Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trutnov, Krakonoš Tmavé Vyčepni Pivo 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Trutnov, Krakonoš Tmavé Vyčepni Pivo 10°

    Straszne pierdoły niechcąco wypisywałem o śmierci tego piwa przy okazji postów przy jasnych Krakonoszach (i nikt mnie nie upomniał, a jest tu wielu smakoszy i znawców czeskich piw), a tu nagle się okazało, ku ogromnej radości zresztą, że browar w Trutnowie dalej spokojnie produkuje ciemne piwko. Fakt jest taki, że ciężko je dostać, ale jak sam zaobserwowałem, ok. 70% wypijanego przez Czechów piwa to różnego rodzaju 12, a ciemne to już naprawdę piją sporadycznie. Co do tego Krakonosza ciemnego, to nieco się zmienił, ma kolor bardziej wiśniowy niż czarny (co widać szczególnie w porównaniu do Kruszewic), tak że nawet piana, która jest odpowiednio gęsta i "wytrzymała" ma wiśniowy odcień. W smaku łagodne, bardzo dobre, choć posmak ma nieco inny niż większość tmavych. Polecam szczerze, warto też spróbować "rżanego", czyli mieszaniny jasnego i ciemnego. Dość ciekawie to wychodzi.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Trutnov, Krakonos tmave vycepni pivo 10

    Butelka 0,5 litra, alkohol 3,9 %, ekstrat 10%, import prywatny, m. Trutnov
    Kolor - ciemnobrązowy, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, lekkobeżowa, wysoka, trwała, utrzymała sie do końca
    Zapach - karmelowy
    Gaz - w normie
    Smak - goryczkowo-karmelowy, prawie całkowity brak słodyczy, rozwodnione
    Moja ocena - nie smakowało mi. 3-
    Last edited by sibarh; 01-03-2006, 11:00.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo w troszkę w dziwnym szkle:
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 07-03-2006, 21:32.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Brakujacy kapselek:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • tofas
            Senior
            • 11-2007
            • 131

            #6
            Kolor ciemno brązowy z rubinowymi refleksami. Piana kremowa, beżowa, umiarkowanie obfita i umiarkowanie trwała. Aromat mało intensywny, głównie zbożowy, lekko prażony z karmelowym tłem. Można wyczuć delikatny zapach, ziołowego chmielu oraz bardzo subtelną nutę estrową (jabłko). W smaku bardzo podobnie z tym ze dochodzi jeszcze wyraźny kawowy posmak. Goryczka średnia, dość ostra, trochę zalegająca i ściągająca. Piwo daje odczucie wodnistości, nasycenie średnie.
            Dla mnie jest to trochę nietypowe tmave ze względu na dość mocno zaznaczoną goryczkę, która trochę za bardzo psuje wrażenie aksamitności. Pijąc to piwo ma się wrażenie że nie jest harmonijne i po delikatnym, słodkawym początku nagle atakuje nas ostra gorzkość podbita prażonym, kawowym słodem. Poza tym trochę za duża kwasowość ale prawdopodobnie wynikająca z tego że pite tuż pod koniec terminu.

            Comment

            • tofas
              Senior
              • 11-2007
              • 131

              #7
              No i jeszcze jedna sprawa. Momentami w smaku wyczuwałem bardzo subtelne nuty korzenno-przyprawowe co sugerowało by początek jakiejś infekcji.

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                Świetne piwo dla miłośników goryczki chmielowej w ciemnych piwach. Mocny zapach karmelu nie zapowiada bardzo wyraźnej chmielowo - ziołowej goryczki, typowej dla piw z tego browaru.

                Moja ocena: 4.

                Comment

                • puszka
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 204

                  #9
                  Dla mnie piwko bomba

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    #10
                    Pite dzisiaj miało jeszcze większą goryczkę niż dotychczasowe, do tego silna podbudowa słodowa, trwała ładna piana. W tej kategorii cenowej nie ma lepszego goryczkowego ciemnego lagera.

                    Comment

                    • grodek
                      Senior
                      • 06-2015
                      • 527

                      #11
                      KOLOR: ciemny brąz, pod światło miedziany, klarowne.
                      PIANA: początkowo dość obfita, jednak szybko opadła do cienkiej warstwy.
                      ZAPACH: delikatnie słodowy, karmelowy, z nutami czekolady i lekkich aromatów palonych. Wyczuwalny również diacetyl.
                      SMAK: aromat sugerował słodycz, jednak piwo jest wytrawne. Wyraźnie zaznaczona, ale nie narzucająca się goryczka. Czuć posmaki palonych słodów, delikatne kawowe oraz podobnie jak w aromacie diacetyl.
                      WYSYCENIE: średnio wysokie.
                      OGÓLNIE: termin do 06.02.2018. Lekkie, smaczne, bardzo pijalne. Diacetyl na niższym poziomie niż w jasnej dziesiątce.
                      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tofas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolor ciemno brązowy z rubinowymi refleksami. Piana kremowa, beżowa, umiarkowanie obfita i umiarkowanie trwała. Aromat mało intensywny.
                        Do tego miejsca się zgadzam i kontynuuję - w aromacie lekka paloność. W smaku też palone, trochę zbożowej kawy, palonej i chmielowej goryczki. Jest trochę piwnicznych nutek, co mi odpowiada. Wysycenie dość wysokie, musujące. Treściwość niska nawet jak na dziesiątkę. Opakowanie bez zmian

                        Gdyby nie ta niska treściwość, nawet wodnistość byłoby fajnie. Jest przyzwoicie.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎