Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Słód w rozsądnej cenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LeonZ
    Junior
    • 03-2005
    • 6

    Słód w rozsądnej cenie

    Co jakiś czas możemy słyszeć o tym, że niektórzy amatorscy wytwórcy piwa korzystają z tańszych surowców kupowanych bezpośrednio w słodowni. Czy w ramach forum nie można stworzyć warunków do wymiany takich produktów? Czy na prawdę jest to takie trudne?
    Miło jest mieszkać 20 czy 30 km od miejsca w którym można kupić 1kg słodu za 1.75 PNL (a może i tniej). Być może to bajka, która czytana jest tylko nielicznym, odległy obraz tego co widać na horyzoncie - bo nie dotyczy nas.
    Jak by nie było i jak ezopowego by języka nie użyć to i tak chodzi o prostą rzecz. Słód dla wszystkich! Jeśli słodownia chce nam sprzedać tonę, to nawet za mało.

    20 ludzi po 50 kg - to raptem worek na jednego.


    POZDRAWIAM !
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Nic nie stoi na przeszkodzie, zebyś to zorganizował. Nawet nie musisz tam jechać, nieco ponad sto lat temu niejaki Graham Bell wymyślił telefon.

    Comment

    • Hannibal
      Senior
      • 03-2004
      • 1426

      #3
      Wszystko pięnie, tylko jak twoim zdaniem te 50 kg słodu dotrze do każdego z 20 osób? Pocztą? A może każdy przyjedzie do konkretnego miejsca i sobie weżmie na plecy, a potem wróci spokojnie do domu? Myślisz, że któraś z tych opcji jest opłacalna
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • dessloch
        Senior
        • 05-2004
        • 127

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
        Wszystko pięnie, tylko jak twoim zdaniem te 50 kg słodu dotrze do każdego z 20 osób? Pocztą? A może każdy przyjedzie do konkretnego miejsca i sobie weżmie na plecy, a potem wróci spokojnie do domu? Myślisz, że któraś z tych opcji jest opłacalna
        No na pewno jest to opłacalne
        Wystarczy, że ta osoba sprzedawać będzie po 2.50 zł za kilogram.
        75 groszy, albo i więcej zysku na kilogram.

        A klientów zapewne by się znalazło sporo, za to sporo by ubyło browamatorowi :P.
        Spójrzcie na ceny browamatora, przecież to złoty interes dla nich.. a wszystko przez to, że nie ma konkurencji

        Dajcie mi wygrać kasę w lotka, a od razu tworzę firmę z produktami do browarnictwa amatorskiego. Rynek niemal wymarzony, znikoma konkurencja, a i o klienta nie aż tak trudno.
        Tylko potrzeba wstępnego kapitału i pomysłu
        Oczywiście nie o tym mowa w temacie, ale chcę tylko pokazać, że przy obecnym stanie, mogę nawet zapłacić 1 złoty więcej, byle oszczędzić te 20 złoty na 20kg. Dlatego pomysł mi się podoba, i jest już jeden klient na 50kg.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          przy pewnych sprzyjających okolicznościach - można dostać słód plz poniżej 3 zł tu:
          http://www.browar.biz/sklep.php?id=10
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Hannibal
            Senior
            • 03-2004
            • 1426

            #6
            Tyle, że ja płacę w SGGW w Warszawie 2,5 zł za 1 kg słodu pilzneńskiego. W innych miastach też są pewnie możliwości, aby kupić słód taniej niż u Browamatora.
            "All the good things for those who wait"

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dessloch
              No na pewno jest to opłacalne ...
              Każda działalność gospodarcza jest opodatkowana minimum dwoma podatkami: dochodowym (CIT) oraz od towarów i usług (VAT).

              Po raz kolejny proponuję, żeby pomysłodawca sam osobiście to zorganizował.

              Comment

              • Wielki_B
                Senior
                • 02-2005
                • 1968

                #8
                75 groszy, albo i więcej zysku na kilogram.
                A klientów zapewne by się znalazło sporo
                Jak się domyślam, nie chodziło Ci o ZYSK, tylko o DOCHÓD.
                Nie będę tu przeprowadzał długich wywodów, to będzie tylko mały kubełek zimnej wody (każdemu z nas to się czasem przydaje).
                No więc krótki rachunek, po którym dalsze obliczenia będą raczej zbędne:
                0,75 zł/kg (dochód na jednym kilogramie) x 1000 kg = 750 zł.
                Załóżmy nawet, że w pierwszym miesiącu sprzedasz nawet 3 tony: 3 x 750 = 2250 zł.
                Ta kwota to jest dochód pomniejszony jedynie o koszty, które poniosłeś na zakup surowca. Pomyśl teraz o pozostałych kosztach, odejmij je i wtedy będziesz miał jako takie wyobrażenie o tym czy przyniesie Ci to ZYSK, czy... STRATĘ.
                Dobrze byłoby wziąć też pod uwagę to, że trzeba będzie trochę poczekać aż nabywcy zużyją zakupiony towar nim staną się ponownymi klientami. Więc w kolejnych miesiącach zbyt może być niewielki.
                Spójrz też na miejsca zamieszkania piwowarów: rejony Wrocławia - to słodownia w Strzegomiu, Warszawa - to sam wiesz, Gdańsk - Baltic Malt.

                Ale osobiście nie wykluczam możliwości powodzenia takiego przedsięwzięcia. Zrobiony z sercem biznesplan ze szczególnym uwzględnieniem rzetelnego rozpoznania rynku, to podstawa. Zresztą tak jak wszędzie.

                Za wygraną w totka

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Jeżeli to ma być legalne pośrednictwo, nie widzę możliwości poniżej 3,50. W Instytucie jest inaczej, bo oni nie płacą od tego podatków i nie traktują jako działalność. A w trosce o ochronę dobrych kontaktów proponuję mniej plotkować o cenach. Już raz dobry kontakt się zawalił od gadulstwa.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                    przy pewnych sprzyjających okolicznościach - można dostać słód plz poniżej 3 zł tu:
                    http://www.browar.biz/sklep.php?id=10
                    A swoją drogą to może drogi ART przedstawi ile sprzedało się słodu przez browar.biz odkąd jest taka możliwość?

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                      A swoją drogą to może drogi ART przedstawi ile sprzedało się słodu przez browar.biz odkąd jest taka możliwość?
                      tajemnica handlowa
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        A swoją drogą to może drogi ART przedstawi ile sprzedało się słodu przez browar.biz odkąd jest taka możliwość?
                        Mogę jedynie podać że Shlangbaum zakupił 0 kg według mojego stanu wiedzy
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Wielki_B
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 1968

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                          Mogę jedynie podać że Shlangbaum zakupił 0 kg według mojego stanu wiedzy
                          Dla obliczeń Shlangbauma podam w tajemnicy, że Wielki_B w samym tylko kwietniu zakupił w Browarze 50 razy więcej słodu.
                          A takich jak ja mogą tu być dziesiątki!
                          Więc łatwo policzyć jakie na tym można tłuc kokosy!

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                            Mogę jedynie podać że Shlangbaum zakupił 0 kg według mojego stanu wiedzy
                            Bo na razie sam nie warzę piwa, tylko zbieram wiadomości: co, za ile, jak sie to opłaca

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              #15
                              Nie rozumiem po co ta dyskusja o kosztach, dla mnie i browamator ma względne ceny,
                              wiadomo można taniej jak zawsze i jak ze wszystkim. Dla mnie warzenie to czysta przyjemność i te parę zeta na surowce to naprawdę niewiele w stosunku do efektów końcowych. Piwko wychodzi w okolicy złotego a ile satysfakcji, a jakie dobre i ilu zaraz pojawia sie znajomych na degustację .
                              Z resztą sami wiecie jak to jest.
                              Nadmierne liczenie może osłabić pragnienie , a tego nikomu nie życzę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎