nie gazem, wrażenie: dotyka pszenicy, jednak nazwa w porównaniu do kanonów na wyrost.
            Kolejny dzień.
            Sibirskaja Korona Rubinovoje 5,8 %: kolor ciemniejszy od pilsa niech będzie, że rubinowy, praktycznie bez gazu, piana nietrwała; skład każe wylać piwo przed wypiciem -oprócz podstawy mamy do wyboru kaszę ryżową albo roztwór maltozy moje miało ryż. Smak byle jaki no jednak lepszy niż w Starym Mielniku - gęstszy, może to ten ryż. Kolor (w miarę picia zaczynam je rozróżniać ) landrynkowy w smaku to samo. Piwo z zadęciem lecz do niczego. Płukanie szklaneczki i Staryj MielnikTjemnoje - bez oceny: zamroził się, ale został wypity . Acha - 6,5%
            Kolejne: Bielyj Miedvied Kriepkoje 7,2% kolor jaśniutki, piana drobna wysoka, zapach metaliczno-słodki, smak takiż. Więcej nie napiszę bo to było 3 tego wieczoru
            Kolejny dzień.
            Tylko jedno opisane: Staryj Mielnik Zolotoje: kolor jak słomka pod słońce, owocowy zapach, smak idealny na upalny dzień, no na zewnątrz (chciałem napisać na dworze, ale "mała" Polska nie wiedziałaby o co chodzi) ok.-15.
            Etykiety i kapsle zebrane- Becik dostanie swoje mocne i portery. Z kronikarskiego obowiązku - białoruska Krinica - sprytne piwo w plaskikowej butelce 0,5 l. ze zrywanym kapsem jak z "Tymbarku".

            Pozytywy: Moskwa zimą +
            podany skład piwa + (ciekawe, u nas jest to obowiązek producenta i ...)
            "Święto Obrońcy Ojczyzny" +
            ceny piwa +
            p. wszyscy piją piwo na ulicy+
            zimą całe piwo jest zimne +

            Negatywy: zimno w Moskwie -
            podany skład piwa - (wszystkie zawierają maltozę, ryż ale jednak nie kukurydzę to +)
            marsz bojówek komunistycznych -
            Tinkoff -
            wszyscy pijący piwo piją je z butelki - (ale niektórzyzagryzają orzeszkami )
            paskarskie ceny hoteli -

            Last edited by zbysia; 26-02-2005, 08:34.
            fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

            Comment

            • zbysia
              Senior
              • 09-2004
              • 907

              #7
              Może nie jest to piwnego patrolu ciąg dalszy, ale mam do oddania kapsle ze wszystkich degustowanych na tamtym wyjeżdzie piw: od białoruskich:Krynica, Brestskoje; ruskich: Staryj Mielnik - dwa rodzaje, Pszeniczna Baltika, Tinkoff Porter, Sibirskaja Korona - dwa rodzaje, Jeden z "sympatycznym" misiem polarnym; do tego są etykiety, krawatki, kontry, no może nie do wszystkich no jednak.
              fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

              Comment

              • zbysia
                Senior
                • 09-2004
                • 907

                #8
                W sumie nic sie nie zmienilo.. Ludzie dalej pija piwo na ulicach, jest dostepne co w wielu"kioskach". Ceny juz mniej przystepne , ale ma to zwiazek z mocniejszym rublem.
                W obecnym net-kafe ceny od 60 rubli (25 rubli=1 $), w sklepach od 20, 25 rubli. Jak na razie nie zaobserwowano zadnych nowych ewenementow, pare piw zmienilo swoja szate, np.:Staryj Mielnik Zolotoje, ktory dostal takze biala butelke. Po drodze w Brzesciu zakupilem piwo "Stavka", jako, ze jeszcze nie wypite, nie bedzie opisu (potem bedzie).
                Poniewaz szczesliwym trafem posiadlem aparat postaram sie obfotografowac co sie da i jesli zdjecia beda piwne to na forum sie pojawia..
                fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Niestety ostatnimi czasy Rosja stała się mało gościna na kieszeń polskiego turysty Czekamy w szczególności na fotki z browarów restauracyjnych
                  Last edited by abernacka; 01-04-2007, 18:49.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • zbysia
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 907

                    #10
                    Aaa ... to nie wiem czy w jaki
                    fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Dasz radę
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • zbysia
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 907

                        #12
                        Aaa ... to nie wiem czy w jakis trafie.. malo czasu, kruca-bomba.. Ale faktem jest, ceny noclegow powalaja na kolana, za pasc w ktorej spie, place ok 60$ i jest to centrum tej pieknej stolicy: toalety i prysznice w korytarzu - w meskiej nie ma desek sedesowych - jak oni do tego doszli, ze nam niepotrzebne?
                        fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #13
                          Jak ostatnio w Rosji bawiłem była tylko dziura w podłodze, oczywiście nie było tam ani drzwi ani ściany odgradzającej od drugiej dziury
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • zbysia
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 907

                            #14
                            I znowu Moskwa.. Ciekawy kontrast z Ukrainą odwiedzana ostatnio częsciej przeze mnie. Na razie hotel.. Piwo w barze tylko butelkowe. Wybór duży, ale w większości klony zagranicy, lub zagranica. Piję Newskoje Kłasiczeskoje 5 % cena 60 rub. - 0,5 l. Dla chcących przeliczać ceny: dzielimy ruble przez 10 i mamy złotówki. Mam cichą nadzieję, że uda mi się coś piwnego jednak zobaczyć..
                            Pozdrowienia do nastepnego połączenia..
                            fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

                            Comment

                            • Hrustgurd
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 431

                              #15
                              Trzeba było przeze mnie na moskiewski klub kolekcjonerów wyjść... urządziliby przyjemny odpoczynek z dobrym piwem! A Newskie za 60 rubli - to złe!
                              Przyjeżdżajcie w Petersburg! Tu dziesiątek minibrowarow od 60 do 150 r za połlitra. Ciemne Wasileostrowskoje i porter Miunchiel - chluba Północnej Stolicy. I rzeczywiście smaczne piwo regionalnych browarów możecie spróbować.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎