Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czterej z Portierni i Pils - Rudy na Szynach (#15)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Czterej z Portierni i Pils - Rudy na Szynach (#15)

    W podtytule - "Piwo pszeniczne-niepszeniczne", ekstrakt 13° Blg.
    Zapach sugeruje kwaskowaty, typowo pszeniczny smak - ale pierwszy łyk powoduje duże zdziwienie, gdyż piwo jest bardzo słodkowo łagodne, bez cienia kwaskowatości. Kolejne łyki też przynoszą niespodziankę, gdyż pojawia się początkowo zupełnie nieobecna goryczka, a piwo przestaje być aż tak słodkawe jak na początku. Rozwarstwiło się przy nalewaniu?
    Tak czy inaczej - to nietypowe piwo pszeniczne-niepszeniczne jest bardzo bogate w smaki, zarówno te pszeniczne, jak i trapistowskie.
    I jeszcze z obowiązku kronikarskiego: kolor jaśniutki, piana nie za duża, ale bardzo trwała, gazu dużo.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Dostałem to piwko od Pani Prezes w trakcie giełdy krakowskiej. Do degustacji musiałem się przygotować, a więc: Łyk, i jedziemy z koksem.
    HMM
    kolor- mętny, jasno złoty, pszeniczny
    piana- no z początku duża lecz po chwili znikła
    CO2- dużo, dużo
    smak- lekko drożdżowy, miły, z minimalną goryczką, i (jak ja to nazywam przy pszenicznych) gumowaty. Dobry.
    zapach- typowo pszeniczny czyli gumowaty
    opakowanie- piękna butelka 0,33 (z porterka Cieszyńskiego?), kapsel z numerem warki, no a etykieta to mistrzostwo świata!!!!. Jedzie sobie jakis pancerny pociąg po szynach i ciągnie pancerne wagony i chyba wszystko jest pancerne!
    SUPER!!!

    Piwko pyszne, moim zdaniem raczej pszeniczne niż nie. Po wyglądzie etykiety można się było spodziewać czegoś naprawdę pysznego i robionego fachową ręką. Jestem pod wrażeniem walorów smakowo-estetycznych!!!

    No to łyk!!
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Moje odczucia niemal dokladnie pokrywaja sie z recenzja kolegi jerzego. Bardzo interesujaca i udana krzyzowka pszeniczniaka z piwem klasztornym. Zapach przywodzi na mysl piwa klasztorne, ale w tle czuc bananowo-waniliowe nuty typowe dla piw pszenicznych. Smak jest raczej "klasztorny", mimo duzego nagazowania i raczej pszenicznego startu, poczatkowa slodycz ustepuje miejsca przyjemnej goryczce. Kolejne pyszne piwo z Wroclawia. Szata graficzna tez nienaganna.
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Alchemych
        Senior
        • 12-2003
        • 349

        #4
        No nareszcie "RUDY NA SZYNACH" w kuflu... No jakbym się w porę nie zorientował to Mycha wypiłaby mi wszystko - co za gadzina wspaniała!!! Oj chyba jest dobre to piwko...
        Spytałem o wrażenia, ale nie odpowiedziała. Ma zamknięte oczy, jakby w letargu, ekstazie - nie mogłem jej dobudzić...
        No to teraz ja zanurzę pychol w tym specyfiku...
        Wspaniały, okrągły pszeniczny smaczek, typowo pszeniczny zapach. Jak otworzyłem to psyknęło leciutko ale przy nalewaniu do kufla pianka wzorowa, opada regularnie i po paru minutach zostaje lekki kożuszek a później łańcuszek dookoła. Nagazowanie po prostu ideał. Lekkość smakowa tego piwka i subtelność sprawia że możnaby je było pić np jako aperitif przed śniadaniem . Bardzo pszeniczne i bardzo smaczne!!! Mycha w końcu ocknąwszy się stwierdziła "że piwko owo nadaje się na każdą okazję i o każdej porze dnia, nocy niezależnie od pory roku. Chciałoby się krzyknąć - jeszcze! jeszcze! jeszcze!" - koniec cytatu. Zgadzam się i składam serdeczne BZ i podzięki wielkie Marusi za możliwość degustacji tego wzorowego i oryginalnego zarazem produktu.

        Comment

        • strzelczyk76
          Senior
          • 11-2003
          • 823

          #5
          Mniam, piwo podane w celu przywrócenia równowagi psycho-fizycznej po ciężkim świętowaniu

          Butelka - bardzo ładny "bączek" 0,33 - super pomysł + etykieta z serii "czołgowej" - jak dla mnie jedne z ładniejszych etykiet piw domowych (dlaczego nie występują w konkursie?!!!).

          Po otwarciu i wlaniu - kolor wprost idealny dla pszenicznego, nagazowanie super (drobne bąbelki) tworzy się piękna piana, gęsta i długo utrzymuje się kożuszek

          Smak - po prostu pyszne - goryczka lekka, faktycznie trochę przebija ta słodycz - ale to tylko zaleta - dla mnie bardziej pszeniczne - niż nie

          Bardzo dobre piwo - można nim uczyć "niewiernych" co to piwo pszeniczne. Piłem dobrze schłodzone - i pomogło wrócić między żywych
          Gratulacje
          Attached Files
          NORMALNOŚĆ



          Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Dzięki za pozytywna ocenę, ale dlaczego na zdjęciu nie ma butelki?? Zamiast się produkować nt. etykiety, mogłeś ją po prostu uwiecznić
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • strzelczyk76
              Senior
              • 11-2003
              • 823

              #7
              Jak już się dorobie porządnej maszyny do focenia - to nie omieszkam uwieczniać innych twoich etykiet - przy oczywiście drobnej pomocy w postaci importu z Wrocławia tych etykiet (mogą [muszą] być z zawartością )- na razie nie chciałem psuć efektu słabym aparatem!
              NORMALNOŚĆ



              Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Trochę sobie u mnie postało

                Wizualnie prezentowało się następująco:


                Zaraz po otwarciu uderzył w nozdrza charakterystyczny aromacik który powstał dzięki zielonej buteleczce. Dalej było już tylko przyjemniej Piana jak marzenie - drobnopęcherzykowa aż chce się pożreć ją wzrokiem. Słomkowy kolor, dobre wysycenie, delikatniusienki drożdżowo-bananowo-chmielowy aromat, leciutkie i idealne na upał, w smaku przyjazna - intensywna - acz zaokrąglona goryczka głaszcze podniebienie

                pycha!
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • beny
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 984

                  #9
                  Ja mogę tylko powiedzieć, że mam kolejną etykietę tematyczną (kolejnictwo) w zbiorze - dzięki ART za odklejenie pociągu z Twojej butelki - trochę ucierpiała ale nic to grunt, że jest w kolekcji
                  Z piwnym pozdrowieniem
                  Radosław Kwiecień

                  http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny
                    Ja mogę tylko powiedzieć, że mam kolejną etykietę tematyczną (kolejnictwo) w zbiorze - dzięki ART za odklejenie pociągu z Twojej butelki - trochę ucierpiała ale nic to grunt, że jest w kolekcji
                    Beny, przecież rozsyłamy chętnym koperty z etykietami, czemu się nie zgłosiłeś? Masz jeszcze szansę
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎