Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krótka historia kolekcji szklanek Marusi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Krótka historia kolekcji szklanek Marusi

    Moja kolekcja, aczkolwiek skromna i nie przedstawiająca specjalnej wartości kolekcjonerskiej ma jakąś tam historię. No, może nie aż tak skromna, wziąwszy pod uwagę, że większość szklanek dotarło do mojej szafki w ciągu ostatniego roku, a ze wszystkich 55 sztuk kupiłam... dwie

    Lecę tak, jak stoją w szafce:

    1. Żywiec, 0,3 l – Zythum wyjeżdżając z Wrocka w zeszłą niedzielę (17.03.02) stwierdził, że ta już mu się do plecaka nie zmieści.
    2. Szwejk, 0,3 l – dostałam w ****
    3. Złoty Denar, 0,3 l – chyba przywiozłam z ostatniej giełdy???
    4. X Międzynarodowa Giełda Birofilii w Świebodzicach, 0,5 l – no, to wiadomo, skąd
    5. Bitburger 0,3 l – Krzysiowi zalegało w piwnicy, tak jak ładnych parę szklanek poniżej
    6. Dortmunder Urtyp, 0, 2 l – Djot przysłał mi pocztą, do tej pory mu się nie odwdzięczyłam żadnym kapslem
    7. Bitburger 0,2 l – jak w nr 5.
    8. Brackie 0,4 – od Pjenknika, co to się szkła z domu wyzbywał
    9. Łomża 0,3 l – ostatnia zdobycz, dzięki Krzysiowi, oczywiście
    10. Heineken 0,5 l – ktoś mi przyniósł na imprezę i zostawił
    11. Warka 0,3 l – dostałam w prezencie od znajomego wraz z czteropakiem Warki
    12. Tyskie 0,5 l – koleżanka przyszła kiedyś do mnie z pełną szklanką (wracała z knajpy) po czym o niej zapomniała
    13. Pilsner Urquell 0,5 l – ni cholery nie pamiętam, skąd mam W każdym razie – nie kupiłam
    14. IX Międzynar. Giełda Birofilii w Świebodzicach – kufel, 0,5 l, od Krzysia, gdyż na owej giełdzie nie byłam
    15. Szwejk 0,5 l – z **** (dostałam, broń Boże nie ukradłam!)
    16. Piast 0,3 l, 7 szt. – część zalegała Krzysiowi w piwnicy, a część zalegała Simonowi nie w piwnicy
    17. Piast 0,5 l, 4 szt. – Simon najlepszym naszym...
    18. Okocim 0,3, 5 szt. – od taty dostałam na imieniny, pierwotnie było 6 szt.....
    19. Guiness, kufelek 0,3 l – jedna z czterech szklaneczek przywiezionych mi z Holandii w 1998 roku przez ówczesnego narzeczonego (ciekawe, co się z nim dzieje?)
    20. Grolsch 0,5 l – pamiątka z czasów, jak to jeszcze szkło w knajpach samo mi wpadało do torby
    21. Lwówek Śląski, 05 l, model z lat 70-tych, zakupiony na zeszłorocznej Giełdzie w Żywcu przez Krzysia
    22. Lwówek Śląski, 05 l, model z lat 70-tych, kolejny, co Krzysiowi zawadzał w piwnicy
    23. Piast, kufelki 0,3 l z portretami królów polskich, 8 szt., od Simona – tez pierwotnie było 6 sztuk, ale jedną utraciłam przebywając miesiąc na szkoleniu w Łodzi, a potem jakoś chyba za dużo dobrałam do kompletu
    24. Świebodzickie Bractwo Filabirystów, 2 szt. X 0,3 l – no, zgadnijcie, od kogo – do trzech razy sztuka
    25. Brax 0,3 l - w przypływie fantazji KUPIŁAM w jakimś wiejskim barze podczas jednej z wakacyjnych wycieczek knajpoznawczych, tfu – krajoznawczych, oczywiście
    26. Hevelius, 0,4 l – zamykali knajpę, a ja się uparłam, że mam jeszcze piwo i nie mam zamiaru wychodzić. No, to pozwolili mi pójść razem ze szklanką. Była 7 rano...
    27. Spiż, 0,25 l ?
    28. Złoty Bażant, kielich 0,3 l, KUPIŁAM w Czechach. Serio.
    29. Maisel’s Weisse – wymieniłam się z Radegastem na porcelanowy kufel z zeszłorocznej Giełdy w Żywcu. A Radegast go wygrał w konkursie Piwowara
    30. Kufel Piasta, 1 l – od Simona
    31. Kufel ceramiczny Blue Ox Żywca – prezent od Marcopoloka.
    32. Dortmunder Suftsherren Pils – Pjenknik – to chyba też od Ciebie??
    33. Ryan, 0,3 l – wygrałam na loterii podczas Giełdy w Świebodzicach, ale zaraz oddałam ją Magdzie Maryhhowej, coby się dziewczyna nie męczyła spożywając piwo z plastiku. No to jakim cudem jest u mnie? A bo wylosował ją również Slavoy, który z kolei dał mi ją gdy spożywaliśmy piwo na świeżym powietrzu przy barze Pergola z tego samego powodu, co wcześniej swoją oddałam Magdzie Żeby jeszcze bardziej pokomplikować sprawy, po spozyciu dałam ją do plecaka Radegastowi, który przyniósł mi ją przedwczoraj (23.03.02, sobota), gdy przyszedł z Sylwią po swój kufel Żywca, którego dostał na wymianę za Maisel’s Weisse, a przy okazji oczyścilismy moją lodówkę z zalegających zapasów piwa
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • maryhh
    Senior
    • 02-2001
    • 1895

    #2
    z owej pięknej kolekcji ubył zacny kufel 0,6 KSIĄŻ, który towarzyszył mi w Harrachovie
    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
    do lekkiej pracy jestem za ciężki"

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #3
      Ciekaw jestem Marusia ile się zastanawiasz z jakiej szklanki wypić dziś piwo. Ja mam w domu tylo 5 szklaneczek a czasem się zastanawiam. Mam też pamiątkowy Paulanera 0,25, dostałem od dziadka, który zdobył go jeszcze w NRD.
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        No to może być problem. Sam mam ok 30 szklanek i 2 kufle, i też czasami nie wiem jakie szkło wybrać. Szczególnie jak piję coś, czego firmowego szkła nieposiadam.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Ciemniaczki pijam z kielichów 0,2 l zazwyczaj. A szklanek 0,5 l w ogóle nie używam. Ostatnio pilsa najczęściej pijam z kufelków 0,3 l Piasta. Są szklanki, z których nigdy nie piłam, natomiast na imprezie każde szkło się przyda W dodatku goście są na tyle uprzejmi, że tłuką same zdublowane egzemplarze
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #6
            Originally posted by Marusia
            Ciemniaczki pijam z kielichów 0,2 l zazwyczaj.
            To niewygodny format - trzeba aż dwa razy dolewać (zazwyczaj)

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #7
              Marusia, czytam ten Twój wykaz szkła i oczy przecieram. Aż mi się wierzyć nie chce, że w Twojej kolekcji brakuje szklanki z zaprzyjaźnionego browaru domowego. Mam już w domu rzeczowy dowód, że szkło z browaru naszego Prezesa fizycznie istnieje. Gustowna szklaneczka 0,3 litra z prostym ale eleganckim napisem:
              PIWO ŚWIDNICKIE
              Z BROWARU DOMOWEGO
              KRZYSZTOFA ...........

              Poprztykałaś się ostatnio z Krzysiem, że pominął Cię w rozdzielniku?

              Comment

              • marcopolok
                Senior
                • 10-2001
                • 2334

                #8
                Originally posted by adam16
                No to może być problem. Sam mam ok 30 szklanek i 2 kufle, i też czasami nie wiem jakie szkło wybrać. Szczególnie jak piję coś, czego firmowego szkła nieposiadam.
                A co ja mam powiedzieć na ten temat
                Właśnie mi się 600 przekręciło
                bez brody...

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  pieczarek napisal/a
                  Marusia, czytam ten Twój wykaz szkła i oczy przecieram. Aż mi się wierzyć nie chce, że w Twojej kolekcji brakuje szklanki z zaprzyjaźnionego browaru domowego. Mam już w domu rzeczowy dowód, że szkło z browaru naszego Prezesa fizycznie istnieje. Gustowna szklaneczka 0,3 litra z prostym ale eleganckim napisem:
                  PIWO ŚWIDNICKIE
                  Z BROWARU DOMOWEGO
                  KRZYSZTOFA ...........

                  Poprztykałaś się ostatnio z Krzysiem, że pominął Cię w rozdzielniku?
                  Przyznam szczerze, że po prostu zagubiła mi się w obliczeniach, za co darczyńcę przepraszam
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Originally posted by marcopolok


                    A co ja mam powiedzieć na ten temat
                    Właśnie mi się 600 przekręciło
                    Tylko pogratulować
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Kudłaty
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 1972

                      #11
                      Ja też mam troszeczke szkła w większości Kufle

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        małe zmiany

                        Po giełdzie w Tychach stwierdziłam, że trzeba się ukierunkować Szklanki szklankami, ale szklanki Lwówka Śląskiego są od tej pory moim wiodącym hobby. Właściwie kufle też. No, trochę ewoluuję

                        W Tychach zakupiłam trzy sztuki (bo nie mogłam się zdecydować, którą, więc Krzysiu "poradził": bierz wszystkie"), zatem razem mam juz 5. Postaram się zaniedługo przedstawić fotkę wyżej wymienionych - napiszcie, macie coś ze szklanek Lwówka w swoich zbiorach?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • marcopolok
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 2334

                          #13
                          szklanki mamy ale nie oddamy
                          bez brody...

                          Comment

                          • pjenknik
                            • 08-2001
                            • 3388

                            #14
                            A ja zacząłem zbierać szklanki do pszenicznego. W związku z tym jakby Ci zbywał ten Maisel.....
                            Dla ułatwienia dodam, że Kamyczek TEŻ już zbiera szklanki do pszenicznego.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Jak będziesz miał na wymianę jakieś Lwówki, to kto wie
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎