Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielki_B, Słodka Curacao

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Wielki_B, Słodka Curacao

    Piwo to wygrało w tym roku konkurs piw domowych w Żywcu w kategorii piw aromatyzowanych.
    Ekstrakt 15,5 blg, alc. 4,1%.
    Piwo z dodatkiem skórek curacao i laktozy.

    Jak juz Wielki_B wie, za bardzo mi to piwo nie smakowało, ale dostałam do opisu i zobowiązałam się do recenzji, to jest Na szczęście nie zasmakowało mi już przed konkursem, zatem nikt nie moze się czepić, ze zazdroszczę wygranej

    Po otwarciu butelki uniosła sie do góry piana razem z grubą zawartością osadu z dna - osad w kształcie grubych płatów
    Piana: dość gruboziarnista, nagazowanie jak dla mnie trochę za duże dla takiego piwka. Ale ja ogólnie nie przepadam za zbyt wielkim nagazowaniem
    Kolor: piękny, czerwony lekko mętne.
    Smak: no właśnie, tu mi brakuje niestety wiedzy, skąd się bierze ten posmak papieru, który mi nie odpowiada. Slavoy spróbował i mówi, że dobre, a mi nie podchodzi.
    Piwo jest słodkawe, ale goryczka tez się przebija. Po przełknięciu goryczka dominuje.

    Bardzo jestem ciekawa ocen innych piwowarów, może ktoś mi podpowie, co to za smak, który mi nie pasuje? (Slavoy znowu powtarza, że smaczne)
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #2
    Slavoy - masz u mnie dobre piwo, bo ta Maruda... sorry... Marusia...

    Ciekawa sprawa jest z tą pianą. Otwarte 2 dni temu w miejscowym lokalu miało dużą, piękną, drobniutkoziarnistą i gęstą jak śmietana pianę, która pozostała w szklance nawet po wypiciu piwa. Ale sam byłem też świadkiem w Żywcu, kiedy to samo piwo dosłownie pożarło pianę natychmiast po nalaniu.
    Mam zdjęcia z degustacji mojego piwa przez jury. I tam piana jest OK (najważniejsze, że tam było w porządku, u M. nie musiało ).
    Myślę, że jest to kwestia odpowiedniego schłodzenia, a właściwie to nie mam pojęcia. Wiem tylko, że kiedy przed podaniem wstawiam je na 15 min. do zamrażalnika (i nie dłużej ani nie krócej) to wszystko jest... na medal
    Spróbuję tę fotkę, o której wyżej, zamieścić w galerii.

    Comment

    • Wielki_B
      Senior
      • 02-2005
      • 1968

      #3
      A... ten smak, co Ci nie pasuje, to gazeta. Przecież Ci mówiłem, że mi wpadła do gara...

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        Slavoy - masz u mnie dobre piwo, bo ta Maruda... sorry... Marusia...


        Mam zdjęcia z degustacji mojego piwa przez jury. I tam piana jest OK (najważniejsze, że tam było w porządku, u M. nie musiało ).

        MAŁPA

        A co do fotki - nie zamieścilismy, bo niestey, etykieta się rozmoczyła w podróży (a robimy tylko zdjęcia piw z etykietami)
        A szkoda, te gluty były takie fajne
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Alchemych
          Senior
          • 12-2003
          • 349

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
          MAŁPA

          A co do fotki - nie zamieścilismy, bo niestey, etykieta się rozmoczyła w podróży (a robimy tylko zdjęcia piw z etykietami)
          A szkoda, te gluty były takie fajne
          No niezłe
          U mnie gluty też były, ale to nie było najważniejsze spostrzeżenie a na pewno nie decydujące. Rozumiem jednak w pełni twoje docinki pod adresem producenta tego bądź co bądź ciekawego napoju. Po prostu nasz Wielki kolega ma taki - delikatnie powiem - specyficzny sposób wypowiadania się że nie można "przejść obok" obojętnie . Ale do rzeczy...to już oczywiście w następnym poście.

          Comment

          • Alchemych
            Senior
            • 12-2003
            • 349

            #6
            Piwo wyróżnione I miejscem w Konkursie Piwowarów Domowych w/k piw aromatyzowanych

            Piwo domowe z Browaru Wielkiego B. u mnie "Klasztorne" na konkursie w Żywcu "Słodka Curacao" - 15,5 Blg, 4,1 % Alk. Oj czyś ty Leszku doliczył cukier na nagazowanie? Kopie chyba bardziej niż 4,1 volta .
            Do rzeczy:
            Piana zabójcza - trzy kufle przy nalewaniu nie stykły. Barwa bursztyn lekko w stronę czerwono-pomarańczowej. Zapach owocowo-słodowy (cukierkowy - opinia Mychy). Smak zdecydowanie słodowo-karmelowy typowy dla rasowych piw belgijskich. Ciekawa goryczka nie pochodząca raczej od chmielu - być może to skórka curacao. Wyczuwalnie kwaskowate. Słodkawe i jak na słodkie zacieranie w granicach zdrowego rozsądku.
            No i muszę wspomnieć o farfoclach, choć niechętnie to robię bo piwo jest naprawdę w porządku. Nie są one dla mnie jako degustatora piw domowych ( ) szczególną wadą a raczej cechą niektórych gatunków.
            I na koniec porównanie z degustatcją pokonkursową w Żywcu:
            Teraz piwo zdecydowanie bardziej wytrawne. Powiedziałbym że nazwa "Klasztorne" tutaj lepiej pasuje niż "Słodka Curacao". Zdecydowanie bardziej słodowe niż w czerwcu i mniej już czuć curacao czy nawet laktozy.
            Następnymi drożdżami z którymi będę eksperymentował będą drożdże użyte do tego piwa (Trapist HG). Powiem że dzisiejsza degustacja jeszcze bardziej zmotywowała mnie do zakupu tego szczepu .

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              #7
              O! Prawie zakończyłem część prac browarnianych i zaglądam do browaru.biz, a tu Alchemych sobie kosztuje moje piwko!
              Skoro teraz chlapiesz, to pewnie za 1,5 godziny przywiezie Cię do mnie Mycha. Dam Ci #12 "Kaiserdom Rauchbier", jak dla mnie, z właściwą mi skromnością powiem, że REWELACJA!

              A jeśli chodzi o te bylejaką "Curacao", to ciesz się, że Ci nie wybuchła, bom za dużo dał cukru do butelkowania

              Comment

              • Wielki_B
                Senior
                • 02-2005
                • 1968

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                Dam Ci #12 "Kaiserdom Rauchbier"...
                Dam Ci #20 "Kaiserdom Rauchbier"...

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎