Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pradnicka Piwowarnia Prezesa - Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ergie
    Senior
    • 05-2004
    • 1041

    Pradnicka Piwowarnia Prezesa - Stout

    blg=13, alk=~ 4%
    warka=XX
    kolor - ciemno kawowy
    piana - obfita (dla mnie jak na stota nadto obfita) i utrzymująca się ok 5. minut, koloru ciemno beżowego
    nasycenie - jak dla nie w sam raz
    zapach - praktycznie bez zapachu, może jakieś tam małe nuteczki
    smak -rewelacja, lekka goryczka w tle, piwo bardzo treściwe, "gęste" tak, że możnaby je jeść łyżeczką

    Powoli staję się fanem piw e-prezesa
    Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
    ------------------------------------------------------------------
    Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #2
    Stout z PPP od e-prezesa za którego Serdecznie Dziękuje.
    Zacznę od piany która była niezwykle obfita. Gęsta, drobno ziarnista o ładnej brunatnej barwie. Utrzymywała się ok. 3-4 minut poczym opadła zaznaczając swą obecnosć wyraźnym pierścieniem do okoła szklannicy. Osadza się również na ściankach. Zapach jaki wyczułem na samym początku to przyjemny owocowo kwiatowy aromat. Z czasem czuć delikatną kawową nutę. W smaku wyraźna goryczka. Powiedziałbym że troche kawowa. Pozostawia przyjemny posmak w naszych ustach. Wysycenie poprawne. Nawiązując jeszcze do koloru to również uważam iż jest on ciemno kawowy.
    Ogólnie rzecz biorąc piwo z charakterem. Nieukrywam iż posmakowało mi. Może się mylę ale pijąc tego stouta, w goryczce przypominał mi piwa mocne co mnie ucieszyło . Warte Polecenia. Pozdrawiam

    P.S Dodam jeszcze że sporo musiałem się namęczyć zanim wlałem to piwo do szklanki. Walczyłem z ogromnym wulkanem piany jaki dał osobie znać podczas otwierania. Pozatym że oblałem ściany w kuchni nic nie ucierpiało
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      ano właśnie... też parę dni temu otwarłem ostatnią butelkę i byłem trochę zawiedziony. większość z całej warki wypita została jako sweet stout nim minęło 6 tygodni leżaka i piana oraz wysycenie było normalne. zbyt duża zawartość fermentujących cukrów sprawiła, że do końca został słodki, z średnią goryczką, ale piana - wulkan. co do smaku jestem ogólnie zadowolony - średniogoryczkowy, z karmelowymi posmakami, o gęstej konsystencji. myślę, że trzeci stout już będzie właściwy

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        w ramach uzupełnienia

        znalazłem fotkę, którą zrobił zAjkA, więc załączam.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎