Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bocheńska 9, Pub Miriam

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Bocheńska 9, Pub Miriam

    Bractwo Piwne poleca na swych stronach ową knajpkę mieszczącą się na rogu Bocheńskiej i Gazowej. Piszą prawdę? Lany Namysłów? Czy to już nieaktualne?

  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    obadamy, ale jest to możliwe, bo namysłów zwykle pojawia się w knajpach na obrzeżach ścisłego centrum. czy dalej aktualne? słabo, bo gdziebym był to np. rok temu był okocim, albo coś z fajnego a teraz Żywiec. szlag mnie trafia, bo nigdy nie ukończę strony o knajpach krakowskich
    Last edited by e-prezes; 09-03-2005, 14:37.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #3
      To informacja sprzed 3 lat. Mimo, że nie jestem z Krakowa, pozwolę sobie na opis dzisiejszy knajpy, która chyba trochę inaczej się nazywa niż podaje to Bractwo Piwne - Mirjan. http://www.kazimierz.com/index.php?t...acje&t2=Mirjan

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        tylko na ile dokładna jest ta baza? pod pozycją 31 stoi napisane, że mają Gold Fassl, a lanego to już ze 3 lata nie widziałem.

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #5
          Jest tam telefon, można się bezpośrednio dowiedzieć co tam leją. Sam serwis nie wiem czy ma trzy lata, ale jest chyba raczej prężnie prowadzony przez miejscowych pasjonatów kultury , historii i klimatu Krakowa ze szczególnym ukierunkowaniem na dzielnicę Kazimierz.
          Wiem, bo znam jednego ze współtwórców i współprowadzących ten serwis, kiedyś oprowadzał mnie i moich znajomych po najciekawszych knajpach, pubach i restauracjach krakowskich.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #6
            wnioski proszę na forum w "piwo - gdzie?", bo sam jestm ciekaw. jeśli wierzyć serwisowi norymberska jest zamknięta do maja i nie bardzo jest gdzie się napić.

            Comment

            • piokl13
              Senior
              • 06-2003
              • 946

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              tylko na ile dokładna jest ta baza? pod pozycją 31 stoi napisane, że mają Gold Fassl, a lanego to już ze 3 lata nie widziałem.
              To też ciekawe.
              Albo Pod Brunatnym Niedźwiedziem - lany Grybów?

              Comment

              • bahtol
                słomiany zapał
                • 10-2002
                • 331

                #8
                Dajcie sobie spokój. Ani lanego Grybowa ani Gold Fassla w Krakowie nie ma, Namysłowa nie widziałem dawno i też wątpię w jego istnienie, bo kilka knajp ma szyldy Namysłowa, a już go dawno nie leją. Są to według mnie stare informacje, a informacja o Domu Norymberskim też pochodzi chyba sprzed kilku lat, więc nie ma obaw.
                =bahtol=

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bahtol
                  Dajcie sobie spokój. Ani lanego Grybowa ani Gold Fassla w Krakowie nie ma, .
                  Aż sam zadzwoniłem do restauracji 31, chociaż mieszkam w wawie i nie planuję odwiedzać w najbliższym czasie ani Krakowa , ani tą restaurację. Manager tej restauracji powiedział, że jest u nich obecnie piwo beczkowe Gold Fassl.
                  Nie rozumiem jak można pisać coś i nawet palcem nie kiwnąć, żeby sprawdzić jak jest naprawdę.
                  Last edited by emes; 09-03-2005, 17:27.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    wielkie dzięki emes... wiesz my krakusy strasznie leniwe jesteśmy jak wpadniesz kiedyś do kraka to obdzielę się koźlakiem z mojego browaru za dobre chęci.

                    Comment

                    • ergie
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 1041

                      #11
                      Mirjan to flagowa knajpka Krakowskiego Kręgu Bractwa Piwnego, spotykają się tam co jakiś czas.
                      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                      ------------------------------------------------------------------
                      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                      Comment

                      • bahtol
                        słomiany zapał
                        • 10-2002
                        • 331

                        #12
                        Jeżeli faktycznie tak jest (a mam zamiar sprawdzić) to zwracam honor. Po prostu w knajpach gdzie dawniej Gold Fassl, Namysłów czy Grybów bywał już nikt o tym nie pamięta.
                        =bahtol=

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          3 lata minęły od ostatniego wpisu. Co teraz tam leją?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19166

                            #14
                            Pewnie masówkę. Jak będę na Kazimierzu to podejdę, ale nie spodziewaj się rewelacji. Kraków jest zdominowany przez koncerniaki.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              To czemu Bractwo Piwne poleca ten lokal? Z przyzwyczajenia?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎