PDA

Wersja pełna: : Arpa, Arpa

iommi
02-09-2005, 10:34
Na etykiecie stoi, że to tradycyjne piwo jasne - ekstrakt 11,5, alkohol 4,8. Słaba piana wynikająca pewno z marnego nagazowania. W smaku mocno słodowe, praktycznie bez mocniejszych nut goryczkowych, lekka aroma chmielowa. Oczywiście pasteryzowane i lekko mętne jednocześnie.
W sumie przyjemne na letnie dni. Trzeba tylko szybko pić, póki CO2 do cna nie ucieknie.
:D :stout:

iommi
02-09-2005, 15:12
I jeszcze jedno - jeśli ktoś chce etykietę proszę o info na PW. Postaram się odmoczyć najlepiej, jak potrafię i wyślę. Jest też kapsel do wzięcia...

Twilight_Alehouse
04-09-2005, 14:12
Ten browar z Biszkeku również nazywa się Arpa - zmieniłem temat. Co dziwne, w kilku miejscach wymieniany jest jako już nieczynny.

iommi
05-09-2005, 08:57
Browar w Biszkeku raczej działa, bo na etykiecie jest jego adres z adnotacją, że właśnie tu je wyprodukowano. Arpa jest zresztą jedynym kirgizkim piwem, które można tam kupić. :stout:

Twilight_Alehouse
05-09-2005, 09:55
Może się odrodził :) Żadnej strony intrnetowej niestety nie znalazłem, więc nie mogę sprawdzić u źródła.

wilczagorka
22-02-2009, 17:46
ja podczas pobytu w Kirgistanie z lokalnych piw, których chyba 3 rodzaje pamiętam były, piłem głownie Наше Пиво
strona browaru:
http://abdyshata.kg/brends_eng/

a Arpa moim osobistym zdaniem jest paskudna...;)

barylek
22-11-2009, 20:34
Moim zdaniem to piwo mimo wszystko daje się pić. Nie jest może specjalnie dobre, ale znam wiele znacznie gorszych. Ot, taka lokalna ciekawostka...
Poniżej zdjęcie etykietki:

kloss
04-10-2010, 18:00
Piwo zdecydowanie trudno pijalne, chociaż browarem zawiadują podobnoż Niemcy.
Za najlepszy komentarz można uznać słowa kirgiskiego przewodnika, że to piwo smakuje nadal jak za czasów Związku Sowieckiego.