Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dupont, Moinette Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Dupont, Moinette Blonde

    Browar znajduje sie w Tourpes niedaleko granicy z Francja.
    Alk. 8.5%, but. 0.33 l
    Kolor ciemnozloty, metne (4)
    Piana wg belgijskich standardow niezbyt trwala (3)
    Nasycenie w takim mocnym piwie by sie przydalo sporo wieksze (3)
    Zapach mocny, podwedzany, slodowy, drozdzowy, intrygujacy (4.5)
    Smak cos jak bardzo mocnego, goryczkowego, solidnie podwedzanego pszeniczniaka, chociaz moze nie az taka wedzonka jak pszeniczniak z Bamberga , alkohol niezle zamaskowany jak na taki woltaz (5)
    Opakowanie - etykietki raczej przecietne (3)
    Ocena [4.375]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • marceli
    Senior
    • 10-2002
    • 127

    #2
    Moinette Blond 7,5%-kolor ciemnego zlota,zapach bardzo slodki(azalem sie czy piwo nie bedzie za slodkie),smak bardzo wlasciwydla tego typu piwa-zlozony,ostry, pikantny ,owocowy i tylko lekko wyczuwalny alkohol.Przyjemne piwo jak wczesniej wspomnialem typowy przedstawiciel tego gatunku moze nie wybija sie jakimis oryginalnymi cechami ale rowniez nie ma w nim niemilych niespodzianek-pewna 4

    Comment

    • pezet
      Improwizator
      • 03-2006
      • 481

      #3
      Moje wrażenia z degustacji różnią się nieco od opinii przedpijców.
      Butla 0,75l, koreczek, druciki alk. 8,5%. Otrzymałem to piwo w prezencie od Erica z Belgium's Best - dziękuje bardzo.
      Piw z browaru Dupont Eric nie ma w swojej ofercie więc w sklepach ich nie znajdziecie.

      Kolor: pomarańczowy, piwo mętne.
      Piana: wysoka, drobna, biała i bardzo trwała.
      Zapach: średniointensywny, świeży i apetyczny. Głównie owoce cytrusowe i troszkę chmielu.
      Smak: Początek słodko - gorzki z delikatną owocową (cytrusową) nutą. Alkohol wyczuwalny ale sprytnie wkomponowany i nawet przyjemny w smaku. Finisz tworzy dość złożona chmielowo - alkoholowo - ziołowa goryczka.
      Po wypiciu 'tulipanka' przyjemnie grzeje w brzusiu i w głowie .
      Piwo ma trochę mało rozbudowany smak jak na Belga. Piana i piękna barwa to najmocniejsze elementy Moinette Blond.
      Attached Files
      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Buteleczka 0,33:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Na uwagę zasługuje potężna czapa piany, która utworzyła się po nalaniu. Zapach przeciętny, ale za to w smaku świetnie zbilansowane, czuć delikatne pszeniczne posmaki, korzenne nuty, alkohol ładnie wkomponowany. Bardzo smaczne.

          Comment

          • MaUpa87
            PiwBiz
            • 01-2012
            • 111

            #6
            Cuż w 100% zgadzam sie z recenzją pezeta. nic dodać - nic ująć.
            Jak dla mnie odpowiednie nagazowanie- dobre piwko.

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Dupont, Moinette Blonde

              Piana drobna kremowa pozostaje długo oblepia szkło. Kolor jasne złoto klarowne. Aromat kolendra, słodowość przyjemny. Smak lekko winno alkoholowy rozgrzewający, estry owocowe brzoskwinia, słodowe, przyprawowe lekko gryzące na finiszu z nutą delikatnej popielniczki . Piwo niesamowicie pijalne ułożone przy czym bogate w smaku. Wyśmienity blonde. Dostaje WOW
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Aromat - umiarkowany, owocowo-korzenny (brzoskwinia)
                Piana - niezbyt wysoka i nietrwała (może ma to coś wspólnego z terminem, który właśnie się kończy)
                Barwa - złoto z ciemną, brudną słomką, zmętnione
                Wysycenie - dość wysokie, szczypie
                Smak - sporo przypraw, ciut owocowej słodyczy (suszone morele), zapewne czas spowodował, że jest dość "miękkie", krągłe i alkohol schowany, finisz goryczkowo-korzenny długi. CDominuje korzenno-drożdżowy profil
                Treściwość - zdecydowanie pełne

                Poprawne piwo, nie ma wad, ale też nie jest zbytnio rozbudowane smakowo. Taki przeciętniak, ale to i tak niezłe piwo.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎