Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hook Norton, Old Hooky

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Hook Norton, Old Hooky

    Browar Hook Norton znajduje sie w wiosce o tej samej nazwie w polowie drogi miedzy Oxfordem i Stratford-upon-Avon, miastem Szekspira. Piwo Old Hooky jest wymienione w Wielkiej Ksiedze Piw M. Jacksona. Chyba jest najblizsze gatunkowi best bitter (troche mocniejszy od standardowego bittera).

    Alk. 4.6%, but. 0.5 l
    Kolor bursztynowy, klarowne (4.5)
    Piana najpierw spora, sredniobabelkowa, dosz szybko opada do cienkiego trwalego dywanika (3.5)
    Nasycenie umiarkowane, obecne do konca, takie jak trzeba, odpowiednie dla gatunku (5)
    Zapach slodowy, lekko owocowy i chlebowy, dosc wyrazny (4)
    Smak wyraznie goryczkowy, przechodzi w goryczkowo-slodowy, z lekko chlebowym posmakiem (4)
    Opakowanie - ladna etykietka z widokiem browaru (4)

    Wg artomatu [4.025]
    Last edited by lzkamil; 24-03-2005, 00:06.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    #2
    Warto wspomnieć, że na kontrze polecają to piwo jako accompaniment do dań mięsnych. Ja nie profanuję piwa w taki sposób, że jest ono dodatkiem a nie celem samym w sobie, i wypiłem je bez żadnego dania. Najbardziej rzuciła mi się na język swoista walka pomiędzy nutką alkoholową a pozostałymi; nierzadko wręcz alkohol dominował, czego nie lubię. W zapachu podobnie. A z doznań pozytywnych to bardzo rozsądnie wyważona i znakomita goryczka.

    Na mojej butelce etykieta nie ma wizerunku browaru (piwo kupione w Anglii). Sama butelka ma z obu stron wytłoczone logo browaru: pęk zboża wystający z worka.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
      Najbardziej rzuciła mi się na język swoista walka pomiędzy nutką alkoholową a pozostałymi; nierzadko wręcz alkohol dominował, czego nie lubię. W zapachu podobnie.
      Nuta alkoholowa w piwie majacym 4,6% "Parę" piw w życiu wypiłem, ale z czymś takim sie nie spotkałem ani o takim nie słyszałem. Chyba że piwo miało nie 4,6% a 9,6%. Albo pomylono nuty alkoholowe z innymi nutami piwnymi
      Last edited by sibarh; 14-10-2007, 19:51.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sandacz
        Senior
        • 01-2007
        • 345

        #4
        ^ Tak właśnie to odczułem. Wprawdzie smak alkoholu trudno pomylić z innym, to jednak nie wykluczam, że de facto nie był to alkohol; smakosz ze mnie żaden, choć piwo kocham.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
          Nuta alkoholowa w piwie majacym 4,6%
          Powiem szczerze, że jestem sobie to w stanie wyobrazić. Jeżeli to piwo byłoby bardzo mocno odfermentowane, w dodatku z jakimiś dodatkami niesłodowymi to jak najbardziej może tak być. Aczkolwiek to piwo chyba nie reprezentuje tego stylu i takich nut w nim nie powinno być.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Wg mnie teoretycznie też jest możliwe wyczucie nadmiaru alko w tak słabym piwie (doświadczenie - 50g bimbru wlej do dużej szklanki z wodą; zamieszaj, powąchaj i spróbuj). Natomiast w rzeczywistości w piwie tak lekkim nigdy nie miałem wrażenia nadmiernej alkoholowości.

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #7
              Hook Norton, Old Hooky [a.4.6%]

              A beautifully ballanced beer, fruity by nature with a well-rounded body and the suggestive echo of crystal malt. Brewed for the discerning drinker. Try it as an accompaniment to meat dishes. Cheers!
              We have been brewing award winning beers since 1849. Our tradicional victorian tower brewery, deep in the Oxfordshire countryside, is still powered by a steam engine.
              Our beers contain natural ingredients - malted barley and wheat, hops and yeast. With pure water from our own spring-fed well.


              Kolor: bursztynowo-rubinowy [5]

              Piana: kremowa, drobnoziarnista, tworzy się dosyć wysoka czapa, opada powoli, firanka dziurawieje kiedy upijemy połowę [3.5]

              Zapach: mało intensywny, słodowy z lekkim, ziołowym aromatem chmielu, na drugim planie truskawki, wiśnie i banany, taki zapach owocowej galaretki [4.5]

              Smak: słodowo-owocowy, mocno chlebowy, znowu ta galaretka się pojawia, aromat chmielu wyraźniejszy niż w zapachu ale nie dominuje, czuć lekką paloność i karmel, po ogrzaniu trochę orzechów, goryczka średnia, garbnikowo-ziołowa, finisz orzechowo-chlebowy z lekką goryczką, pomimo masy owoców piwo jest dosyć wytrawne [4.5]

              Nasycenie: średnie, pasuje [4.5]

              Opakowanie: brązowa butelka 0.5l z foliową, czerwoną etykietą, na krawatce rycina browaru, kapsel firmowy [5]

              Producent: Hook Norton Brewery, Hook Norton, Oxon OX15 5NY, UK; www.hooky.co.uk
              Zakupione w:
              Waitrose na Cromwell Rd., Kennsington, Londyn
              Degustowane: 10.02.2012r. ok. godz. 21.50GMT
              Data ważności i numer partii: 22.09.2012 1266 16:27
              Soundtrack: "There Is No Choice/Wybora Niet" by Piligrim (taki ruski Rammstein)

              Click image for larger version

Name:	Hook Norton, Old Hooky.jpg
Views:	1
Size:	34,3 KB
ID:	2038882
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #9
                  Zawartość alko dalej 4.6%

                  Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
                  Lacing - sporo.
                  Gaz - średni.
                  Barwa - klarowny bursztyn.
                  Aromat - lekki ejl na chmielu, który nazywam jabłkowo-gruszkowy (owoce białe, matowe, niedeserowe).
                  Smak - lekko słodkawy ejlik, tytoń, nuta dobrego karmelu, mała goryczka, która z czasem wzrasta.

                  Tradycyjny ejl brytyjski
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 17-12-2023, 12:58.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎