Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leyerth, Urthel Hibernus Quentum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Leyerth, Urthel Hibernus Quentum

    Bardzo mi się spodobała etykieta tego piwa - skrzat z kufelkiem piwa. Mogę się tylko domyślać, że Urthel to jego imię. A może się mylę? Buteleczka to klasyczny bączek. Do tego kapselek z pięknym nadrukiem (skrzat, a jakże).
    Nalewanie do pokala zajęło mi dłuuugą chwilę (jakieś 15 minut). Nie dosyć, że pieni się to na modłę belgijsko-klasztorną, to jeszcze piwo jest niebywale mocno nasycone CO2. Efekt jest taki, że jeszczo jakieś 10 minut po skończeniu nalewania czub z piany ciągle rośnie, wypychany przez kaskady bąbelków. Nad szkłem unosi się bardzo mocny zapach. Wyczuwam kwiaty i cytrusy (grapefruit?). Kiedy po ok 20 minutach piana pozwoliła mi, wziąłem do ust pierwszy łyk. Słodowość, lekka słodycz, dosyć wyraźna (jak na tripela oczywiście) goryczka chmielowa. W ustach jest niebywale pełne, wciska się do każdego kubka smakowego, pozostawiając długi posmaksłodu i słodyczy. W tle leciuteńka kwaskowość. Imponujące bogactwo doznań. Nie jest tak lekkie i wytrawne, jak np. DUVEL, raczej pełne, łagodne i słodkawe.
    Mogę je spokojnie zarekomendować każdemu milośnikowi złocistych belgijskich trunków.
    Last edited by Borysko; 11-04-2005, 21:25.
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    A oto ów trunek, wraz z czubem piany i skrzatem na etykiecie:
    Attached Files

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Nabyłem w Warszawie na Koszykowej. Imponujących rozmiarów i trwałości piana. Solidny, burzliwy gaz. Kolor to piękna pomarańcza, nieco 'przydymiona". Zapach cytrusowo-waniliowy. Wspaniały, złożony smak: słodycz, owocowo-ziołowe posmaki i goryczka. Ponadto alkohol (9%) pieknie grzejący przełyk. Smakowite piwko na 6,0.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Kupione w piwnym sklepie w Utrechcie (Holandia). Parametry j.w., cena 1.45€. Skład: woda, słód, chmiel, drożdże, pszenica, cukier.
        Ciemnozłote, mętne (część drożdży zbita w farfocle), średnio nagazowane, piana niezła ale słabsza niż w pozostałych mi znanych Urthelach. Owocowy aromat, na początku wyczułem cytrynę i truskawki, pod koniec chyba wiśnie? Smak słodowy, goryczkowy i owocowy, trochę pszeniczny, bardzo bogaty, pod koniec picia alkohol lekko rozgrzewa. Za...jedwabisty tripel.

        Najbardziej mi się podoba jak w belgijskich piwach każdy z nas czuje inne owoce
        Last edited by lzkamil; 13-01-2006, 01:56.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Posmak pszeniczny jest dla mnie w tym piwie na miejscu pierwszym. Po nim tradycyjnie czuć owoce (już nie wnikałem, jakie ) i ogólną treściwość klasztornego piwa mocnego. Super. O trzy volty mocniejszy Samaranth (11,5% alk.) to już o krok za daleko.

          W przeciwieństwie do Boryska nie miałem przejść science-fiction z pianą, ale lałem do bardziej otwartego kielicha.

          Etykieta mi się nie podoba, wygląda jak namalowana kredką na lekcji plastyki.

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Zakupione w markecie "Piotr i Paweł" za 10,29 zł. Dużo ,ale piwo zacne.
            Wyraźny zapach drożdżowy jak w pszeniczniakach, kolor miodowy, mętne, silnie gazowane, piana biała drobna ,utrzymuje się długo, różnorodne smaki od owocowych, poprzez ziołowe do korzennych, z wyraźnym posmakiem alkoholowym (9%!).
            Znaczna goryczka , kwaskowe. PYCHA !!!. Do kolekcji etykieta i pięknej urody kapsel.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4996

              #7
              Piwo bardzo zacne, ale mam kłopot, bo na etykiecie jak byk stoi:
              "Produced in the Netherlands" "Brewed for The Leyerth, Belgium".
              Muszę więc kapsla dodać do holenderskich.
              Attached Files
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎