Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lefebvre, Floreffe Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Lefebvre, Floreffe Tripel

    Nabyte w Białymstoku na Kilińskiego, buteleczka 0,25 l, alkoholu 7,5%.

    Kolor jasnobursztynowy, piwo mętne. Piana potężna, biała, rosnąca podczas nalewania. Gaz początkowo buzujący, z czasem się uspokaja. Zapach wspaniały, intensywny, waniliowo-korzenny. Smak podobnie złożony, lekko słodkawy, nieco za mocna, cierpkawa goryczka. Ale i tak pyszne piwko. Alkohol przyjemnie grzał w przełyku, zmysły wchłaniały wspaniałe aromaty. Pycha.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
    Nabyte w Białymstoku na Kilińskiego, buteleczka 0,25 l, alkoholu 7,5%.

    Kolor jasnobursztynowy, piwo mętne. Piana potężna, biała, rosnąca podczas nalewania. Gaz początkowo buzujący, z czasem się uspokaja. Zapach wspaniały, intensywny, waniliowo-korzenny. Smak podobnie złożony, lekko słodkawy, nieco za mocna, cierpkawa goryczka. Ale i tak pyszne piwko. Alkohol przyjemnie grzał w przełyku, zmysły wchłaniały wspaniałe aromaty. Pycha.
    Grzech napisał słowo w słowo, to co bym ja sam napisał. Warto wypić
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      Moje było w butelce 0,33
      Trochę jakby pszeniczniak... a dalej pełny smak belgijskiego piwa... przepyszne

      na 6.

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        #4
        Też butelka 0,33. Piękny zapach (powtarzam się z tymi zapachami, ale zwracam na nie szczególną uwagę), smak jak na 7,5% bardzo delikatny, wrażenia wspaniałe, bardzo smaczne, zdecydowanie kupię jeszcze raz (moje nabyte w "Piotrze i Pawle" w poznańskiej Plazie za 5,49 zł.)
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          piana: potężny syk podczas otwierania, piana bardzo duża, nalewane na kilka razy, drobna, średnio pęcherzowa, słabo opada,
          kolor: lekka pomarańcz,
          zapach: słaby, nie wyczuwam,
          smak: dość lekkie, lekka goryczka, lekka kwaskowość,
          wysycenie: ok



          Smaczny Tripelek.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Kolor - ciemny bursztyn, mętny.
            Piana - średniopęcherzykowa, wysoka, o dobrej trwałości. Zostawia dużo śladów na szkle.
            Zapach - Intensywny, na pierwszym planie przyprawy z wanilią na czele, do tego lekki banan i pomarańcza, leciutkie nuty drożdżowe i kwiatowe.
            Smak - na początku nieco słodkawy, wręcz z nutą miodową, do tego korzenne. Znowu pomarańcze i drożdże, goryczka średnia, pozostawia dość trwały posmak w ustach.
            Wysycenie - dość wysokie.
            Opakowanie - butelka 0.33l.

            Kupione w "Rodzince Bis" za 7.50.
            Pyszne.
            Last edited by sibarh; 23-06-2010, 16:10.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Tripel:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #8
                Piję butelkę Floreffe z datą do sierpnia 2005, więc jeszcze wcześniejsze niż Grzecha . Mimo kwaskowego zapachu smakuje przyjemnie, aksamitnie, lekko slodko, owocowo-waniliowo-korzennie. Ciekawe doświadczenie.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  To już ostatnie Floreffe, które mam i jest to mój debiut z tym piwem.
                  Wszystkie moje Floreffe ostatnio wypite były moimi debiutami. Jakoś przegapiłem tę linię od Lefebvre.

                  Wysycenie wysokie. Po otwarciu trzeba było szybko nalewać do szkła.
                  Piana pięknie biała i długo się utrzymuje. Pęcherzyki drobne, ale trwałe. Jak na 8 % jest dobrze.
                  W zapachu już jest bardzo dobrze. Jest to tripel na plus. Aromat jest intensywny. Jest tu wszystko czego można oczekiwać po triplu, a nawet więcej. Są tu śliwki na pierwszym miejscu i to dwa rodzaje, mirabelki i węgierki. Ten aromat zdecydowanie góruje. Są też rodzynki i figi. Coś mi to podchodzi pod niejeden quadrupel, dlatego napisałem, że jest to tripel na plus.
                  W smaku już mniej rewelacyjnie, ale jest to dalej bardzo dobry tripel. Z górnej półki.
                  Delikatny kwasek tak pięknie połączony z wytrawną goryczką i z owocową świeżością sprawia wrażenie piwa lekkiego, niczym niemiecki pils do grilla.
                  Bardzo dobry tripel, chyba w moim Top 5. Jeśli chodzi o zapach to może i jest to numer 1 wśród tripli. Z pewnością będę sięgał po nie częściej. Dziś pierwszy raz je wypiłem.

                  Moje piwo jest z datą do 05.10.2014 i wypite przy muzyce zespołu King Crimson z płyty Lizard ( zdecydowanie nie doceniona płyta, jest lepsza niż wychwalana Larks... )

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #10
                    KOLOR: dość ciemny jak na tripla, bursztynowy, delikatnie opalizujące.
                    PIANA: biała, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, trwała.
                    ZAPACH: przyjemny, jednak nie jest szczególnie intensywny, głównie drożdżowy z nutami owoców, biszkoptów i odrobiną przypraw.
                    SMAK: piwo treściwe w smaku, lecz nie słodkie. Wyczuwalny przyjemny, belgijski posmak owocowo-przyprawowy z nutą miodową pochodząca zapewne od utlenienia piwa. Goryczka niska, niemalże niewyczuwalna. Alkohol dobrze ukryty, nie psuje wrażeń smakowych.
                    WYSYCENIE: musuje w ustach, dość wysokie.
                    OGÓLNIE: nie zachwyciło mnie to piwo, lecz jest smaczne i oceniłbym je jako przyzwoitego, belgijskiego tripla. Prawdopodobnie nie przysłużyło się zbyt długie przechowywanie, degustowałem je kilka miesięcy po terminie (do 07.08.2018). Butelka o pojemności 0,33L zamykana krachlą, etykieta z nową szatą graficzną.
                    Attached Files
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎