Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Speciale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Palm, Speciale

    Niestety przyszło mi oceniać to piwo, już nie jako produkt browaru z Kielc lecz jako importowany. Wszystkie parametry takie jak dawniej: Ekstraktu nie podano ale pewnie 12.8% wag, Alkohol 5.4% obj.Szata graficzna etykiety ta sama, butelka również z odlanym symbolem browaru. Na kontrze jedynie w górnym lewym rogu rożek w kolorach narodowych Belgii i napisem (smutnym): IMPORTED FROM BELGIUM.
    Kolor piwa bursztynowy. Gęsta, drobnopęczerzykowa, długo utrzymująca się piana. Nagazowanie dość słabe. Smak gęsty słodowy z drobną nutką alkoholu i chmielowym posmaczkiem zostającym na podniebieniu. Smak delikatny, bardzo chmielowy.
    Last edited by Shlangbaum; 08-07-2005, 13:00.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • domus
    Junior
    • 09-2005
    • 16

    #2
    Zauważyłem w Tesco i skusiłem się... Szczerze mówiąc zdziwiła mnie trochę cena jak na importowany wyrób (2,40) więc oczekiwania nie były wysokie. A tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Piękna, ciemna barwa, słodowy smak, wyraźny aromat chmielu. Piana trzyma się chwilkę, jednak później zanika prawie do zera i to chyba jedyna wada "Belgian Ale'a" Jeśli cena za jaką nabyłem utrzyma się, na pewno stanie się jednym z najczęsciej pitych przeze mnie piw. Szczerze polecam!!!

    Comment

    • Howard
      Junior
      • 03-2004
      • 24

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domus
      Zauważyłem w Tesco i skusiłem się... Szczerze mówiąc zdziwiła mnie trochę cena jak na importowany wyrób (2,40) Jeśli cena za jaką nabyłem utrzyma się, na pewno stanie się jednym z najczęsciej pitych przeze mnie piw. Szczerze polecam!!!
      Taka cena jest w Tesco już (raczej napewno)od roku i narazie chyba się nie zmieni więc PALMA w dłoń i smacznego!!!

      Comment

      • taurus
        Junior
        • 10-2005
        • 3

        #4
        Ocena piwa PALM

        Dobre piwo górnej fermentacji ale drogie

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika taurus
          Dobre piwo górnej fermentacji ale drogie
          I to ma być ocena?
          A poza tym prosze o pisanie w odpowiednim temacie - nie ma już licencyjnego Palma, jest tylko sprowadzany z Belgii. Dlatego post wędruje do tamtego tematu.

          Comment

          • thrashcan
            Senior
            • 10-2005
            • 126

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny kolor ciemnego bursztynu. [5]
            Piana: Piana biała, warstwa średnio gruba, powoli opada, pozostawiając cienką warstwę, utrzymującą się do końca picia piwa. [5]
            Zapach: Lekko wyczuwalne nutki owocowe i chmielowe, zapach lekki, bardzo przyjemny, pod koniec picia piwa jakby się nasilał (może to tylko wrażenie). [4]
            Smak: Piwo smakuje wybornie, właściwie zaakcentowana goryczka, nie ma nic do zarzucenia. [5]
            Wysycenie: Jak dla mnie bomba, tabuny bąbelków wędrujących w górę kufla, powodujących miłe szczypanie podniebienia. [5]
            Opakowanie: Butelka 0,5l, brązowa, ładnie skomponowane etykiety, kapsel z nazwą piwa w utrzymany w tej samej kolorystyce, co etykiety, złota folia dookoła szyjki. [5]
            Uwagi: Jest to piwko, które staje się od dzisiaj jednym z moich ulubionych. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie próbowali!

            Moja ocena: [4.65]

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              to piwo nie jest już warzone w Polsce. Jesteś pewny że oceniałeś polską, licencyjną wersję Palma?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Recenzja przeniesiona do właściwego tematu, bo nie sądzę by nawet w jakichś zakurzonych piwnicach zachował się polski Palm... Sądzę że zamknę tamten temat i zostawię link do tego.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Jestem za zamykaniem tematów z nieprodukowanymi piwami z wyłączeniem porterów
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    W Płocku (m.in. w Auchanie i w Polo Marketach) pojawiły się czteropaki puszkowego Palma w cenia 7,99 zł. Na puszkach nie ma ani słowa o imporcie z Belgii, a graficznie są one takie same jak kiedyś i jest napis "Supervised by Palm Brewery". Ciekawe, czy wykorzystują zapas opakowań, czy może coś się w kwestii Palma zmieniło?
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      piłem wczoraj to (?) piwo i mam pewne wątpliwości. na puszce nie było ani słowa, że imported... i te sprawy, ba pisało producent browar belgia kielce, a na dodatek to jedno z najgorszych piw jakie ostatnio piłem. dlaczego?
                      zapach: będę dosadny, bo inaczej się nie da - zapach latryny (takiej wiejskiej);
                      smak: nie tak gładki jak bywał dawniej, zdaje się być dobrze odfermentowaną 13stą lub kiepskim mocnym. czuć arloholowo-chmielową wytrawność;
                      piana: dużo gorsza niż dawniej, ale trzyma się jako lekki dywanik (chociaż tyle);
                      jestem zawiedziony

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        piłem wczoraj to (?) piwo i mam pewne wątpliwości. na puszce nie było ani słowa, że imported... i te sprawy, ba pisało producent browar belgia kielce, a na dodatek to jedno z najgorszych piw jakie ostatnio piłem. dlaczego?
                        zapach: będę dosadny, bo inaczej się nie da - zapach latryny (takiej wiejskiej);
                        smak: nie tak gładki jak bywał dawniej, zdaje się być dobrze odfermentowaną 13stą lub kiepskim mocnym. czuć arloholowo-chmielową wytrawność;
                        piana: dużo gorsza niż dawniej, ale trzyma się jako lekki dywanik (chociaż tyle);
                        jestem zawiedziony
                        Może jakieś inne piwo kupiłes Albo stare z Belgii Ci sie trafiło i przeterminowało. Gdzie to kupiłeś ??

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          kolega kupił w tesko. sprawdziłem datę i była do kwietnia 2006 bodajże.

                          Comment

                          • grzes_ch
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 612

                            #14
                            Trzeba uważać bo na datach nanoszonych laserowo metodą kropkową 2005 i 2006 są prawie identyczne. Już parę razy się naciąłem na szczęście były to produkty pozapiwne.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                              Trzeba uważać bo na datach nanoszonych laserowo metodą kropkową 2005 i 2006 są prawie identyczne. Już parę razy się naciąłem na szczęście były to produkty pozapiwne.
                              zatem z konieczności powtórzę test i dopiero ocenię.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎