Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hondurena, Salva Vida

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Hondurena, Salva Vida

    Cerveceria Hondureńa to chyba jedyny duży browar/albo grupa browarów/ w Hondurasie produkujący piwa butelkowe.Przynajmniej wszystkie 4 gatunki,które spotykałem w sklepach i knajpach stamtąd pochodziły.
    "Salva Vida" znaczy "koło ratunkowe" i rzeczywiście piwo doskonale spełniało tę funkcję.
    Piana dość gęsta,choć niezbyt obfita,barwa słomkowa o lekkim cytrynowym odcieniu.W pierwszym kontakcie piwo wydało się lekko gorzkawe z niewielkim jakby stęchło-sztucznym posmaczkiem i pozostawiło dość kwaśny posmak,jednak te negatywne wrażenia nie były zbyt silne.Przy kolejnych spożyciach negatywne wrażenia zniknęły i piłem je nie bez przyjemności zwłaszcza w czasie upału jako łagodny,niskogoryczkowy,orzeżwiający napitek.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Butelka 355 ml,alkohol 4,8%.Składniki:słód,chmiel,drożdże,woda i CO 2.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Miałem kolejny kontakt z tym piwem po 3 latach, ale wrażenia pozostały podobne.
      Nadal czuć lekką goryczkę z posmakiem cytryny.
      Attached Files

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Występuje też w puszkach
        Attached Files

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Zapach. W pierwszej chwili cisnęło mi się pytanie czy to jest zapach piwa. Jednak jest – to jest coś słodowego.
          Piana słaba. Gaz to bardzo drobne pęcherzyki, których prawie nie widać. Uwalniają się po potrząśnięciu w wielkich ilościach, ale są bardzo łagodne, ledwie miziają.
          Kolor blady, jakiś taki matowy, jednak klarowny.
          Smak. No, naprawdę trudno ten smak znaleźć. Z trudem wyczuwam orzechowo-chemiczną goryczkę.
          Tylko na środkowoamerykańskie upały.
          Etykieta wciąż taka sama.

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Może jeszcze warto przypomnieć, że Cerveceria Hondureña należy do koncernu SABMiller.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎