Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lanskroun (Landskroun?) - w Polsce zaraz po II W.Św

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Lanskroun (Landskroun?) - w Polsce zaraz po II W.Św

    Na czeskich stronach znalazłem taki fragment dotyczący czeskiego browaru w Lanskrounie

    po 2.světové válce byl pivovar zkonfiskován. Výroba se nadále modernizovala, ale ne v takové míře, jak by bylo potřebné. Pivo bylo vyváženo do Polska, a to dokonce 9 500 hl ročně, z toho 55 % v cisternách.

    ""Po II W.Ś. browar skonfiskowano. Był modernizowany ale w zbyt małym stopniu. Piwo było wywożone do Polski, około 9500 hl rocznie, z tego 55 % w cysternach"".

    Może ktoś ma etykiety z tego piwa lub rozlewni. Może też ktoś posiada informacje o rozlewniach rozlewających to piwo. Może ktoś ma jakieś stare wycinki i wie czy piwo to cieszyło się dobrym smakiem, czy w ogóle o nim pisano, może ktoś je pił?. Interesuje mnie historia tego piwa na ziemiach polskich (rozlewnie) oraz informacje na temat piw zagranicznych (szczególnie czeskich) rozlewanych w Polsce po II W.Ś.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Piwo "Koruna" rozlewano na początku lat dziewięćdziesiątych w rozlewni GS w Środzie Śląskiej oraz w prywatnej rozlewni w Piastowie koło Piechowic. Kilka razy piłem to piwo - nie reprezentowało sobą nic wybitnego.

    Środa przez pewien czas kleiła etykiety "Koruny" na piwo z Sobótki.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎