Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aass, Aass Bayer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Aass, Aass Bayer

    4,7 % alc. (klasa D), 0,33 l.

    Brązowe piwo z białą pianą znacznie dłużej utrzymującą się na powierzchni niż w przypadku AAss Pilsner'a. Zapach słodowy, nagazowanie słabe.
    W smaku dominują nuty słodowe, w tle gdzieś czai się goryczka, a jeszcze głębiej chowają się lekkie cierpkawe nuty. Raczej wytrawne, ale ciekawe (choć deklarowanej bawarskości w smaku nie zauważyliśmy )
    Nie obraziliśbyśmy się gdyby taka "masówka" mieszkała w naszych sklepach
    Attached Files
    Last edited by iron; 12-08-2005, 21:39.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 4,7%, but. 0,33 l
    przysłane przez Jareckiego40. WIELKIE DZIĘKI!

    Specjalnie i z rozmysłem trafiło na stół niedługo po swoim konkurencie z browaru Ringnes. Jest okazja porównać dwa piwa tego samego typu. Aass to najstarszy norweski browar, założony w 1834 r. i, o ile się orientuję, budzi większe zaufanie piwoszy niż "koncernowy" Ringnes.
    Kolor - jasnobrązowy, pod światło czerwonawo-rubinowy;
    piana - beżowa, drobna ale i kremowata zarazem; po pierwsze nie znika od razu jak u konkurencji, a po drugie nawet po dłuższej chwili pozostawia mięsistą otoczkę;
    nasycenie - duże;
    zapach - słodowo-alkoholowy (wrażenia jak najbardziej pozytywne);
    smak - od Ringnesa różni się treściwością, no i piękną paletą słodowych smaczków; tutaj słód układa się w smakowitą owocowo-kwaskową kompozycję o głębokim podpalanym aromacie (głębia smaku i paloność, której próżno szukać u Ringnesa); całości nie wieńczy pospolita, długotrwała gorzkość a lekka, aromatyczna, orzechowa goryczka w dobrym, szlachetnym odcieniu (tutaj czuć, że chmielu aromatycznego nie pożałowano).
    Co do opinii ogólnej, nie zgodziłbym się z Ironem - mnie ten norweski bawarczyk nasuwa całkiem bliskie skojarzenia z ciemnymi i owocowymi lagerami bamberskimi, które miałem okazję w tym roku poznać .
    Etykieta jak na zdjęciu Irona.
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Noriusz81
      Senior
      • 11-2008
      • 388

      #3
      Wersja puszkowa A.D. 2013:
      Attached Files
      Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
      Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
      2286 ze 162 krajów
      Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualne foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎