Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Medvídku, Oldgott

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    U Medvídku, Oldgott

    Ležák Oldgott Barique
    Nefiltrované Polotmavé Pivo
    obsah alkoholu 5,2% obj.
    extrakt 13°

    Piwo półciemne warzone na miejscu w malutkim browarze w praskim lokalu "U Medvídku".
    Kolor zwyczajowy dla piw polotmavych - bursztynowy.
    Zapach też lekko chmielowy, gdzieś w tle czai się lekka słodowość.
    Pije się bardzo przyjemnie, wyczuwalna goryczka chmielu żateckiego, niezbyt wielki posmak słodu karmelowego.
    Ciekawe piwo, chętnie sam zmajstruję w zimie coś podobnego - zwłaszcza że dostałem od piwowara proporcje słodów
  • mohylek
    Member
    • 02-2005
    • 37

    #2
    Piwo świetne. Wspaniale wyczuwalny smak chmielu i lekko - słodu. Bardzo intensywne zrówno w barwie jak i - smaku.
    Attached Files
    Piwna strona Pragi:
    http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Śliczną buteleczkę z tym napitkiem otrzymałem od Twilight'a, za co serdeczne dzięki.
      Kolorek ma ciemnobursztynowy, klarowność bardzo dobra.
      Piana niestety niedomaga, dosyć niska i szybko zanika do postaci obrączki.
      Częściowo jest to przyczyną niezbyt dużego nagazowania (co ja akurat lubię).
      Zapach intensywny, karmelowo - chlebowy, taki kojarzący sie z dobrym, tradycyjnym i pełnym w smaku koźlakiem. Wyczuwa się też nutki chmielowe.
      Smak doskonały, pełny. Na pierwszy plan wysuwa sie szlachetna goryczka, pozostawiająca długi posmak. Pod nią doszukać się można karmelowości i smaczku chmielowego.
      Opakowanie doskonałe: nie dosyć, że zamknięcie patentowe, to jeszcze do tego bardzo estetyczna etykieta.
      Chętnie skosztuję tego zacnego piwa w jego ojczystym lokalu. Wiem, że prędzej czy później, mi się uda, bo warto!

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        A tak prezentuje się buteleczka:
        Attached Files
        Last edited by Borysko; 15-08-2005, 19:57.

        Comment

        • borinek
          Senior
          • 01-2004
          • 126

          #5
          a tak prezentuje se X 30 BEER to nowe piwo z tego browarku alk tylko 11,8%
          Attached Files

          Chętnie nawiążę wymianę etykiet
          Bronislav Gorčík
          chrpova 457
          54102 Trutnov-Czechy

          Comment

          • pga
            Senior
            • 09-2005
            • 126

            #6
            Piwo zakupione kilka dni temu w sklepiku w praskim lokalu "U Medvídku" w butelce 0,33 (fotka powyżej) za 48Kc bez zbednego zastanawiania się.
            Dziś przyszła pora na degustację:
            Po nalaniu kolor bardzo ładny ciemno bursztynowy, natomiast piana słaba, a do tego szybko znikła całkowicie w trakcie picia.
            W smaku bardzo charakterystyczna gorycz, która jeszcze długo zostaje na języku. Mimo to przyjemnie się pije, gdy obserwuje się ogromność ilość małych bąbekek.
            Opakowanie jak dla mnie prawie idealne, bo przecież w mojej ulubionej krachli. Jednak dostała mi się sztuka z trochę nieestetycznie przyklejoną etykietą, chyba jakiś dziwny klej używali.
            Ps. Mam nadzieje że więcej takich piw jeszcze znajdę.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Własnie spożywam ten zacny trunek. Przywieziony dziś przez kolegę z Pragi. Piję go w oryginalnym kufelku, który też dostałem.

              Zapach: chmielowy,
              kolor: ciemnej herbaty, widoczne unoszące się kawałki drożdży, chyba nawet zalegały w butelce,
              piana: cieniutenka, trza było ostro lać żeby cos się urodziło, szybko znikła prawie całkowicie,
              smak: słodowy, jakis nowy dla mnie - może to ten chlebowy, o którym pisali poprzednicy, pod koniec silna goryczka.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • lukaszzbud
                Member
                • 08-2007
                • 35

                #8
                dobre piwo kurcze tylko problem miałem z odklejeniem etykiety i gdyby ktoś miał za dużo etykiet to chętnie bym przyjął oczywiście dałbym coś od siebie tylko jak na razie mój zbiór jest skromny(rozciapała mi się)
                a przy okazji jak pewnie zauważyliście jestem "początkującym birofilem" (chociaż...) i z chęcią przyjmowałbym różne wskazówki jak i również porady z tej dziedziny np interesuje mnie wszystko co się tyczy kolekcjonerstwa etykiet no i z góry dzięki nie wiem czy podawać meila ... ale pewnie gdzieś tu można go znależć prawda? kurcze za mało tu o tym piwie no więc jak powiedziałem smakowało

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Samo piwo dobre treściwe, choc miałem wrażenie nie do końca pełnego. Zdecydowana, bursztynowa barwa, silny zapach owocowo-słodowy. W ustach dobrze wyczuwalna goryczka oraz podobnie jak i w zapachu owocowy smak. Nagazowanie moim zdaniem było zbyt mocne. Ogólnie dobre piwo ale w innych browarkach warzą lepsze.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Doskonałe polotmave, treściwe i pełne w smaku, słodowe ale jednocześnie bardzo pijalne. Goryczka subtelna, zrównoważona z całością, pozostaje po przełknięciu jakichś czas, bardzo przyjemna. Nagazowanie srednie do średnio-wysokie. Czuć też karmelowość obecną w zapachu i lekką owocowość. Bardzo smaczne piwo.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Piwo dojrzewa w dębowych beczkach. Dalej 13%, alk. 5,2 % alk.

                      Aromat - słodowy z dojrzałymi owocami
                      Piana - wysoka, gęsta, trwała /pite w browarze z kija/
                      Barwa - ciemna herbata
                      Wysycenie - dość niskie
                      Smak - słodowość z dojrzałymi i lekko suszonymi owocami, ciut cierpkości, do tego wyraźna goryczka trochę lekko palona od słodów, trochę od chmielu. Posmak długi, goryczkowy.
                      Treściwość - solidna

                      Smaczne, bardzo porządzne

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎