Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Novosad, Hutske Vycepni Svetle 8

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Novosad, Hutske Vycepni Svetle 8

    Jest to jasna "ósemka".Delikatna ,ale nie jest wodnista.Barwa piwka taka złotawo -mętnawa.Smaczek podobny do 12, ale dużo bardziej łagodny.Czyli upieram sie przy tej goryczce orzecha włoskiego ,ale tu w tym piwie jest stonowana.Gaz w/g mnie taki jaki powinien być.Piana ma na początku ładną czapę ,potem pozostawia odwódkę na 2-3 cm ,następnie pierścień do końca spożycia.Całkiem dobre piwko i w/g mnie jest bardziej wyraziste aniżeli niejedna nasza 11... Kosztowało to piwko 18 koron (czyli około 2.5 zł)


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #2
    Piwo zakupione dziś rano w browarze w butelce PET 0,7 z dedykowaną etykietą.
    Są także wersje 3 litrowe.
    Piana dość mizerna, ale pozostawia trwały nalot.
    Kolor słomkowy z cytrynowymi elementami. Oczywiście mętny.
    Zapach bardzo przyjemny, słodowy.
    W smaku delikatny chmiel i miły słodowy posmak.
    Wysycenie słabe, ale dla mnie wystarczające.
    Opakowanie to brązowy pet z białym, fabrycznie zamkniętą zakrętką i naklejką z datą przydatności. Etykieta mnie nie zachwyciła, ale ważne, ze jest Brak podanego ekstraktu.
    Alkohol - 3,8%
    Cena- 36KC/0,7dm3
    Smaczne, orzeźwiające piwo na lato nie będące jednocześnie wodniste - tego mi u nas brakuje.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Ilekroć jestem w Harrachovie nie mogę się nadziwić temu lekkiemu piwku. Chyba najtreściwsza "ósemka" jakąkolwiek piłem, i niezmiennie od lat świetna! Intensywny, słodowy zapach. Smak wyraźny (wcale nie wodnisty!), "chlebek" z pojawiającą się na podniebieniu miłą goryczką. Piana nie najmocniejsza ale nie jest to mankament. Choć to raczej piwo na gorące lato, w zimie równie dobrze smakuje.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Piwo. Szkoda tylko że z PET-a...
        Attached Files

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Zakupione w browarze, butelka PET 0,7 L za 39 Kč.

          Kolor jasny, bursztynowy, lekko zmącony.
          Piana drobna, śnieżnobiała, opadając pozostawia duże ślady na szkle i do samego końca pozostaje pokaźna ilość przykrywająca już puste dno szklanki.
          Zapach złożony, z przewagą słodu. Z czasem do "głosu" dochodzą przyjemne nuty chmielowo-drożdżowe i owocowe.
          Smak z przewagą goryczki ale dość zrównoważony. Niezbyt treściwe w odniesieniu do tego co obiecuje aromat.


          Zaskakujące piwo. Jak na 8kę zbyt pełne w aromacie i zbyt goryczkowa w smaku. Nigdy nie przypuszczałem, że to powiem/napiszę w stosunku do jakiegokolwiek piwa ale jest ono zbytnio nachmielone Bardzo dobre i zadziwiająco wchodzące, mimo zaokiennych widoków zdecydowanie nie upalnych.
          Nie wiem czy niedokładna filtracja to zabieg świadomy ale w moim piwie był na dnie niewielki osad drożdżowy i drobinki ciemnych paprochów (pewnie pozostałość granulatu chmielowego?)

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎