Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebejska piwowarnia domowa Prezesa, Siermiężne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Plebejska piwowarnia domowa Prezesa, Siermiężne

    Piwo e-prezesa
    Butelka EURO, etykieta Browamatora
    Warka nr XI, rozlew 01.02.2005, najlepsze od 31.02.2005, 14 Blg.
    Po otwarciu butelki od razu tworzy piana i zaczyna wychodzić z butelki, Po przelaniu do kufla nie utrzymuje się zbyt długo. Mętnawe. W smaku najpierw dominują drożdże, potem objawia się goryczka. Polecam, się do przetestowania kolejnych piw e-prezesie
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pozwolę sobie się nie zgodzić z opinią przedmówcy.
    Drożdży nie czuję, fajnie, mocno goryczkowe piwo. Piana się utrzymuje do końca w postaci 0,5 mm kożuszka. Esencjonalne, bardzo smaczne, jasne piwko.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      wychodzi na to, że każdy miał inne doznania, bo w sobotę Bahtol coś odmiennego sugerował na spotkanku w DN. zapraszamy kolegę Bahtola do oceny!

      Comment

      • StaryKocur
        Senior
        • 01-2002
        • 1521

        #4
        Dostane od autora na giedzie w Krakowie.
        Dane techniczne jak w wypadku egzemplarza Adama16.
        Pite w dniu 21 marca w szkle do bawarskiej pszenicy.
        Kolor: mętnego pszeniczniaka z przyjemnie dla oka ukladajacymi się pasmami farfocli.
        Zapach: pszeniczny, ale trochę za słaby jak na mój koci nos.
        Piana: zrazu gęsta, potem zanikająca, utrzymujaca się jednakowoż do końca w postaci kilumilimetrowej warstewki i pozostawiająca na szkle nieliczne ślady.
        Gaz: zerowy - wielka szkoda
        Smak: dominująca goryczka ledwo-ledwo pozwala odczuć drożdżowy posmaczek.
        Nazwa znakomicie oddaje charakter owego trunku
        Faktycznie piwo dość esencjonalne ( dla mnie ciut za mocno ), co nie jest jednak jego wadą.
        Podsumowując całość w prostych męskich słowach: Mnie smakował jak pszeniczniak z mocy 14 blg, co samo w sobie jest dość egzotycznie.
        E-Prezesowi stawiam ocenę zdecydowanie pozytywną i gratuluję udanej warki.
        Piwo pite z umiarem
        nie szkodzi w żadnych ilościach.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StaryKocur
          ...
          E-Prezesowi stawiam ocenę zdecydowanie pozytywną i gratuluję udanej warki.
          też ją uważałem za udaną, ale po tym co piszecie mam pewne wątpliwości. rozwieje je jutro degustując ostatnią flaszencję

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Zaraz zaraz, no chyba nie powiesz mi, że to było piwo pszeniczne, jak opisuje Kocur
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              prawdę powiedziawszy NIE ! i już po sugestii bahtola byłem zdziwiony. tutaj krótki opis przygotowania. piłem tego piwa niejedną butelkę i żadną miarą nie była ani ciut kwaskowa. owszem osad drożdżowy jest duży, ale u mnie zawsze taki jest, gdyż dla piw popularnych nie stosuję cichej fermentacji. piwo dla staregokocura i adama16 piwa były świeżo wyjęte z piwnicy przed przyniesieniem na giełdę, więc o przegrzaniu tychże nie ma mowy.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                mieliście rację! piwo się zepsuło, a przynajmniej straciło swój pierwotny smak słodowo-chmielowy na kwaskowy. zupełnie dla mnie niezrozumiałe, bo najdalej 7 marca piłem to piwko i było przednie. z dobrym nachmieleniem (tak jak lubię), pianką na palec, nierewelacyjnym wysyceniem, ale całkiem przyzwoite.
                bardzo wszystkich degustatorów (Marusia, adam16, StaryKocur, ART, bahtol i winiarz21) przepraszam. postaram się to jakoś zrekompensować w stosownym czasie.

                Comment

                • ergie
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 1041

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  mieliście rację! piwo się zepsuło, a przynajmniej straciło swój pierwotny smak słodowo-chmielowy na kwaskowy. zupełnie dla mnie niezrozumiałe, bo najdalej 7 marca piłem to piwko i było przednie. z dobrym nachmieleniem (tak jak lubię), pianką na palec, nierewelacyjnym wysyceniem, ale całkiem przyzwoite.
                  bardzo wszystkich degustatorów (Marusia, adam16, StaryKocur, ART, bahtol i winiarz21) przepraszam. postaram się to jakoś zrekompensować w stosownym czasie.
                  hihihihi to się nazywa Syndrom DN
                  Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                  ------------------------------------------------------------------
                  Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Ale E-prezesie - moje piwo było dobre! Właśnie tak, jak opisujesz. Bynajmniej nie było kwaśne, ani odgazowane - chyba to mozna wyczytać z moejgo postu
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      to się cieszę jak nie chcesz rekompensaty to trudno

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎