PDA

Wersja pełna: : Bocheńska 9, Pub Miriam

piokl13
09-03-2005, 12:51
Bractwo Piwne poleca na swych stronach ową knajpkę mieszczącą się na rogu Bocheńskiej i Gazowej. Piszą prawdę? Lany Namysłów? Czy to już nieaktualne?

http://www.bractwopiwne.pl/?lt=0&yy=2&id=16&lang=pol&men=art

e-prezes
09-03-2005, 13:36
obadamy, ale jest to możliwe, bo namysłów zwykle pojawia się w knajpach na obrzeżach ścisłego centrum. czy dalej aktualne? słabo, bo gdziebym był to np. rok temu był okocim, albo coś z fajnego a teraz Żywiec. szlag mnie trafia, bo nigdy nie ukończę strony o knajpach krakowskich :(

emes
09-03-2005, 13:40
To informacja sprzed 3 lat. Mimo, że nie jestem z Krakowa, pozwolę sobie na opis dzisiejszy knajpy, która chyba trochę inaczej się nazywa niż podaje to Bractwo Piwne - Mirjan. http://www.kazimierz.com/index.php?t=restauracje&t2=Mirjan

e-prezes
09-03-2005, 13:49
tylko na ile dokładna jest ta baza? pod pozycją 31 stoi napisane, że mają Gold Fassl, a lanego to już ze 3 lata nie widziałem.

emes
09-03-2005, 14:09
Jest tam telefon, można się bezpośrednio dowiedzieć co tam leją. Sam serwis nie wiem czy ma trzy lata, ale jest chyba raczej prężnie prowadzony przez miejscowych pasjonatów kultury , historii i klimatu Krakowa ze szczególnym ukierunkowaniem na dzielnicę Kazimierz.
Wiem, bo znam jednego ze współtwórców i współprowadzących ten serwis, kiedyś oprowadzał mnie i moich znajomych po najciekawszych knajpach, pubach i restauracjach krakowskich.

e-prezes
09-03-2005, 14:16
wnioski proszę na forum w "piwo - gdzie?", bo sam jestm ciekaw. jeśli wierzyć serwisowi norymberska jest zamknięta do maja i nie bardzo jest gdzie się napić.

piokl13
09-03-2005, 14:18
tylko na ile dokładna jest ta baza? pod pozycją 31 stoi napisane, że mają Gold Fassl, a lanego to już ze 3 lata nie widziałem.
To też ciekawe.
Albo Pod Brunatnym Niedźwiedziem - lany Grybów?

bahtol
09-03-2005, 15:50
Dajcie sobie spokój. Ani lanego Grybowa ani Gold Fassla w Krakowie nie ma, Namysłowa nie widziałem dawno i też wątpię w jego istnienie, bo kilka knajp ma szyldy Namysłowa, a już go dawno nie leją. Są to według mnie stare informacje, a informacja o Domu Norymberskim też pochodzi chyba sprzed kilku lat, więc nie ma obaw.

emes
09-03-2005, 16:24
Dajcie sobie spokój. Ani lanego Grybowa ani Gold Fassla w Krakowie nie ma, .

Aż sam zadzwoniłem do restauracji 31, chociaż mieszkam w wawie i nie planuję odwiedzać w najbliższym czasie ani Krakowa , ani tą restaurację. Manager tej restauracji powiedział, że jest u nich obecnie piwo beczkowe Gold Fassl.
Nie rozumiem jak można pisać coś i nawet palcem nie kiwnąć, żeby sprawdzić jak jest naprawdę.

e-prezes
09-03-2005, 16:35
wielkie dzięki emes... wiesz my krakusy strasznie leniwe jesteśmy ;) jak wpadniesz kiedyś do kraka to obdzielę się koźlakiem z mojego browaru za dobre chęci.

ergie
09-03-2005, 16:45
Mirjan to flagowa knajpka Krakowskiego Kręgu Bractwa Piwnego, spotykają się tam co jakiś czas.

bahtol
09-03-2005, 17:43
Jeżeli faktycznie tak jest (a mam zamiar sprawdzić) to zwracam honor. Po prostu w knajpach gdzie dawniej Gold Fassl, Namysłów czy Grybów bywał już nikt o tym nie pamięta.

Pendragon
29-04-2008, 21:04
3 lata minęły od ostatniego wpisu. Co teraz tam leją?

e-prezes
30-04-2008, 18:25
Pewnie masówkę. Jak będę na Kazimierzu to podejdę, ale nie spodziewaj się rewelacji. Kraków jest zdominowany przez koncerniaki.

Pendragon
30-04-2008, 18:58
To czemu Bractwo Piwne poleca ten lokal? Z przyzwyczajenia? :cool:

e-prezes
30-04-2008, 19:04
Ich pytaj! O dawna i tak bywają tylko w Kazimierskie Piwniczce.

Pendragon
30-04-2008, 19:10
Ja tam pytac ich nie będę, aż tak mi nie zależy ;) Wczoraj wlazłem na ich nową stronę i dojrzałem ten adres, więc postanowiłem poszukać tutaj "asortymentu", a tu widzę nic od 3 lat się nie pojawiło.

e-prezes
30-04-2008, 19:13
Ja tam pytac ich nie będę, aż tak mi nie zależy ;) Wczoraj wlazłem na ich nową stronę i dojrzałem ten adres, więc postanowiłem poszukać tutaj "asortymentu", a tu widzę nic od 3 lat się nie pojawiło.

Tam nigdy nic ciekawego nie było. Ot knajpa jakich wiele.

e-prezes
30-05-2017, 20:35
3 lata minęły od ostatniego wpisu. Co teraz tam leją?
To czemu Bractwo Piwne poleca ten lokal? Z przyzwyczajenia? :cool:

Była i pewnie wciąż jest to jedna z niewielu (po Kazimierskiej Piwniczce) tania knajpa, gdzie co prawda nie mają wydzielonej sali, ale za to jest niedrogo. Np. 5,5 zł za lany Leżajsk. Ciężko w tej cenie znaleźć piwo lane w Krakowie.