Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Auto Moto Mix

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ćwiara
    Junior
    • 04-2005
    • 9

    Auto Moto Mix

    Witam wszystkich,którzy "kliknęli" w mój post..

    Chciałbym zaproponować nowy temat dla amatorów motoryzacji. Wiem,że podobne tematy pojawiały się tutaj już nieraz.Mam jednak nadzieję,iż znajdzie się wielu miłośników złocistego trunku,którzy zechcą właśnie tutaj podzielić się z innymi refleksjami i opiniami o użytkowanych przez siebie samochodach (motorach)...i właśnie tego dotyczy ten post. Proszę więc - opiszcie samochody (motocykle),którymi aktualnie jeździcie,bądź kiedyś jeździliście.

    Najlepiej skupcie się na konkretach,okraszonych jednak własnymi refleksjami, spostrzeżeniami,propozycjami przeróbek czy innych usprawnień..

    Myślę,że taki temat pozwoli na pewną wymianę doświadczeń,z której skorzystają zarówno zmotoryzowani "Browarowicze", jak i planujący zakup "koni mechanicznych" w niedalekiej przyszłości.

    W celu zapewnienie większej przejrzystości najlepiej swoje odpowiedzi (Temat) zaczynać od marki i modelu samochodu (motoru),który chcemy opisać i dołączać je do głównego postu tego tematu (chyba,że ktoś chce podyskutować tylko z autorem konkretnej wypowiedzi).


    Z piwnym pozdrowieniem!
  • Ćwiara
    Junior
    • 04-2005
    • 9

    #2
    Daewoo Lanos

    Daewoo Lanos (sedan) 1.5 SE SOHC 1998r.

    Wyposażenie: 1 air bag, ABS
    Dane fabryczne: Spalanie - od 6.7 do 10.4 l/100km
    Moc - 86KM/5800, Moment - 130/3400,
    Przyspieszenie - ok. 12.5s do 100 km/h


    Samochód posiadam od 4 lat,aktualny przebieg to 136.500 km (gdy go kupowałem miał 47.000 i był jeszcze na gwarancji). Praktycznie zaraz po zakupie założyłem instalacje gazową. Średnio przejeżdżam ok. 22.000 km rocznie.

    Linia nadwozia...wiadomo,każdy widział. Dla mnie jak najbardziej atrakcyjna

    Co do silnika,dynamika jak dla mnie pozostawia trochę do życzenia (najbardziej odczuwalne przyspieszenie występuje przy 3500 obr/min, zwłaszcza na 3 biegu),drobny mankament stanowi także nierównomierna praca na wolnych obrotach.Przy jeździe na gazie (nie mylić ze stanem upojenia.. ) nie odczuwam uciążliwego spadku dynamiki. Moc silnika też na ogół wystarcza,choć przy pełnym obciążeniu (4 lub 5 osób + bagaż) mój Lanos zbiera się dość ślamazarnie.
    Jednak - reasumując, jeśli ktoś nie potrzebuje "ścigacza", ten silnik w zupełności wystarczy.

    Układ jezdny poddałem pewnym modyfikacjom.Przede wszystkim obniżyłem zawieszenie o 3 cm (sprężyny EIBACH) i wymieniłem amortyzatory na gazowe (przód SASCH, tył KONI).Założyłem też felgi aluminiowe z nieco szerszymi oponami (185/60).Od tej pory auto jest o wiele stabilniejsze na zakrętach i mimo wszystko - dobrze tłumi nierówności. Minusem powyższego rozwiązania są problemy z większymi krawężnikami,progami itp. Musiałem też zdjąć tylne plastikowe nadkola,gdyż pojawił się problem ocierania o nadkola opon przy pokonywaniu muld i wybojów (na tylnym siedzeniu musiało wtedy siedzieć przynajmniej dwoje osób). Jednak niedogodność ta była odczuwalna też przed modyfikacją zawieszenia.

    Hamulce wg. mnie są wystarczająco skuteczne.

    Co do zwrotnościteż nie mam zastrzeżeń,mi w zupełności wystarcza.

    Bardzo dobrze pracuje także skrzynia biegów, w moim egzemplarzu biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.

    Przestrzeń w środku samochodu oceniam pozytywnie,z przodu jest dość miejsca,z tyłu trochę gorzej (mam 184 cm wzrostu),ale da się wytrzymać.Trochę wygodniejsze mogłyby być fotele (słabe wyprofilowanie i zbyt krótkie siedziska dokuczają przy długich trasach).Widoczność z pozycji kierowcy jest dobra,choć z tyłu widać nieco gorzej..zwłaszcza przy czarnych szybach,hehe

    Wentylacja jest przeciętna (choć wystarczająca),trochę przeszkadza brak indywidualnego zamykania kanałów nawiewu przy ustawieniu wentylacji na cyrkulację do wnętrza pojazdu.Ogrzewanie także na przeciętnym poziomie.

    Wyciszenie Lanosa,jak na tą klasę auta jest według mnie dobre.
    Szum opon (zwłaszcza zimowych) jest jednak słyszalny we wnętrzu pojazdu.
    Chyba,żę zagłuszają go ciężkie decybele z radioodbiornika..

    Ekonomiczność..no coż,mój egzeplarz spala od 7.6 do 11 l/100 km na benzynie oraz od 8.2 do 12 l/100 km na gazie.

    Niezawodność i usterki - podkreślenia wymaga fakt,że auto nigdy nie odmówiło mi bezwzględnego posłuszeństwa (oczywiście pilnuję terminowej wymiany oleju,filtrów,świec,kabli,itp.). Podczas jazdy nie dokuczają żadne piski, trzaski plastikowych elementów tapicerki itp.
    Odkąd jestem w posiadaniu Lanosa wymieniłem jednak dwa łożyska (PP i LT), gałki kierownicze i swożnie wahacza (nie były wybite,ale osłony gumowe już był uszkodzone), nagrzewnicę (!) - skubana,ciekło mi z niej do środka..nie uratowała jej systematyczna wymiana płynu chłodzącego (uszczelniacz też nie pomógł).
    Dwa razy wymieniałem też tłumik końcowy i raz rurę łączącą kolektor wydechowy z katalizatorem (wraz z siatką, tzn. łącznikiem tłumiącym drgania). Dwa lata temu wysiadły mi też przekaźniki w module centralnego zamku..wyjątkowo nietrwałe.Jednak samodzielna wymiana nie jest trudna.
    Ostatnio wystąpił też defekt poduszki powietrznej,który może przeszkodzić w jej potencjalnym zadziałaniu (usterka tzw. sprężny pod kierownicą),muszę kiedyś z tym zrobić (w ASO szacują to na jakieś 300-500 zł).

    Korozja - znalazłem jeden,niewielki "pęcherzyk" widoczny po otwarciu tylnych, prawych drzwi.

    Podsumowując..myślę,że mimo wszystko Lanos jest dobrą inwestycją (zwłaszcza,że ceny używanych egzemplarzy są dość atrakcyjne).
    Ja jestem z niego zadowolony i nie zamierzam jeszcze sprzedawać..chyba,że zachęcą mnie opisy innych samochodów zamieszczone przez Was
    Acha,fajne są w Lanosie te uchwyty na kubki..zwłaszcza jak do kubeczka nalejemy browarku

    Z piwnym pozdrowieniem!

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Cinquecento, stare, chcemy się go pozbyć.

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Obawiam się, że może być niewielu zainteresowanych wypełnieniem tego swego rodzaju "oświadczenia majątkowego".

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎