Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zwola Poduchowna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Browar Zwola Poduchowna

    (poł. część woj. mazowieckie, na północ od Żelechowa)
    Własnie się dowiedziałem, przy okazji tematów zamkowych, że w tej wsi był browar (zamek zesztą też), po browarze obecnie pozostały tylko cegły na drodze. Nie pozostaje teraz nic innego jak tylko zacząc grzebać gdzie, co i jak. Jeśli uda mi się zdobyć jakiekolwiek informacje napiszę. Ciekawi mnie na początek okres w jakim działał. Mam nadzieję, że w tym temacie jeszcze coś dopiszę
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    Wiem, że wikipedia nie jest jakąś ekstra wiarygodną kopalnią wiedzy, ale znalazłem tam takie zdania na stronie poświęconej Zwoli Poduchownej:

    W czasie powstania styczniowego w 1864 silny ośrodek konspiracji, w wyniku czego dziedzic Jan Zwolski i proboszcz Karolak zmuszeni są do emigracji, a majątek zostaje skonfiskowany. Dwór pozbawiony opieki niszczał i po parcelacji majątku został rozebrany, browar (czy gorzelnia?) istniejący w sąsiedztwie dworu został rozebrany, a we wsi trudno dziś znaleźć ślady miejskiej przeszłości.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • gobong
      Senior
      • 04-2005
      • 658

      #3
      Był tutaj browar na 100% nie gorzelnia, w tej chwili praktycznie brak jakichkolwiek pozostałości nie tylko po browarze ale i zameczku. Jedynie obrys jakieś kamienie czy resztki fosy. Zresztą znajdują sie w tym miejscu gospodarstwo.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎