Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Franciscan Well, Rebel Red Irish Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • landi
    Junior
    • 08-2002
    • 2

    Franciscan Well, Rebel Red Irish Ale

    Najlepsze Ale jakie pilem w Irlandii. Dostepne praktycznie tylko w Cork, gdzie znajduje sie ten maly browar oraz w dwoch pubach w Dublinie - w The Gingerman i Paddy Cullens (RDS). Piwo czerwone typu ale z delikatnym karmelowym posmakiem, naturalnie gazowane. Jak ktos bedzie w Dublinie lub Cork - goraco polecam !
  • rrisin
    Junior
    • 12-2007
    • 1

    #2
    Tenze franciszkański Rebel zrobil na mnie najwieksze wrazenie sposrod piw irlandzkich,ktorych mialem przyjemność kosztować. Niestety trafilem na niego tylko w dwóch pubach w Cork. Swietnie prezentowal się w zwężanej u góry szklanicy po bulmersie. Chcialem zabrac kilka do polski ale nie nie udalo mi sie znalezc butelkowanej wersji. Goraco polecam!

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Franciscan Well, Rebel Red Irish Ale

      Kolejne obok pszeniczniaka sezonowe piwo z browaru w Cork. Tym razem piwo w którym Irlandczycy są dobrzy a więc powinno wypaść lepiej niż w najlepszym wypadku wspomniana wcześniej taka sobie pszenica.

      PIANA: typowa dla czerwonego ejla a więc krótkotrwała z lekko kremowym odcieniem i w sumie gęsta.
      NAGAZOWANIE: bardzo ALE to bardzo cieniutkie. Mizerne bąbelki CO2 w zasadzie widoczne dopiero po poruszeniu piwa w szklance przy odstawianiu jej od ust. Piana pozostaje jedynie na obrzeżach szklanki.
      KOLOR: ciemna czerwień taka zbuntowana, lewacka, rebeliancka jak określane jest w sumie nie wiem czemu „rebel county” czyli Cork Klarowny.
      SMAK:rzekłbym wytrawny, zero najmniejszej słodyczy. Goryczka odczuwalna, nie wyczuwalne z kolei żadne jak często się zdarza cytrusy i inne tego typu sytuacje. Wg mnie bardzo poprawny i chyba wzorcowy dla tego typu piw.
      OPAKOWANIE: ładna jak inne pozostałe z tego browaru eta. Dodane oczywiście ciemnoczerwone akcenty. Kapsel beznadrukowy. W knajpach serwujących piwa z Franciscan Well aktualnie można trafić dedykowaną temu piwu podstawkę.
      Attached Files
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎