Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czterej z Portierni i Pils - Porter 18 Blg (warka 16)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Czterej z Portierni i Pils - Porter 18 Blg (warka 16)

    No, chyba nikt nie był tak niecierpliwy jak my - bo odpowiedniego tematu nie znalazłam...

    Drugi z kolei porter uwarzony w Marusinym Browarze, o ciemnej, lekko wiśniowej barwie, kremowej pianie (która mogłaby ciut dłużej utrzymywać się na powierzchni - choć to akurat zrzucam na czas leżakowania - zaledwie 4 miesiące). Zapach owocowo- słodowy, bardzo przyjemy, nagazowanie idealne dla portera. Smak zrównoważony, raczej wytrawny, z przyjemną słodową nutą w tle i orzeźwiającym posmakiem (na tym etapie dojrzewania przypomina bardzo doppelbock'a). Ciekawy. Wypite z przyjemnością, szkoda że nie dałam mu się wyleżakować - pewnie byłby jeszcze lepszy (Marusiu, mam nadzieję, że zrozumiałaś aluzję).

    I zewnętrzna otoczka: buteleczka typu bączek, kapselek czarny (co, niestety, pominęliśmy na zdjęciu), etykieta utrzymana w barwach niebiesko-czarnych z czołgiem oczywiście, a zresztą... zobaczcie sami :
    Attached Files

  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    No to się kulezanka pośpieszyła
    Ale to w sumie taki słabiak, następnym razem będę robiła prawdziwego portera, taką jakąś 25-czkę

    Aluzji nie paniał, ale rozumiem, że jak opisujesz, to bardzo złe nie było Wiadomo, opis złych tylko na PW
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #3
      Aluzja jest prosta jak świński ogonek - Małażonka prosi o kolejny, tym razem odleżakowany, egzemplarz

      Comment

      • Małażonka
        Senior
        • 03-2003
        • 4602

        #4
        Jak nie paniał
        Jeszcze jedną buteleczkę chcemy!

        PS. Może być już, jak to ładnie Arcy zaznaczył, wyleżakowana

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Sie zobaczy Przyjedźcie na Warsztaty, to pogadamy
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            #6
            Mam nadzieję, że pogadamy sobie już wcześniej, choćby w Białej...
            A jeśli masz wątpliwości co do recenzji - to zapewniam Cię, że gdyby jeszcze jedna butelczynka tego trunku pozostała w czeluściach naszego mieszkania, z pewnością nie wyleżakowałaby się zanadto
            Last edited by Małażonka; 22-03-2005, 22:58.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Piłam wczoraj tego mojego "portera", wg mnie nie trzyma się w klasie porterowej, taki ciemniaczek. Ale dam mu sie bardziej wylezakowac, moze nabierze troszkę choc pełniejszego smaku
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Alchemych
                Senior
                • 12-2003
                • 349

                #8
                Oj ja też poczekam, chociaż mnie korci...

                Comment

                • strzelczyk76
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 823

                  #9
                  Dosyć czekania - stało się, okazja była - wprawdzie to był ten sławny piątek - i tak na żałobę - w końcu to prawie czarny porter!

                  Kolor jak dla mnie - piękny ciemno brązowy. Do tego idealnie pasująca buteleczka z czarnym kapslem, no i etykieta - klasyka gatunku - tworzą piękną całość!

                  Piana i nagazowanie - mocne - musiałem męczyć się z wlaniem całej zawartości do kufla, ale "No pain, no gain"!

                  W smaku bardzo treściwe, wytrawne, miła goryczka i ten karmelowy posmak, czuć moc, bardzo przyjemny, mocny smak, długo utrzymujący się w gardziełku, każdy łyk nie pozwala długo zapomnieć o sobie - coś dla smakoszy! Bardzo smakowało!

                  Robi wrażenie
                  NORMALNOŚĆ



                  Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                  Comment

                  • Warek
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 127

                    #10
                    Bardzo sympatyczny porter, piana troche "wyszła" z kufla przy nalewaniu ale to jedyny mankament, który znalazłem. Cała reszta sympatyczna.
                    Dziekuję za tą butelkę.
                    http://www.mafoto.pl/

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      #11
                      Warto bylo czekac z degustacja
                      Porter 18 BLG warka 16 wazona 21.02.2004 w browarze Czterej z Portierni i Pils w Wroclawiu Biskupinie a wypita przed chwila u Andiego.
                      Barwa ciemno Brazowa troche swiatlo przepuszczajaca ale metna.
                      Piana Burzliwas nie ustajaca-Bardzo ciezko otworzyc Butelke a potem nalac.
                      Biana stale rosnaca i bardzo trwala.
                      Smak -miöd w Ustach czysto Porterowa taki jak powienien Byc a zarazem troche kwaskowato slodkawy.
                      bardzo dobry porterek szkoda ze tak ciezko do zdobycia.
                      Na möj gust lepszy niz wszystkie Portery ktöre mozna kupic w polsce w Sklepach-PYCHA
                      Attached Files
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • Alchemych
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 349

                        #12
                        Wyważony smak mocnego ciemnego piwa z wyraźnymi słodowymi nutami - tak w jednym zdaniu. Piana drobniutka, bardzo intensywna. Tutaj zauważyłem efekt którego nigdy wcześniej nie widziałem. Otóż uczony wcześniejszymi doświadczeniami przy nalewaniu piwa domowego przygotowałem dwa kufle 0,5 l mimo że butelka była o pojemności 0,33 l. I to był strzał w dziesiątkę, bo po nalaniu nie było widać piwa a tylko samą pianą i zajęła właśnie pojemność 1 l czyli dwa kufle. Ale do rzeczy czyli do ciekawego zjawiska którego byłem świadkiem. Otóż piana chwilę po nalaniu, rozwarstwiła się w jednym z kufli i na górze była beżowa drobnopęcherzykowa, na dole również drobnopęcherzykowa a po srodku kotłowała się ciemna warstwa piany z piwem która po 3-4 sekundach znalazła sobie drogę na dno kufla i wtedy cała piana wyrównała się. Piękny spektakl!!!
                        A co do smaku to dodam że goryczka pochądząca ze słodów ciemnych była tutaj wyjątkowo miło otulona w miękkie słodowe smaki tego portera. Mycha stwierdziła że mam jej zrobić takie piwo - Marusia - pomocy !!!

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Phi, bo nie piła mojego Double Moon Stouta
                          A tak serio to przegazowany właśnie ten porterek jest, choć w smaku faktycznie ok. Przepis jest w dziale "Moje warzenie"
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Gambrinus
                            • 06-2001
                            • 696

                            #14
                            Porterek zniosl meznie podroz (lotnicza) przez Atlantyk oraz paromiesieczne lezakowanie w mojej lodowce Trudno mi cos dodac do wyczerpujacych ocen moich czcigodnych poprzednikow. Piany i gazu faktycznie sporo. Kolor porterowy jak trza. Aromat swietny, porzadnego ciemniaka. W smaku mniej slodki niz typowy polski porter. Goryczka w sam raz. Generalnie piwko na medal
                            Popieraj małe browary!!!
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • Czes
                              PremiumUżytkownik
                              • 06-2001
                              • 752

                              #15
                              Po tej, czyli po drugiej stronie Atlantyku względem Gambrinusa (toć ten Porter znany jest w świecie!), z kłopotami opisanymi przed poprzedników, otworzyłem bączka i ja.
                              Nadmierne nagazowanie mogło być wynikiem rozciągniętej w czasie konsumpcji maltotriozy przez te słynne zdolnośląskie drożdże od porterów
                              Ale to jedyna wada tego piwa.
                              Kudy porterom z Witnicy czy Ciechanowa do produktu browaru Czterej z Portierni i Pils
                              O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎