Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reczica, Reczickoje Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Reczica, Reczickoje Porter

    Porter 20 balingów; alk. 6,2% obj.

    Kolor: Jak na portera o zawartości 20 blg. może trochę za jasny. Przejrzyste, w barwie rdzawo/czerwono/brązowej.
    Piana: Gęsta, zawiesista nawet. Złożona ze średniej wielkości pęcherzyków, beżowa ze złotawymi, połyskliwymi refleksami; dosyć nietrwała.
    Zapach: Błądzi gdzieś na pograniczu portera i piwa ciemnego. Jak na portera dosyć łagodny i nienatarczywy.
    Smak: Wyraźnie zarysowana gorycz osiadająca na dłuższą chwilę na podniebieniu. Bardziej wytrawny niż słodki, nieco nawet ostry. Po wizualnej i zapachowej ocenie spodziewałem się "cieńszego" portera, a tymczasem smakowo trzyma fason. Z porterów pitych ostatnio najbardziej przypomina Portera Polskiego z Dojlid (może jest nieco mniej treściwy). Wyśmienicie smakował pod papierówki.
    Nagazowanie: Trochę zbyt małe jak na mój gust, ale wydaje się nie przeszkadzć.
    Opakowanie: Butelka Euro 0,5l; firmowy kapsel. Etykieta utrzymana w czarno-czerwonej tonacji ze złotymi i białymi opisami. Jest informacja o medalu uzyskanym przez tego portera na międzynarodowych (cokolwiek to znaczy) targach w Mińsku. Wg mnie etykieta bardzo odpowiednia dla portera.

    Wielkie podziękowania ekipie z Białej za możliwość skosztowania tego portera.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Bardzo proszę o przestrzeganie ustalonego formatu zapisu tematu: nazwa browaru, przecinek, nazwa piwa. Już koryguję.

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #3
      Się postaram pamiętać, ale tak stało na etykiecie: "Piwo Reczickoje", a dopiero jako podgrupa niejako podana była nazwa "porter"...
      Last edited by nikita_banita; 18-08-2005, 20:49.

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #4
        I tak poza sednem sprawy: witam nowego "moderatora" (z najlepszego rocznika ).

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Dziękuję za powitanie Ale coś Art się ociąga z podaniem mojego "awansu" do publicznej wiadomości
          A czepiłem się nie tyle podgrupy, co myślników zamaist przecinków.

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            #6
            Najpierw musisz trochę porobić "na czarno", a dopiero jak się sprawdzisz, jak kolegium zaakceptuje, jak znajdzie wolną chwilę... wówczas uzyskasz awans oficjalnie z orkiestrą i postem w odpowiednim temacie. Tymczasem Twoje zdrowie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎