Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsle bez nadruku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szarpik
    Senior
    • 02-2002
    • 676

    Kapsle bez nadruku

    Bardzo boleje nad tym , że małe browary coraz częściej zamykają swoje piwa kapslami bez żadnego nadruko , to uderza w kolekcjonerów!!!!!
    WWW.EKSTRAKLASA.NET
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Wprawdzie specjalistą od kapsli nie jestem, ale mam wrażenie odwrotne - że coraz częściej. Natomiast rzeczywiście tanie piwa (te hipermarketowe) zamykane są kapslami gołymi.

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #3
      A wiec moja uwaga jest taka-duzo malych browaröw robi piwa z ladnymi kapslami,i bardzo czesto zmienia ixch grafike-duze browary w zasadzie leca masöwke i przez kilka lat uzywaja tych samych kapsli.w zaleznosci od maszyn pakujacych tz kapslownic i oklejanie folia czasem zaczynaja stosowac kapsle bez nadruku ale oklejone pozlotkiem i to jest normalne bo kapsel jak juz pisalem ze wzgledu na mala powierzchnie jest zlym srodkiem reklamowym.
      Tanie piwa i w zasadzie przeznaczone tylko na regioinalny rynek maja gole kapsle nawet nie oklejone folia czy cos w tym rodzaju.
      Czasem jednak bywa ze ze wzgledu na chwilowy brak nowych kapsli browary stosuja gole-tak bylo np z browarem Vorman- w Styczniu skonczyly im sie kapsle z nadrukiem a ze w marcu wypadla 125 rocznica zalozenuia browaru przez 3 miesiace produkowano gole kapsle ale teraz jest juz wszystko w pozadku sa znöw nowe kapsle-JUBILEUSZOWE-co mnie bardzo cieszy bo w zasadzie opröcz mnie nikt ich nie posiada do wymiany i schodza jak woda-tylko w ciagu 20 dni wymienilem ponad 60 takich kapsli
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • Kudłaty
        Senior
        • 09-2001
        • 1972

        #4
        Ty to masz przerób

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Oprócz wspomnianych wyżej piw przeznaczonych dla hipermarketów, to jednak w większości małe browary stosują kapsle beż nadruku. Mam tu na myśli m.in.: Witnica, Częstochowa, Prochowice (te ostatnie coraz częściej wypuszczają piwa z takimi kapslami). Małe browary ratują się też uniwersalnymi kapslami POLSKIE PIWO. Jednak i większym zdarzają się takie kapsle, np. Zabrze, Brok- piwa Kanclerz i Colt 45.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Można by uogólnić iż kapsle bez nadruku używane są na piwa z najtańszej półki. Na pewno w celu obniżenia kosztów , przeważnie występują z wycofywanymi (i często już nie-zwrotnymi) butelkami typu euro , na piwach których browary się chyba wstydzą gdyż wszelkie info o browarze jest skrzętnie ukrywane na etykiecie. Często są to piwa produkowane specjalnie dla dużych sieci odbiorców np hipermarketów. Z pewnością takie kapsle będą funkcjonować dopóki owe piwa będą produkowane , a to już zależy od sytuacji (konkurencji) na rynku piwa. Jeśli chodzi o kapsle (które ja określam jako "wielobrowarowe") typu "Polskie Piwo" to są one używane dla zaakcentowania zwiazku kilku średnich i malych browarów w celu "obrony" przed dużymi globalistami na naszym rynku. Ich wzór graficzny nawiązujący do polskiej flagi jest taką patriotyczną zagrywką dla konsumenta.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #7
              Cooper napisał(a)
              Często są to piwa produkowane specjalnie dla dużych sieci odbiorców np hipermarketów.
              Gdzieś na internecie widziałem, że na Węgrzech piwa z Tesco mają nadruk firmowy . To tak na marginesie.

              Comment

              • Andi
                Senior
                • 07-2001
                • 1915

                #8
                [QUOTE]Cooper napisał(a)
                [B]Można by uogólnić iż kapsle bez nadruku używane są na piwa z najtańszej półki. Na pewno w celu obniżenia kosztów , przeważnie występują z wycofywanymi (i często już nie-zwrotnymi) butelkami typu euro , na piwach których browary się chyba wstydzą gdyż wszelkie info o browarze jest skrzętnie ukrywane na etykiecie. Często są to piwa produkowane specjalnie dla dużych sieci odbiorców np hipermarketów. Z pewnością takie kapsle będą funkcjonować dopóki owe piwa będą QUOTE]

                Z taka teza to bym sie wogöle nie zgodzil-wiekszosc browaröw uwaza ze powiezchnia kapsla jest za mala aby mozna go wykozystac dla celöw reklamy-dlatego uzywa kapsli golych-Dobre i znane jednak piwa sa owijane w sreberko-zlotko itp.
                Dla nas kolekcjoneröw jest to troche dziwne i niezrozumiale ale juz tak bedzie.
                A w koncu co za röznica czy kapsel jest goly czy na wszystkich bedzie taki sam motyw jak Heineken albo Calsberg.
                A tak nawiasem to i dobre piwa ze znanych Browaröw sa produkowane dla Supermarkietöw-w koncu tam jest najwiecej klientöw.
                A nikomu nie zalezy zeby na kazdym kapslu czy etykiecie bylo co innego liczy sie tylko ile milionöw butelek zostanie sprzedana
                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                http://www.andreas-kronkorken.de

                Comment

                • Pijak
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 170

                  #9
                  Pytanie do kapslarzy

                  zdarza mi się co jakiś czas spotkać kapsle browarniane bez nadruku, ewentualnie tylko polakierowane na różne kolory. czy takie kapsle trafiają do waszych kolekcji z opisem skąd pochodzą, czy bezpośrednio do kosza?

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    Temat kapsli bez nadruku był już poruszany, kilkanaście tematów wstecz. Oczywiście takie kapsle ciężko zaliczać do kolekcji. Są jednak browary, jak np. Witnica, Częstochowa, które na takich kapslach używają maszynowego napisu, np. nazwy browaru, piwa, data przydatności i wtedy dla każdego kolekcjonera jest to indywidualna sprawa. Ja takie kapsle traktuję jako ciekawostki.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23793

                      #11
                      sprawa kolorów poruszona też tu:
                      tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Pijak
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 170

                        #12
                        Dzięki ART za doprowadzenie mnie na właściwe miejsce

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎