Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zgierz, Mielczarskiego 1, Agrafka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • efdisk
    Member
    • 07-2005
    • 55

    Zgierz, Mielczarskiego 1, Agrafka

    Jest to klub znajdujący się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu, ul. Mielczarskiego 1.
    Na Placu Kilińskiego w prawo (jadąc z Łodzi), potem pierwsza w lewo i za przecznicą wjazd w bramę po prawej stronie.
    Uderza przede wszystkim atmosfera i rodzaje piw:
    z nalewaka kasztelan (3,5 pln) i irish z kormorana (4 pln);
    na półce od lewej: bishop's finger, bombardier, spitfire, porter łódzki, beamish, oatmeal stout, guines, franciskaner, kapuziner, weltenburger (2 smaki), mort subite (2 smaki), erdinger dunkel, hoegarden, la trappe dubel, leffe blonde, grimbergen (2 smaki), judas, budweisser, stella artois, carlsberg, żywiec, dog in the fog, okocim palone, gingers (2 smaki), obołoń (5 smaków), książęce z Lwówka, dobre mocne, perła, koźlak z ambera.
    Uff...
    Można przy piwku pograć w szachmaty i w kości, a gdy się jest kumplem właściciela to w środę i w niedzielę (oczywiście w sezonie) w siatkę.
    Minusem jest brak zakąsek.
    Vulgare amici nomen, sed rara est fides
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Wybór piwa rzeczywiście powalający (jak na nasze warunki...)
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Mieszkam o kilka rzutów granatem to się kiedyś wybiorę w towarzystwie 2 pedałów, będą mnie prowadzić z powrotem
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • efdisk
        Member
        • 07-2005
        • 55

        #4
        Oby cię doprowadziły
        Vulgare amici nomen, sed rara est fides

        Comment

        • stolarz-77
          Member
          • 05-2005
          • 30

          #5
          efdisk, napisz coś o piwach, które pojawiły się ostatnio w Agrafce w obiegu nieoficjalnym (dzięki tobie i koledze O..) a które w wiekszości pewnie pojawią się na półkach za cwilę.
          Zgierska Kuźnia Piwna

          Comment

          • Rzempek
            Member
            • 05-2007
            • 33

            #6
            Uch, widzę że od pięciu lat nikt nie odwiedzał tematu. Mam nadzieję że tylko tematu a pub jednak jest lubiany bo ja mam przemiłe wrażenia z pobytu. Przedwczoraj grałem tam koncert z zespołem (dzień później u Szwejka w Piotrkowie). Potwierdzam to co napisane powyżej - wybór piw nieziemski. Kilkadziesiąt rodzajów. Z beczki piłem Ciechana za - uwaga - 4 lub 4,50 za pół litra (tzn ja piłem za darmo - poczęstunek dla muzyków) i muszę stwierdzić iż butelkowy, aczkolwiek mi smakuje, nie umywa się do wersji beczkowej. Naprawdę dobre piwo, w smaku wszystko w proporcjach jakie lubię. Kolejne to pszeniczniak którego nazwy niestety nie pamiętam bo długa. Wyglądała na niemiecką albo austriacką
            No i powiem że dla mnie rewelacja. Może nie jestem jakimś wielkim koneserem ale lubię pszeniczne i wypiłem ich już trochę więc jakieś rozeznanie mam. Urzekła mnie jakby kremowa konsystencja tego piwa, bardzo delikatny, aksamitny a jednocześnie wyraźnie wyczuwalny smak. Dla mnie poezja i żałuję iż nie zapamiętałem nazwy. Do tego wszystkiego zostałem jeszcze poczęstowany a potem obdarowany przez gospodarzy własnymi, domowymi wyrobami. Właśnie pisząc to piję Świąteczne Mocne 0.33l ich wyrobu czyli Zgierskiej Kuźni Piwnej. Smakowite mocno bo mimo iż z gatunku mocnych i ciężkich których największym fanem nie jestem, to wchodzi bardzo lekko i zostawia przyjemny posmak na podniebieniu. A gospodarze to Rafał i Artur, pasjonaci piwa i dobrej zabawy. Przemili, otwarci, weseli. Aż się nie chciało rano wyjeżdżać.
            Tak więc jak ktoś zachaczy o Zgierz to koniecznie proszę odwiedzić pub AGRAFKA. Miło, tanio i smakowite piwa

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎