Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abonament za internet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    Abonament za internet

    "Rzeczpospolita" alarmuje, że być może wkrótce za internet trzeba będzie płacić abonament radiowo-telewizyjny. Tak wynika z dokumentu o mediach przygotowanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

    Rada proponuje objąć abonamentem radiowo-telewizyjnym posiadaczy komputerów i telefonów komórkowych UMTS.

    "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że w związku z tym, że za pomocą internetu można odbierać programy radiowe i telewizyjne, KRRiT postanowiła uregulować korzystanie z sieci. Dlatego też wpadła na pomysł, aby stworzyć specjalny urząd, który zajmie się nadzorem i wydawaniem koncesji na internet. Urzędników tych mieliby wybierać politycy.

    "Rzeczpospolita" komentuje, że dla dobra rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce należałoby zrobić wszystko, aby odsunąć Krajową Radę od możliwości regulowania rynku.

    źródło onet.pl

    Czy jest na świecie drugi taki kraj?
    Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #2
    Dla dobra kraju należałoby odsunąć Krajową Radę i umieścić ją w ustronnym miejscu bez klamek.

    To "ciało" zajmuje się przede wszystkim umacnianiem lewicy w mediach publicznych, umacnianiem mediów publicznych kosztem prywatnych nadawców i przeszkadzaniem tym ostatnim oraz nakładaniem obciążeń na obywateli, wprowadzając ukryty podatek. Ale czego się spodziewać po instytucji, którą kieruje znana demokratka i zwolenniczka wolnego rynku Danuta Waniek.

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
      Dla dobra kraju należałoby odsunąć Krajową Radę i umieścić ją w ustronnym miejscu bez klamek.(...)
      Dokładnie. Jak sobie pomyślę, że jest to organ konstytucyjny to aż mnie trzęsie
      Grupa nierobów ma za zadanie ustawiać kolesi na ciepłych posadkach za grubą kasę.
      Czemu w Konstytucji nie może być zamiast tego np "Krajowej Rady Hydraulików". Mnie np dużo bardziej wkurza gdy kran cieknie niż gdy program TV publicznej jest nieciekawy lub wręcz go nie ma.
      Dziku


      Comment

      • crizz
        ...
        • 02-2003
        • 1255

        #4
        Panowie, po co te nerwy? Jeśli ściągalność tego podatku, przepraszam, abonamentu będzie taka sama jak abonamentu RTV, to nie ma się czym przejmować.
        Bogu dzięki, że Pogromcy Mitów (Discovery Channel, wtorki, 21.00, polecam!) obalili plotkę mówiącą jakoby program radiowy można było odbierać przez amalgamatowe plomby.

        Comment

        • pinkfloyd
          Junior
          • 08-2002
          • 28

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
          Dla dobra kraju należałoby odsunąć Krajową Radę i umieścić ją w ustronnym miejscu bez klamek.
          Będziemy mieć okazję przy najbliższych wyborach parlamentarnych.. Przy okazji wystawi się cenzurkę Cyrkowi z Wiejskiej. A może to nie cyrk a fabryka bubli legistlacyjnych?
          Życie na trzeźwo jest nie do przyjęcia!

          Comment

          • mjp
            † 1963-2021 Piwosz i fajczarz w raju
            • 02-2004
            • 954

            #6
            Jeśli Rada podejdzie do tego zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, to większości osób prywatnych to nie dotknie. W tak zwanym gospodarstwie domowym możesz mieć dowolną liczbę odbiorników RTV na jednym abonamencie. Więc komputer się łapie na to co i tak już płacisz. Nowe regulacje uderzą przede wszystkim w przedsiębiorców. Wszystklie zakłady pracy będą musiały płacić abonament RTV uzależniony od ilości posiadanych komputerów, a więc całkiem spory. No i wszystkie opłaty koncesyjne za udostępnianie treści w internecie i związane z nimi możliwości nadużyć....
            Osobnym problemem będą telefony z radioodbiornikiem, bo one się tak nie do końca łapią na gospodarstwo domowe. Jak taki telefon masz w domu, to OK, ale jak z nim pójdziesz do pracy, to powinieneś zapłacić abonament - paranoia.
            Maciek
            Szukam przytulnego kącika do palenia fajki... ;-)

            Comment

            • kalifat
              Senior
              • 10-2004
              • 1168

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pinkfloyd
              Będziemy mieć okazję przy najbliższych wyborach parlamentarnych.. Przy okazji wystawi się cenzurkę Cyrkowi z Wiejskiej. A może to nie cyrk a fabryka bubli legistlacyjnych?
              Niestety po wyborach będzie "zamienił stryjek ..."
              bla bla bla

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                W przypadku zarzutów o niepłacenie abonamentu wszystkim polecam powołać się na wykładnię pani minister Szymanek - Deresz, która zapytana w radiowej "trójce" czy płaci abonament odpowiedziała ze swadą, że "nie podlega tej jurysdykcji, ponieważ płaci za telewizję kablową, która rozlicza się przecież z abonamnetu radiowo - telewizyjnego"
                Uwielbiam cały personel Kancelarii Prezydenta ...
                Last edited by yendras; 24-05-2005, 14:30.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Wnioskuję o dodanie opłaty za PremiumPremiera do owego przymusowego abonamentu
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • peter007
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 2820

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                    Wnioskuję o dodanie opłaty za PremiumPremiera do owego przymusowego abonamentu
                    A już miałem wstąpić w te szeregi
                    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #11
                      Trzeba raczej wprowadzić podatek płacony tylko przez urzędników za ich własną głupotę oraz szkodliwą i pasożytniczą działalność. Kiedyś myślałem, że ta rada KRRiT liczy 5-9 członków i dajmy na to kilkunastu pracowników wspomagających. Jak się dowiedziałem, że tych pasożytów jest ponad 160, to trudno coś takiego nazwać inaczej jak okradaniem podatników w imię udawanych obowiązków. Firma prywatna, to dwa razy więcej obowiązków mogłaby wykonywać, z budżetem wielokrotnie niższym i byłaby z tego zadowolona. Żeby podatnika rozlużnić i rozśmieszyć KRRiT wydała "Kodeks etyczny dla KRRiT" gdzie jest np coś takiego "członkowie Krajowej Rady, niezależnie od swoich poglądów, nie angażują się w jakąkolwiek działalność partyjną i nie kierują się w swojej działalności interesami politycznymi." A nawet przewodnicząca tej rady jest znaną działaczką SLD, wcześniej była też w SdRP (nawet jako Członek Rady Naczelnej). Mało tego, ona nawet należała kiedyś do PZPR. I jakoś zawsze w tej radzie najważniesze role odgrywali politycy, działacze jakiś partii i tego typu pasożyty. I ja mam się stosować do przepisów wydawanych przez taką obłudną bandę politycznych pajaców ?
                      Last edited by emes; 24-05-2005, 22:17.

                      Comment

                      • Hannibal
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 1426

                        #12
                        Niestety nasze społeczeństwo ich wybrało, więć trzeba niestety to przetrwać.
                        Demokracja już taka niestety jest; szczególnie w wydaniu polskim
                        "All the good things for those who wait"

                        Comment

                        • kalifat
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 1168

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
                          Niestety nasze społeczeństwo ich wybrało, więć trzeba niestety to przetrwać.
                          Demokracja już taka niestety jest; szczególnie w wydaniu polskim
                          Przetrwać ?!? Ja do setki raczej nie dożyję

                          Ja proponuję dodatkowo opłatę abonamentową pobieraną podczas rejestracji bądź badań technicznych pojazdu. Jeśli ktoś ma antenę lub "dziurę" na radio to znaczy, że je ma lub potencjalnie może je mieć. Niech płaci. SŁONO
                          bla bla bla

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
                            Przetrwać ?!? Ja do setki raczej nie dożyję

                            Ja proponuję dodatkowo opłatę abonamentową pobieraną podczas rejestracji bądź badań technicznych pojazdu. Jeśli ktoś ma antenę lub "dziurę" na radio to znaczy, że je ma lub potencjalnie może je mieć. Niech płaci. SŁONO
                            Jeżeli jest to samochód (czy walec drogowy) wyposażony w radio, zarejestrowany na firmę to nawet teraz trzeba płacić za radio. W dodatku za każdy samochód z odbiornikiem oddzielnie (nie wiem czy przepis obejmuje także zestawy do odbioru tv w firmowych pojazdach)
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • mluk
                              Senior
                              • 01-2005
                              • 778

                              #15
                              Niedługo dojdzie do tego, że na założenie radia lub telewizji w sieci też trzeba będzie mieć zgodę KRRiTv. Paranoja.

                              Chociaż z drugiej strony pani Waniek nie dodaje - swoimi "genialnymi" pomysłami - popularności SLD. To dobrze. Chętnie widział bym miny członków tej "partii", gdy wynik wyborczy SLD będzie poniżej 5% (Tego samego życzę SDPL i jej pochodnym).

                              Generalnie od pomysłu do jego wprowadzenia w życie droga daleka, więc miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, czego sobie i Wam życzę.
                              "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎