Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Kupuję surowce w zagranicznym sklepie internetowym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    Kupuję surowce w zagranicznym sklepie internetowym

    Ten sklep jest tutaj
    Przesyłka jest dość droga, bo wynosi ponad 70 zł. Jeśli ktoś chciałby podzielić ze mną koszty, to niech mi wskaże jaki towar go interesuje. Nie może to być słód i inne ciężkie rzeczy, bo koszt dostawy astronomicznie wzrośnie.
    Ale może ktoś będzie chciał drożdże czy inne niewiele ważące towary.
    Ja zamawiam:
    WYEAST 2565 KOLSCH
    WYEAST 2001 URQUELL LAGER
    WYEAST 2002 GAMBRINUS LAGER
    WYEAST 1214 BELGIAN ALE

    Jeśli jest ktoś, kto się do mioch drożdży dorzuci, to proszę o info na PW. Po pierwszym wykonanym piwie takiej osobie wyślę świeżutką gęstwę.
    Proszę zgłaszać się w ciągu 24 godz.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Strasznie duże te koszty przesyłki jak na Europę. Toż ze Stanów mogłoby być taniej...
    Niestety nie dorzucę się z powodów finansowych.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 20-07-2005, 19:49.

    Comment

    • Wielki_B
      Senior
      • 02-2005
      • 1968

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      Strasznie duże te koszty przesyłki jak na Europę. Toż ze Stanów mogłoby być taniej...
      W Europie (zach.) tak stawki się kształtują.
      Być może z USA byłoby i taniej, ale na pewno nie pocztą lotniczą, bo to jest koszt od 100 $ wzwyż. Pozostaje tańsza droga morska, czyli jakieś 2 miesiące podróży przez ocean. Niejeden piwowar prędzej wysłałby w taką męczą podróż własną żonę niż jego ukochane drożdżyki!

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        (...)
        Pozostaje tańsza droga morska, czyli jakieś 2 miesiące podróży przez ocean.
        Droga morska z USA do Polski trwa max. 3 tygodnie a nie dwa miesiące !!
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
          Droga morska z USA do Polski trwa max. 3 tygodnie a nie dwa miesiące !!
          Nie do końca prawda, choć i ja nie byłem tu precyzyjny.
          Podaję więc konkret:
          12 lipca br. dokonałem w USA zakupów, termin dostawy określono na 1 do 15 sierpnia br.

          Tak czy inaczej, drożdży w taką podróż bym nie wysłał.

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
            Proszę zgłaszać się w ciągu 24 godz.
            Wydłużam czas zgłoszeń o 12 godzin.

            Comment

            • Chris
              Senior
              • 05-2004
              • 812

              #7
              Wysylka wewnatrz kraju kosztuje ok8 dol...zaleznie od wagi...tak jak sam zamawialem 2 tyg temu...doszlo w 5 dni ze wzgledu na weekend.Jezeli sa to drodze plynne to moga nie wytrzymac dluzszej podrozy.
              chickkiller :)

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                Nie do końca prawda, choć i ja nie byłem tu precyzyjny.
                Podaję więc konkret:
                12 lipca br. dokonałem w USA zakupów, termin dostawy określono na 1 do 15 sierpnia br.

                Tak czy inaczej, drożdży w taką podróż bym nie wysłał.
                Czyli czas podróży to od 3 tygodni do 1 miesiąca (różnica jednego tygodnia polega na tym, że odprawa towarów w portach trwa od jednego dnia do tygodnia). Ale sama podróż trwa max. 3 tygodnie (1,5 tygodnia z portów zachodniego wybrzeża USA do portów: Hamburg, Rotterdam, Bremerhafen czy Felixtone a z stamtąd do portu w Gdyni podróż trwa 3 dni). Pracuję w tym biznesie, więc orientuję się w "selingach".

                Natomiast, jeśli chodzi o drożdże ja także bym nie zamawiał ze USA. Powód. Od czasu 11.IX nasze służby graniczne są mocno wyczulone na pakunki o dziwnej zawartości (nie raz i nie dwa widziałem jak ciekawe towary dla piwowarów i nie tylko szły w kanał).
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Wracając do tematu: raczej sie nie dołączę - musiałabym duzo zamowić, żeby ten koszt przesyłki w ogóle jakkolwiek mi się opłacił, albo musiałoby sie skrzyknąć 7 osób, żeby koszt nie był przesadnie bolesny.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • may
                    Senior
                    • 01-2002
                    • 1508

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                    ... albo musiałoby sie skrzyknąć 7 osób, żeby koszt nie był przesadnie bolesny.
                    Jestem chętny, może ktoś jeszcze?

                    Comment

                    • mapajak
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 1187

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                      Ten sklep jest tutaj
                      Przesyłka jest dość droga, bo wynosi ponad 70 zł.
                      Zanim kupisz, sprawdź sklep Hop&Grape. O ile dobrze pamiętam to przesyłka drożdży stamtąd kosztowała mnie 30 zł.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mapajak
                        Zanim kupisz, sprawdź sklep Hop&Grape. O ile dobrze pamiętam to przesyłka drożdży stamtąd kosztowała mnie 30 zł.
                        Hop&Grape niestety nie wylicza od razu kosztów przesyłki. Kiedyś miałem ochotę złożyć zamówienie, ale to mnie zniechęciło. Muszę jednak puścić do nich maila i wypytać się dokładnie.

                        Comment

                        • mapajak
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 1187

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                          Hop&Grape niestety nie wylicza od razu kosztów przesyłki. Kiedyś miałem ochotę złożyć zamówienie, ale to mnie zniechęciło. Muszę jednak puścić do nich maila i wypytać się dokładnie.
                          Napisz, właścieiele Hap&Grape są bardzo mili i szybko odpisują na maile.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mapajak
                            Napisz, właścieiele Hap&Grape są bardzo mili i szybko odpisują na maile.
                            Już napisałem. Niemniej Wielkiemu_B i tak się to za bardzo nie przyda, bo w H&G nie mają jeszcze tych nowych Wyeastów.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Już otrzymałem odpowiedź.
                              W Hop & Grape paczki od 2 do 25 kg idą za £29.99, a więc cokolwiek drogo.
                              Paczki do 2 kg idą jdnak wg cennika Royal Mail, który znalazłem tu..
                              Szczerze mówiąc nie wiem ile może ważyć paczka z czterema saszetkami drożdży, ale jeśli założyć że 1 kg, to opłata wyniesie £5,59, a więc mniej niż 70 zł. A zapewne waży mniej. Przypuszczam też, ze mimo ich braku w katalogu, właściciele spokojnie mogą szybko sprowadzić nowe Wyeasty.
                              Mam nadzieję, że jesienią będę mógł złożyć lekkie zamówienie na jakieś ciekawe drożdżyki i chmiele.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎