Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bystra, Szczyrkowska, Euro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    Bystra, Szczyrkowska, Euro

    Postanowiłem w tym temacie opisywać też inne miejsca w Bielsku i okolicach!
    W Bystrej, to pod Bielskiem w kierunku Szczyrku na ulicy Szczyrkowskiej, po prawej z Bielska jadąc jest market sieci Euro. W tym oto miejscu oprócz masówki z GŻ, KP i CO, jest też kilka ciekawych pozycji. Bywa tam Porter Strzelecki, Top Mocne z Juranda, kilka pocyzji Faxe i co najważniejsze jest tam regularnie do kupienia butelkowy Weizenland browaru Keiserdom i pils puszkowy za 1,60 oba piwa. Tak taniego i przy tym smacznego pszeniczniaka chyba nie można gdzie indziej dostać, polecam.
    Celia, cerevisia et conventus.
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Masz na myśli ten sklep naprzeciwko takiej stylowej knajpy góralskiej? Byłem tam jakiś tydzień temu, ale poza masówką i "Super Piwoszem" z Zabrza nie widziałem innych piw ... W ogóle chyba od półtora roku nie widziałem w tym sklepie nic ciekawego - już nawet Brackiego od dłuższego czasu tam nie było.
    Ale jak widać może coś się zmieniło i jakieś nowe rzeczy wprowadzają. Zresztą ten sklep inaczej się nazywał kilka miesięcy temu, chyba zmienił się właściciel i może stąd te zmiany w asortymencie.

    Comment

    • Kimer
      Senior
      • 06-2003
      • 154

      #3
      Tak, to ten sam sklep, prawie na przeciw tej knajpy.

      Regularnie bywają tam także produkty Van Pura: VP Premium, Zlaty Hrad zwykły i mocny, Karpackie, 15 - niestety wszystkie tylko w puszkach.

      Ale faktycznie kiedyś było dużo lepiej, pojawiały się produkty Broka, bywały piwa z Kipera, pojawiały się "Śląskie Mocne" i "Złota 11" z BG, sporadycznie inne ciekawostki.

      Natomiast jadąc od Bielska, tuż przed tym sklepem (z 30 metrów), można skręcić w prawo w ul. Klimczoka i po ok. 50 metrach po prawej stronie jest w samotnym dziwnym budynku sklep monopolowy, gdzie regularnie jest Herkules (kiedyś z Namysłowa, dziś z Suwałk) i dość często pojawia się Racibor.

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #4
        W sobotę do dostania w sklepie były: Super Piwosz w nowych butelkach, ze Strzelca: Porter, Jasne i Mocne, Irlandzkie Mocne 0,33 w cenie 1,79 oraz Goolman Gold w cenie 1,95.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Dzisiejsza wizyta: nadal jest w sprzedaży Irlandzkie Mocne oraz Goolman Gold. Są także Łomża Export ,Karpackie Mocne i Super Mocne z VanPura oraz Super Piwosz z Zabrza. Niestety, nie widziałem ani jednego piwa ze Strzelca.
          Na wyprzedaży Karmi Poema di Caffe z datą przydatności 28.02.06 w cenie 0,95 PLN za butelkę.

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            Wizyta 6 marca - ciągle w sprzedaży Goolman Gold i Irlandzkie Mocne oraz Super Piwosz. Zauważyłem też puszkowe Wojaki i Karpackie Pils, Super Mocne oraz jakieśs dziwne dwie wariacje Karmi z bardzo kolorowymi etykietami. Po dłuższej przerwie znowu pojawiły się Strzelec Jasne i Strzelec Porter.

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #7
              Wizyta 2 maja - w sprzedaży Goolman Gold, Irlandzkie Mocne, Super Piwosz, Wojaki i Karpackie Pils, Super Mocne, Strzelec Jasne i Strzelec Porter. Pojawiło się dawno nie widziane w tym sklepie Brackie (puszkowe).

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #8
                Wieści z listopada: Brackie butelkowe i puszkowe, Gruenengold z Belgii, Goolman Gold i Perła Chmielowa z Lublina; pojawiło się sporo piw ukraińskich: z Obolonia jest pszeniczne, aksamitne i magnat; z Lwowskiej Piwowarni jest porter, premium i 1715.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                  ... z Lwowskiej Piwowarni jest porter, premium i 1715.
                  a mają premium w beczułce/puszce 5 litrowej? na targach EnoExpo dowiedziałe się, że i takie do Polski dociera.
                  Last edited by e-prezes; 27-11-2006, 22:35.

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    a mają premium w beczułce/puszce 5 litrowej? na targach EnoExpo dowiedziałe się, że i takie do Polski dociera.
                    Nie, w tej chwili nie mają. Ale dowiedziałem się, że piwa ukraińskie to nie jest jednorazowy incydent i będą w stałej sprzedaży, o ile będą dostępne w hurtowni.

                    Comment

                    • chitos
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 195

                      #11
                      Po dzisiejszej wizycie mogę stwierdzić że można tam kupić piwka z browarów:
                      - Amber: Złote Lwy, Koźlak, Żywe, Grand
                      - Krajan: Irlandzkie Mocne
                      - Zamkowy w Cieszynie: Porter Żywiecki, Brackie
                      - Jabłonowo: Pils (chociaż będąc tam 3 miesiące temu widziałem większą ofertę tego browaru)
                      - Górnośląskie: Śląskie Pełne i Mocne

                      Ponadto są również do zakupienia piwa z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Holandii, z Irlandii (Kilkenny i Guinness) oraz moje największe zaskoczenie !!La Trappe Quadrupel!!

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #12
                        Coraz lepsze zaopatrzenie:
                        można kupić AMBER - koźlak, Żywe
                        CIECHAN - Wyborne, Miodowe (niedawno było też Pszeniczne)
                        KORMORAN - Miodne, Warnijskie, Warmiak, Orkiszowe, Świeże, Rześkie, WIśnia w piwie, Orkiszowe z miodem,
                        FORTUNA - Czarny i Czerwony Smok oraz Komes

                        No i pojawiło się Brackie Mastne
                        Last edited by breslauer; 13-09-2010, 20:40.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎