Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hertog Jan, Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Hertog Jan, Dubbel

    Nie znalazłem w spisie, więc dodaję - kończę właśnie flaszeczkę 0,33 przywiezioną przez znajomego z Holandii, producent oczywiście HJ Brouwerij z Postbus, zawartośc alkoholu 7,3 proc.
    Dla mnie pychotka - kolor ciemna wiśnia przechodząca w czerń, nieprzejrzysty i nie do końca klarowny. Mocny, owocowy (malinowo-wiśniowy) zapach, w smaku dosyć wyraźny alkohol dobrze zrównoważony słodyczą karmelu i nutami czekoladowymi. Solidna piana redukująca się do osiadającego na ścianach kufelka kożucha. Szkoda że tak mało...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Alk. j.w., flaszka tym razem szampańska z korkiem, 0.75 l, warzone ze słodu jęczmiennego i pszenicznego, z dodatkiem karmelu i cukru, dofermentowane w butelce.
    Ciemnobrązowe, lekko mętne, gaz mało widoczny ale przełyk czuje, piana prawdziwie zacna jak na ten styl przystało.
    Zapach owocowy (jak dla mnie wiśniowy) z karmelem i palonym słodem.
    Pierwsza nuta smakowa owocowa z ciemnym słodem, charakterystyczna dla dubbla. Posmak za to zaskakuje - mleczna czekolada którą spotykałem w niektórych angielskich ciemnych piwach. Trochę nietypowy dubbel, ale dzięki temu dobry. Będę go powtarzał!

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
    producent oczywiście HJ Brouwerij z Postbus
    Browar jest w Arcen, "postbus" to w tutejszym języku skrytka pocztowa
    Sam bym nie wiedział, ale tu gdzie teraz mieszkam to mi też przydzielili skrytkę to się dowiedziałem...
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
      Browar jest w Arcen, "postbus" to w tutejszym języku skrytka pocztowa
      Sam bym nie wiedział, ale tu gdzie teraz mieszkam to mi też przydzielili skrytkę to się dowiedziałem...
      Całe życie się człowiek uczy...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎