Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ślepy test

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Ślepy test

    [mam nadzieję, że nie dubluję jakiegoś tematu]

    Otóż zrobilismy sobie z funflami przy sobocie ŚLEPY TEST, znaczy się, poszliśmy do zupamarketu, ściągnęliśmy z półek dziewięć polskich piw różnej maści, po czym udaliśmy się do domciu, gdzie nasze białogłowy podawały nam wyżej wspomniane piwa w anonimowych szklankach.

    Efekt: moi funfle rozpoznali po trzy piwa, a ja nie rozpoznałem żadnego... Lechowi, do którego miałem mały uraz, dałem 9 (na 10), a mojemu ulubionemu Żywcowi 7...... Cieszę się tylko z jednego - przynajmniej uprawomocnił się mój silny wstręt do EB - dałem sikaczowi 1,5

    Inna sprawa, że dziewięć piw do degustacji to trochę za dużo, przy ostatnich już nie bardzo wiedziałem co się dzieje, chociaż twardo płukałem gębę wodą po każdej próbie i starałem się nie niczym nie zagryzać, a głodny byłem , jako wilk (nu pagadi, zajac). Za tydzień testujemy cztery, góra pięć.

    Howgh

  • Kemp
    Senior
    • 03-2002
    • 357

    #2
    Przy degustacji dobrze jest zagryzać suchą bułką, a piwo podawać od najmniejszego Blg.
    Kemp

    Comment

    • Kudłaty
      Senior
      • 09-2001
      • 1972

      #3
      Trzeba też mieć ze sobą żółty ser bo on oczyszcza kubki smakowe. I nie pić po całym piwie tylko po troszeczku
      Last edited by Kudłaty; 26-03-2002, 08:28.

      Comment

      • albeertos
        Senior
        • 10-2001
        • 2313

        #4
        Kiedyś Ryszard Varisella w jakimś programie w telewizorni bezbłędnie rozpoznał swojego Piasta spośród chyba 8-10 różnych piw. To się nazywa smak!
        (_)>
        Nigdy się nie poddawaj!!!
        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
        Lech jest tam gdzie jego wiara
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • BAJ
          Senior
          • 02-2002
          • 201

          #5
          Dawne czasy. Degustacje zaczął od porównania aromatów i odrzucił jako pierwszą szklaneczkę napełnioną przez złośników z TV herbatką. A dziś cóż ... Carlsberg.
          gdzie się piwo warzy
          tam się dobrze darzy

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Jakiś czas temu w taki sam sposób przeprowadzałem takie ślepe testy. I rozpoznawałem Tyskie Gronie, Żywca, Volta, Dojlidy Classic, produkty Zabrza. Ale większości testowanych piwek nie rozpoznałem.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Piwofil
              Senior
              • 01-2002
              • 907

              #7
              Jeszcze tego nie robiłem ale musze spróbować, mam nadzieję że przynajmniej Piasta uda mi się rozpoznać, jak będzie zobaczymy.
              (po którymś tam piwie na pewno dobrze )
              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

              Comment

              • Kemp
                Senior
                • 03-2002
                • 357

                #8
                Ciekawie jest na konkursach jakości, na których piwowarzy dokonują oceny piw (oczywiście anonimowo podanych). W Tychach w '99 siedziałem w komisji konkursowej.
                W zasadzie każdy rozpoznawał swoje piwo, co bardziej wyrywni przyznawali sobie maxa, tyle że noty skrajne są zawsze odrzucane. Co sprytniejsi dawali swemu piwu średnią ilość punktów i dobrze na tym wychodzili w punktacji generalnej.
                Kemp

                Comment

                • Kemp
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 357

                  #9
                  ...ale się walnąłem - Tychy były w '98, w '99 był Szczyrk.
                  Kemp

                  Comment

                  • SAIMIR
                    Gość
                    • 11-2001
                    • 182

                    #10
                    Re: Ślepy test

                    żąleną napisal/a

                    Inna sprawa, że dziewięć piw do degustacji to trochę za dużo, przy ostatnich już nie bardzo wiedziałem co się dzieje, chociaż twardo płukałem gębę wodą po każdej próbie
                    No właśnie , mnie to bardzo zastanawia jak oceniają piwka na Festiwalach , konkursach piwa , przeciez tych różnych marek może być z 50...
                    Zawsze najlepsze wydaje sie 2 , no może 3 piwko i to zależy od kondycji testującego.
                    Podziwiam Wasze białogłowy , bo nasze już nawet trzeciego piwka nie chcą nam podawać

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Każde piwko rozlewane było na trzy, także nie mieliśmy okazji jakoś specjalnie się nawalić przed końcem degustacji. A białogowy miały z tego jeszcze lepszą zabawę niż my - pamiętaj, że one WIEDZIAŁY, co znajduje się w szklankach i jak słyszały nasze wypowiedzi (typu 'to musi być Żywiec'), to zaliczały zwałkę za zwałką
                      Tak więc, jeżeli chcesz zapędzić kobietę do nalewania i podawania ci piwa - ślepy test rób, mocium panie! To działa!!

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Kemp napisal/a
                        W zasadzie każdy rozpoznawał swoje piwo, co bardziej wyrywni przyznawali sobie maxa, tyle że noty skrajne są zawsze odrzucane. Co sprytniejsi dawali swemu piwu średnią ilość punktów i dobrze na tym wychodzili w punktacji generalnej.
                        No właśnie, dlatego najsprawiedliwiej byłoby, gdyby piwa oceniał statystyczny Polak-Szarak. W związku z tym ogłaszam, że jestem do wzięcia - wypiję każde piwo, jakie przede mną postawicie!!!

                        Aha, no i je ocenię!

                        P.S. To mój SETNY wpis, ludzie, dlaczego ja nie mam się dzisiaj czym upić?!

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Hi hi Wypiję Twoje zdrowie za setkę. Kupię sobie Krakusa i wleję do anonimowej szklanki. Ciekawe, czy rozpoznam

                          A tak serio, to jest fajna myśl na imprezkę piwną, np. na zjazd forum.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Marusia napisal/a
                            Hi hi Wypiję Twoje zdrowie za setkę. Kupię sobie Krakusa i wleję do anonimowej szklanki. Ciekawe, czy rozpoznam

                            A tak serio, to jest fajna myśl na imprezkę piwną, np. na zjazd forum.
                            Trzymam za słowo!

                            A Krakusa musisz tak wlać, żeby nie widzieć, co nalewasz. Inaczej się nie liczy.

                            Comment

                            • Kemp
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 357

                              #15
                              Re: Re: Ślepy test

                              [QUOTE]Originally posted by SAIMIR
                              [B]
                              No właśnie , mnie to bardzo zastanawia jak oceniają piwka na Festiwalach , konkursach piwa , przeciez tych różnych marek może być z 50...
                              Zawsze najlepsze wydaje sie 2 , no może 3 piwko i to zależy od kondycji testującego.
                              Degustator startuje tylko w jednej grupie piw, więc nie ma tego zbyt wiele do wypicia.
                              Kemp

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎