Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Union, Union Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Union, Union Pils

    Kupione na stacji benzynowej pod Lendavą w Słowenii.
    Alk. 4.5%, ekstr. ???, but. 0.66 l.
    Kolor ciemnozłoty (5) Piana po nalaniu z góry naprawdę duża i trwała, może dlatego że lałem w litrowy kufel, opada do grubego kożucha (4) Nasycenie umiarkowane, drobne bąbelki (5) Zapach chmielowy, dosyć surowy, jak lubię, pod koniec trochę słodowy (4) Smak mocno goryczkowy, trochę jednowymiarowy ale naprawdę treściwy, na pewno spełnia to co można oczekiwać po nazwie Pils - ma goryczkowy i aromatyczny chmiel (4) Opakowanie - fajna pękata flaszka 0.66 l, byłaby wygodna do picia z centrali, zielona etykietka i kontra z niezbyt oryginalnym wzornictwem (3.5)
    Ocena [4.075]
    Jedyne butelkowe piwo jakie znalazłem na tej stacji, wziąłem i nie żałuję - prawdziwy dobry pilsner.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #3
      Ja piłem w takiej postaci ja kna załączonym zdjęciu. Niestety w moim odczuciu piwo nadaje się jedynie do ugaszenia pragnienia, żadnych walorów smakowych zachęcających do próby degustacji nie odnotowałem. Na drugi raz nawet pragnienie raczej ugaszę czym innym.
      Attached Files

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #4
        Na mojej etykiecie podano ekstrakt : 10,35 % , alkoholu 4,5 %. Pojemność 0,66 l, butelka bezzwrotna, ale w Chorwacji doliczają 0,5 kuny tak jak za wszystkie opakowanie bezzwrotne. Kapsel bez nadruku. Prosta, trochę archaiczna etykieta.
        Piana gruba, początkowo gęsta, ale szybko opada. Goryczkowy, trochę wytrawny smak, poza tym płaskie , wodniste. Lekkie piwo na upały, dobrze gasi pragnienie.
        Last edited by sibarh; 10-08-2011, 14:37.

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Butelka 0,66 l, parametry oraz walory samego bez zmian. Nowy wzór etykiety i kapsla a.d. 2011.
          Attached Files

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Piwo jasnozłote. Piana biała, anemiczna, krótkotrwała.
            Tutaj także zapach koncernu: słód z powiewem chmielowym i już. Smakowo - tępawa goryczka, w tle słód.
            Nagazowanie duże, orzeźwiające. Opakowanie - jak widać, jest jeszcze ciemnozielona pucha z czytelnym, prostym wzornictwem, w tle metaliczny smok (to on tutaj podpasował mi najbardziej ).
            Piwo: tam - do gaszenia pragnienia, tutaj - niekoniecznie...

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎