Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alken Maes, Grimbergen Optimo Bruno

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Alken Maes, Grimbergen Optimo Bruno

    To jednak nie jest to samo piwo co Cuvee de l'Ermitage .
    Alk. 10%, but. 0.33 l
    Kolor ciemnobursztynowy, bardziej ambree niz brune (4)
    Piana najpierw duza i drobnobabelkowa, jednak jak na Belgie szybko opada do dywanika (3.5) - wyszedl mi gryps w stylu Szpakowskiego
    Nasycenie umiarkowane (4)
    Zapach winno-kwaskowo-jablkowy, ciekawy (4)
    Smak tez taki lambicowy, winno-kwaskowy, przechodzi w nieznaczny slodowy posmak, mimo 10 oktanow nie czuc spirytu (3.5)
    Opakowanie - tloczona firmowa butelka, etykietki w witrazowym stylu (5)
    Ocena [3.8]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Kolor jak mi się to słownie określiło to radosny pomarańcz, przejrzyste.
    Piana bardzo drobna, kremowa, bardzo zwarta, długo pozostawała na piwie.
    W zapachu czuję coś na podobieństwo porterowości przełamanej silnym odczuciem owocowym, bardzo świeżym. Zapach intensywnie i dominująco roznosił się wokół kufla i już z daleka czuć go było, a wszystko to w bardzo pozytywnym znaczeniu.
    Nagazowanie prawidłowe - drobne pęcherzyki pędziły ku powierzchni przez cały czas konsumpcji.
    W smaku wytrwno-owocowe z goryczką, której akcent czuje się już po pierwszym łyku. Sprawia wrażenie niemal ogrzewania gardła po przełknięciu (doznanie śladowo podobne jak przy piciu grzanego piwa), ale nie grażni żaden posmak silno alkoholowy.
    Opakowanie to butelka 0,33l w kształcie nieco smuklejszego bączka z tłoczeniem na powierzchni; ładna etykieta, kapselek firmowy. Całość wygląda dosyć zachęcająco.

    Comment

    • wg2
      Senior
      • 07-2004
      • 264

      #3
      Alken Maes, Grimbergen Optimo Bruno

      Ciemne bursztynowe piwo, pierwotnie warzone jako piwo Easter ale teraz dostępne przez rok.
      Alc. 10% vol. Bardzo pełny gorzko-słodki smak. Doskonały bilans między chmielami i słodem. Mnie smakuje wybornie
      GAWEŁ

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        To chyba Belgia. Jest już opisane http://www.browar.biz/forum/showthre...ght=Grimbergen
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • wg2
          Senior
          • 07-2004
          • 264

          #5
          Tak szukałem ale nie znalazłem. Już wzrok nie taki
          GAWEŁ

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Piwo:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Pite z kija przy okazji spontanicznego weekendowego wypadu do Brukseli.

              Kolor: Ciemna miedź.
              Piana: Niesamowita! Bardzo wysoka i trwała. Gruba kołderka zostaje do samego końca.
              Zapach: Silny, czuć głównie szlachetny chmiel.
              Smak: Bardzo treściwy, leciutko kwaskowy. Dużo nutek owocowych - wiśnie, truskawki, rodzynki. Poza tym troszkę karmelowości, troszkę alkoholu, słaba goryczka.
              Uwagi: Tak, wiem że to też wstrętny koncerniak, ale jest naprawdę pyszny!.

              Comment

              • Ramiel
                Senior
                • 11-2010
                • 207

                #8
                Kupione w Strefie Piwa (kurz na butelce wskazywał że nikt go wcześniej nie zauważył )

                Kolor: ciemny miedziany
                Piana: przyzwoita jednak szybko opada
                Wysycenie: dość wysokie
                Zapach: wyrazisty ale trudny do sprecyzowania, trochę owoców trochę chmielu, nutka alkoholu
                Smak: owoce, początkowo duża słodycz malejąca w miarę ogrzewania piwa, lekka goryczka, alkohol dobrze zamaskowany i rozgrzewający
                Gdyby wszystkie koncerniaki były tak dobre...

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Kolor: Rdzawo-miedziano-bursztynowo-wiśniowy. Klarowny. W skrócie przepiękny.
                  Piana: Delikatna, gorzka, średniotrwała niestety, dosyć gruboziarnista. Pieknie brudzi szkło. Super - gdyby tylko była trwalsza.
                  Zapach: Specyficzny winno-drożdżowy, wyczuwam aromaty czekoladowe, jest w nim znacznie więcej, ale jestem zbyt maluczki, żeby to nazwać.
                  Smak: Przepyszny. Nuty winno-owocowe w połączeniu z deserową czekoladą gdzieś w oddali. Świetny bilans słodyczy i goryczki, wysoka treściwość, ciężar rewelacja. Ogromna moc 10% głęboko ukryta, pije się świetnie.
                  Wysycenie: Jak na voltaż to wysokie, ale ogólnie bardzo w porządku. Dzięki temu piwo sprawia wrażenie lżejszego niż jest w rzeczywistości.
                  Opakowanie: Nowa szata, bardzo ładna, śliczny kapselek. Bardzo pozytywnie.

                  Kroi się kolejny pretendent do mojego ulubionego Belga. Maredsous Bruin może jeszcze nie zostało pobite, ale czołówka jest na pewno - fantastyczne piwko!
                  Attached Files
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    Pyszne piwo, nabyte na Głogowskiej za 6.99( po terminie promocja -50% z 10,50 )
                    Last edited by anteks; 17-01-2012, 00:37.
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Reventador
                      Member
                      • 03-2009
                      • 47

                      #11
                      O ile wszystkie pozostałe Grimbergeny były jak dla mnie całkiem niezłe (zwłaszcza Tripel), o tyle Optimo Bruno jest zdecydowanie najlepsze z nich. Bardzo ładna, dość intensywnie brązowa barwa z bursztynowymi przebiciami; umiarkowanie obfita piana, wprawdzie dość szybko opada ale jej pozostałości widoczne są jeszcze dość długo; wysycenie na umiarkowanym poziomie; zapach bardzo bogaty, wyczuwam m. in. aromaty drzewne, suszonych owoców, ziołowe oraz jeszcze zapewne wiele innych; smak początkowo słodowy, później bardziej wytrawny z pewną dozą kwaskowatości, nuty karmelowe, owocowe (w tym akcenty winne), trochę przypraw... ogólnie bardzo esencjonalne, smaczne piwo... można rzec optymalne

                      Kupione w Łodzi na Inflanckiej za 8,40
                      Last edited by Reventador; 28-02-2012, 21:58.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Może to obecnie całkiem inne piwo. W składzie (podobnie jak w innych tej marki) syrop glukozowy i karmel. W aromacie na początek rozpuszczalnik, potem też sporo politury, trochę karmelu.
                        Piana spora, trwała, zostaje na szkle. Barwa - ciemny rubin. Wysycenie musujące. W smaku winno-kwaskowe z alkoholem i karmelem. Nie ma tej tonów szlachetnych - suszonych owocó, palonego słodu jak na lekarstwo. Dużo karmelu, syropu i winno-kwaskowego, alkoholowego, męczącego posmaku.

                        Kupione na promocji/wyprzedaży w tesco, ale i tak są tańsze napoje o podobnych profilach smakowych. Bardzo słabo.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎