Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wickwar, IKB

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Wickwar, IKB

    IKB jak Isambard Kingdom Brunel, sławny budowniczy kolei i mostów - jego dziełem są m.in. wielki most wiszący w Bristolu i linia kolejowa przechodząca przez Wickwar.
    Piwo uwarzone z okazji przeprowadzki browaru Wickwar z małej przydrożnej 'stodoły' (dosłownie!) do budynku 'Starego Browaru' w Wickwar (chyba warzono tam wcześniej piwo). Coś jak pale ale/best bitter. Alk. 4.5%, but. 0.5 l.
    Kolor jasnobrązowy (4)
    Piana sztywna i dosyć trwała (4)
    Nasycenie bardzo wysokie jak na gatunek, obecne do końca (4.5)
    Zapach wyraźny, chmielowo-owocowo-słodowy (4)
    Smak goryczkowy przechodzący w bardziej słodowy, po drodze lekko kawowo-podpalany, bogaty chociaż mógłby być troszkę treściwszy (4)
    Opakowanie - typowa ciekawa etykietka w konwencji innych piw z tego browaru (4.5)
    Wg artomatu [4.05]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    I my dzięki Lzkamilowi mieliśmy okazję spróbować ten specjał...

    Piana: kremowa, drobnopęcherzykowa, średniodługo utrzymująca się na powierzchni piwa
    Barwa: typowo herbaciana, piwko prawie klarowne
    Zapach: chmielowo-słodowy, z owocowymi nutami, wyrazisty
    Nagazowanie: stosunkowo słabe
    Smak: przede wszystkim chmielowy, a w tle mieszanka smaków owocowo-słodowych z delikatnymi ziołowymi akcentami

    Piwo mocno treściwe - pewnie można się najeść paroma butelkami
    Jak dla nas piwko na czwórkę z plusem

    Lzkamil - duże dzięki!
    Attached Files

    Comment

    • robo1111
      Junior
      • 10-2008
      • 1

      #3
      Witam kolegów, trafiłem na ten portal przypadkiem. A dlaczego już wyjasniam. Szukałem linku który przedstawia film ukazujący browar, żeby pokazać znajomymco kiedys wraz z ekipom z polski i niemiec stwożylismy.Jest to właśnie browar WICKWAR całe linie produkcyjne to nasza robota, pracowałem tam jako spawacz. Byłem też przy pierwszym ważeniu piwka na nowej lini, a także spijałem piwako prosto z tych tanków.
      Piszecie że piwko jest słabo zagazowane, i racja jest to linia produkcyjna do której nie używa cię do tłoczenia CO2. Takrze gazu brak można powiedzieć. i jest to piwo nie pasteryzowane.
      Jeżeli ktoś bedzie w tym browarze to prosiłbym pozdrowić Nila i Dominika od chłopaków z Polski i Harego.
      Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
      Dorzucę jeszcze fotke z czego robią to piwko

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎