Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

szukam wspólnika(ów) do drożdży płynnych pszenicznych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marcin_l
    Senior
    • 10-2001
    • 145

    szukam wspólnika(ów) do drożdży płynnych pszenicznych

    Planuję zakup drożdży Wyeast 3068. Przed zadaniem odżywki mam zamiar je podzielić na 5 części (do próbówek lub pojemników z apteki).
    Może ktoś z Górnego Śląska też chce robić piwo pszeniczne? Można by złożyć razem zamówienie w browamatorze na słód (podział kosztów przesyłki) i podzielić się jedną porcją drożdży.
    www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice
  • spider74
    Gość
    • 12-2004
    • 77

    #2
    Nie wiem czy 5 czesci to nie za duzo (6 ml zawiesiny z drozdzami na porcje). Ja podzielilem na 2 a wiem ze MJP dzielil na 3. Mnie po podziale na pol startowaly 3 dni. Dodam ze piwo... rewelacja.

    Comment

    • marcin_l
      Senior
      • 10-2001
      • 145

      #3
      No właśnie nie wiem ile tam dokładnie jest samych drożdży. Tu ludziska piszą o 30ml a na stronie browamatora stoi jak byk 50ml drożdży PLUS pożywka.

      A co do piwa z tych drożdży - czuć posmak bananowo-goździkowy? Poprzednie robiłem z suchych drożdży. Wyszło bardzo dobre, choć zupełnie nie smakuje jak pszeniczne ze sklepu.
      www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcin_l
        No właśnie nie wiem ile tam dokładnie jest samych drożdży. Tu ludziska piszą o 30ml a na stronie browamatora stoi jak byk 50ml drożdży PLUS pożywka.

        A co do piwa z tych drożdży - czuć posmak bananowo-goździkowy? Poprzednie robiłem z suchych drożdży. Wyszło bardzo dobre, choć zupełnie nie smakuje jak pszeniczne ze sklepu.
        o ilości było tu http://www.browar.biz/forum/showthre...1&page=4&pp=25
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Alchemych
          Senior
          • 12-2003
          • 349

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcin_l
          Planuję zakup drożdży Wyeast 3068. Przed zadaniem odżywki mam zamiar je podzielić na 5 części (do próbówek lub pojemników z apteki).
          Może ktoś z Górnego Śląska też chce robić piwo pszeniczne? Można by złożyć razem zamówienie w browamatorze na słód (podział kosztów przesyłki) i podzielić się jedną porcją drożdży.
          Jestem zainteresowany tymi drożdżami i nawet lepiej jakby było trzech chętnych do podziału to szybciej startną. Następnych chętnych można podzielić z rozmnożonych podczas pierwszej fermentacji. Efekty są b.dobre bo robiłem dwie kolejne warki na nich i jestem zadowolon i zainspirowan do dalszych działań. Interesuję się też jakimiś dobrymi drożdżami płynnymi dolnej fermentacji. Przy okazji mogę podzielić się słodem pilzneńskim - szczegóły proponuję ustalić na PW albo GG.

          Comment

          • marcin_l
            Senior
            • 10-2001
            • 145

            #6
            OK. Fajnie. To jest juz nas 2
            Co do słodu to ja chyba póki co nie czuje się na siłach do warzenia ze słodu. To będzie dopiero druga warka, na razie pozostanę chyba przy ekstraktach. Jakby ktos chcial sie przylaczyć jeszcze do zamówienia to zapraszam.
            www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              #7
              Drożdże

              Właśnie niedawno zakupiłem wspólnie z kolegą te drożdże i jeszcze nie zostały uruchomione. Mam też gęstwy drożdżowe po jednej fermentacji: Wyeast 1084 Irisch Ale i Trappist High Gravity 3787.

              Comment

              • strzelczyk76
                Senior
                • 11-2003
                • 823

                #8
                Witam, ja będę za 3-4 dni miał gęstwę z Wyeast Bavarian Lager. Chętny byłbym na te pszeniczne, może jakieś spotkanie w środku drogi?
                NORMALNOŚĆ



                Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                Comment

                • marcin_l
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 145

                  #9
                  Ja nie mam się czym wymienić więc może po prostu odkupię część tych pszenicznych?
                  Moglibysmy sie wszyscy razem spotkac.
                  www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                  Comment

                  • Wielki_B
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 1968

                    #10
                    proponuję wymianę

                    Odsprzedawanie gęstwy raczej nie powinno wchodzić w grę. Proponuję raczej wymianę towarową
                    Najlepiej drożdżyki za drożdżyki, ewent. inne surowce.
                    Mieszkający bliżej siebie mogą osobiście podjechać, ale chyba najlepszą formą będzie przesyłka. Coś ok. 6 złotych za wysyłke i po sprawie.

                    Na moją gęstwę z pszenicznych trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać, bo dopiero będę w ciągu najbliższych kilku dni zacierał. Więc do zakończenia burzliwej jest jeszcze troszkę czasu.

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      #11
                      Komu drożdże?

                      Kto chce darmowe drożdże (raczej z rejonu Śląska) płynne niech zajrzy tu:

                      jeśli chcesz zorganizować spotkanie Forumowiczów, tutaj jest odpowiednie miejsce na to

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎