Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Na sklepowej półce: Bardzo drogie piwo.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Na sklepowej półce: Bardzo drogie piwo.

    W Geant natknąłem się na bardzo drogie piwo. Szok był tak wielki, że nie pamiętam dokładnie jego nazwy (zdaje się że DUVAL). Butla 1,5l za 44 zł. Pochodzi to z Belgii. Butelka jak od szampana. Zdaje się, że jeżeli dobrze odcyfrowałem etykietę, to jest leżakowane w butelkach. I muszę powiedzieć, że mam smaka na to to, tylko przy tej cenie trudno silić się na eksperymenty. Może ktoś z Was podzieli się wiedzą o tym piwie? Jeżeli znajdą się pozytywne opinie, to zaraz walę do sklepu.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Rachunek jest prosty - mam za to 18 Ryanów w Mordowni (albo 22 Szwejki)

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Nazywa się to Duvel, czyli diabeł. Belgowie wymyślili piwo, które jest bardzo jasne, lekkie w smaku, a jest przy tym piwem mocnym. Ma bowiem 8 % alkoholu. Stąd okeślenie - diabelskie (czyt. diabelsko zwodnicze). Z tej rodziny mamy inne, jak np. Satan (to już trochę gorsze), czy Biere de Demon, Belsebuth; te dwa są z północnej Francji. Najlepsze było to ostatnie.
      Duvel mi smakował. Jak zauważyłeś, wraz z Krzysiem prezentujemy skrajnie różne postawy. Ja bym sobie kupił. I kupię, jeśli gdzieś dopadnę.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Faktem jest, że wolę słabsze piwa, osobliwie pszeniczne z drożdżami. Ale nie o to chodzi, te 44 zł mocno odbiera chęć nabycia ...

        Comment

        • Czes
          PremiumUżytkownik
          • 06-2001
          • 752

          #5
          Miesiąc temu w warszawskim Geant'cie obok wspomnianej dużej 1,5 L i drogiej butli Duvela dostępna była wersja normalna szampańska tj. 0,75 L za około 12 zł. Przyznam, że wykupiłem wszystkie (spokojnie... tam było tylko kilka butelek), bo uważam, że to piwo wielkie! Choć raczej nie na letnie upały, a na jesienne czy zimowe wieczory.
          Jako kondycjonowane w butelce może też poleżeć kilka lat, zim w piwnicy.
          Zwróćcie uwagę na jego barwę: złoto zaklęte w piwo! (może stąd ta cena. Duvel to jasne ale, które stworzono by dać odpór fali jasnego lagera pilzneńskiego zalewającego ponad 100 lat temu Europę. Ówczesne piwa były raczej ciemnawe i Pilzner szokował między innymi jasną barwą.
          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Chyba wywalę te DZIADOWSKIE 44 zł i uraczę tym moich gości, 4 sierpnia. Oj, będzie się lało... piwo oczywiście wszelkiej maści.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              No to natychmiast relacja. Może ja też na chwile odstąpię od zwyczajowego składania hołdu tanim knajpom

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Relacja będzie, jeżeli tylko uda mi się pokonać opór żony w kwestii wydania taaaaakiej sumy na butelkę piwa. To oczywiście jutro. A chcę jeszcze zakupić jakieś nowości na tym słynnym stoisku w Geant. Całe szczęście, że w kwestii sprawdzonych piw (Tyskie, Żywiec) mogę liczyć na sponsoring zaprzyjaźnionej hurtownii, hehehehee...
                No i jeżeli będę pisał to już z Gdańska, bo wyjazd w niedzielę.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  No to trzymaj się chmielowo w Wolnym Mieście ...

                  Comment

                  • Andi
                    Senior
                    • 07-2001
                    • 1915

                    #10
                    Dziwie sie ze ten Duvel jest az tak drogi u Was .U nas fakt ze o,5 l Butelka kosztuje w granicach 3-4 DM i jest to poröwnywalny wskaznik bo inne piwa zagraniczne tak kosztuja .
                    przede wszystkim chcialem dodac Ze Duvel z Browaru Moortgat -2870 Breendonk w Belgii ma 8,5% Alc.Zastanawiam sie czy przybadkiem nie chodzi o piwo Big Chouffe 8% z Browaru D'Aschouffe w Belgii-To piwo mozna zeczywiscie u nas tez kupic i kosztuje 23DM za butelke 1,5l-Na etykiecie i Kapslu jest postac schylonego krasnala z czerwona czapka i zielonej koszulce -siwe spodnie
                    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                    http://www.andreas-kronkorken.de

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Mogę tylko potwierdzić - Duvel w butelce 1,5l. kosztuje 44 złocisze. Dlatego czekam teraz na zamówione to to piwo prosto z Belgii i taniej, jeżeli nie za zupełne friko.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Qbric
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 427

                        #12
                        drogie piwo

                        A co powiecie na piwko "Maitre Kanter" 6.1% Francja 0,65/butelka - 10.69zl? takze z geanta (kupione w czerwcu, teraz nie wiem czy jest)?
                        Albo "Hansa Pils" 4.8 Niemcy poj. 5,0/duuza puszka 38,88?
                        (tym razem nie z Geanta)
                        Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #13
                          A cóź możemy powiedzieć!
                          Milczymy i zazdrościmy Ci możliwości finansowych.

                          Comment

                          • Qbric
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 427

                            #14
                            niekoniecznie

                            jak czlowiek jest zdesperowany na nowe piwo, to sam nie zje a wipije! tak juz jest na tym swiecie... trzeba sie poddac instynktom
                            Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                            Comment

                            • Qbric
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 427

                              #15
                              alternatywa

                              zawsze mozna sie tex zdecydowac na piwo "Mocarne" 7.8% Polska 0,5/butelka 1,79zl lub
                              piwo "X" 5,5 Polska 0,5/butelka 1.59zl

                              - wyjatkowo oryginalne smaki
                              Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎