Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oryks, Browar Kolasińskich, Czarne, warka#36

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Oryks, Browar Kolasińskich, Czarne, warka#36

    Otrzymane drogą pocztową od Oryksa, dzisiaj. Powinno odstać do jutra, ale puścił trochę kapsel i w obawie przed odgazowaniem (zawsze jakaś wymówka musi być) próbuję już teraz
    Parametrów niestety nie znam, bo się etykietka rozmyła przez ten przeciek

    Kolor: czarci, tfu, czarny chciałam powiedzieć Mętne, ale to dlatego, że się nie ustało. Jednak podejrzewam, że nawet jakby się ustało, to było by nieprzeniknienie czarne, no, może z leciutkim, czerwonym prześwitem.
    Piana: wysoka, drobnoziarnista, beżowa, czapa się twardo trzyma, blokuje dostęp do piwa
    Zapach: ciemny karmel
    Smak: duuużo ciemnego karmelu, goryczka głównie karmelowa wlaśnie. Piwo dość lekkie, ale esencjonalne, nie słodkie. Myślę, że pewnie wg "norm" by wyszło, że za dużo tego ciemnego karmelu. Ja na szczęście żadnymi normami nie muszę się kierować i to piowo bardzo mi pasuje

    Do degustacji czekają jeszcze trzy, z czego dwa są ze stycznia i lutego br., zatem je odleżakuję trochę Na szczęście te nowe akurat nie puściły
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    W dalszej części picia dochodzi do głosu chmiel - chyba też go tam sporo. Pianka twardo utrzymuje swoją pozycję
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • oryks
      Senior
      • 01-2002
      • 297

      #3
      Dzięki za przychylne słowo, to pierwsza tak oficjalna, na forum ocena mojego piwa.
      Szkoda że kapselki się nie spisały bo sklarowane z pewnością było by apetyczniejsze. Przez Czarne, nawet klarowne faktycznie świata nie widać. Nie stosuję cichej fermentacji więc pewnie tym gorzej takie piwa znoszą przesyłki pocztowe. "Norm" też się nie trzymam bo i zbyt wątłe me warzenie by się przyrównywac do wzorców jak i niechęć do szufladkowania czegokolwiek. Dlatego też nie ma wśród nazw mych piwek porterów, stoutów czy pilsów. Ot, prosto piwa z "Piwnicy Kolasińskich"; dla ścisłości (skoro już cała nazwa się pojawiła) "piwnicy" włąśnie bo nie tylko browarnicze wyroby w niej leżakują.

      Niecierpliwie czekam na krytykę pozostałych piw.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Z dalszymi ocenami wstrzymam sie do czasu przyjazdu Slavoya, co by można było fotki porobić Oryksie, podaj proszę parametry Czarnego
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • oryks
          Senior
          • 01-2002
          • 297

          #5
          Metryczka Czarnego:

          ekstr. 13 Blg
          alk. 4,8 % obj.

          8 litrów piwa uwarzone z 1 kg pilzneńskiego, 0,3 kg monachijskiego, po 0,3 kg karmelowego jasnego i ciemnego.
          Chmiel szyszki: 20 g Lubelskiego i 17 g Marynki. Zacieranie : 62 - 15 min, 72 - 45 min. Gotowanie 90 min, chmiel goryczkowy w 5 min. a arom. w 45. Fermentacja na Safale w 20 st. C.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎