Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

4 dzień fermentacji - 2-3blg w probówce bąble gorzki smak - do zlewu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • przemar
    Member
    • 09-2005
    • 74

    4 dzień fermentacji - 2-3blg w probówce bąble gorzki smak - do zlewu?

    Mam pytanko do kolegów, robiłem pierwszy raz piwko z gotowca, wszystko wg przepisu fermentator umyty, wyparzony wrzątkiem tak jak i inne sprzęty. Nastawiłem 30.08 wieczorem , zaczęło bulgotać w nocy. Dziś bulgota co około 10 minut, gdy wziąłem do pomiaru blg w menzurce mocno bombelkuje, blg - ok 2,5 mocny zapach drożdży w smaku mocno gorzkie.
    Czy coś z tego bedzie jak poleży w butelkach czy raczej nadaje się do wylania, może jeszcze poczekać ze zlewaniem. Zrobione z brew-kita więc nie mam zamiaru zlewać na cichą, ale jak zobaczyłem jakie ilości bąbli szły w menzurce i w smaku czuć na języku mocne nagazowanie to boje się jutro zlewać żeby nie rozwaliło butelek. Co z tym pieruństwem zrobić?
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Dlaczego wylewać, wszystko jest w porządku, jesli jest gorzkie, a nie kwaśne Poczekaj jeszcze ze dwa dni, widocznie drożdże jeszcze jedzą, nie ma co im przeszkadzać
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Lepiej nie butelkować, skoro jeszcze piwo pracuje. Zobacz za 2 dni ile wyniesie Blg - i wtedy decyduj.
      A goryczka na 100% złagodnieje, tylko daj piwu czas.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • przemar
        Member
        • 09-2005
        • 74

        #4
        Dziękuje za Wasze uwagi. Zatem przygotowuje butelki i poczekam ze zlewaniem. Liczę że jak pisze Jerzy goryczka złagodnieje bo moje kubki smakowe zostały całkiem nieźle wzruszone i to mnie lekko zaniepokoiło że coś może być nie tak, moja lepsza połowa jak powąchała mój wyrób stwierdziła jaedynie - to jest piwo? ??? Oby się poprawiło bo mogę mieć kłopoty w przyszłości z dzierżawą kuchni .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎