Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czernihiwśkyj, Czernihiwśke Biłyj Med

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Czernihiwśkyj, Czernihiwśke Biłyj Med

    Dostałem przesyłkę ze wschodniej Ukrainy i kilka ciekawych piw. W tłumaczeniu to chyba "Biały niedzwiedź". Piwo na bazie słodu jęczmiennegi i pszenicznego z dodatkiem miodu. Przebija zapach owocowo - miodowy lekki, natomiast w smaku miód bardzo wyrazisty ( bardziej intensywny niż w ciechanowskim miodowym). Goryczka mała, piwo niefiltrowane , mętne, barwy miodowo - złotej, piana biała , zbyt szybko znika.
    Nie jest to typowe piwo pszeniczne - brak mu tej kwasowości jaką posiadają pszeniczniaki niemieckie.
    Parametry : alk. 5%. e.v - 12,5 st. Etykiety w tonacji złotej i dużej urody kapsel.
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    A niby dlaczego niedźwiedź Po prostu "Biały Miód".

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Jasne ,że "Biały miód". Moja podświadomość skierowała świadomość zbyt daleko na wschód ( tzw. podświadomość transyberyjska).

      Comment

      • peter_1000
        Senior
        • 05-2003
        • 583

        #4
        Czernihiwskie - Biłij Mied
        Niefiltrowane z Miedom

        Ekstrakt 12,5 %
        Alk. 5 % ob.

        Piwo kupiłem w trakcie ostatniego pobytu we Lwowie, wraz z innymi białymi piwami z Czernichowa, które opiszę wkrótce w odpowiednich dla nich miejscach. Jak u mnie piwo wykazało się niskopiennością, może to jednak to być efekt bardzo silnego schłodzenia w zamrażarce. Kolor jasny,mętny wręcz mglisty (dużo jaśniejszy od tego na zdjęciu). W zapachu wyczuwalny zapach miodu. Smak bardzo zdominowany przez wyrazisty miód (bodaj spadziowy, na pewno nie sztuczny ). Piwo chmielone bardzo umownie i jedynie aromatycznie. Akcenty miodowe najsilniejsze są po pewnej chwili od przełknięcia. Trudno mi coś napisać o innych posmakach ponieważ ich nie wyczułem. Mocna miodowość jak dla mnie jest ciut ZA mocna. Jednak moja ocena jest tym bardziej subiektywna, że nie jestem fanem miodu. Piwo jednak polecam wszystkim którzy będą mogli je gdzieś nabyć. Niech Polacy uczą się różnorodności od swych wschodnich ubocgich braci.
        Attached Files
        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

        Comment

        • michioso
          Senior
          • 10-2002
          • 112

          #5
          Piwko to miałem okazje pić dzięki uprzejmości kolegi, który przywiózł mi je prosto z Ukrainy Na początku byłem zdziwiony, że takowe wyroby tj. piwo miodowe niefiltrowane można nabyć na Wschodzie. Smak taki miodowy, wyrazisty zapach miodu. Lekka goryczka. Barwa hmm taka miodowa rzekłbym, bardzo mętna. Szybko znikająca piana. Dośc ciekawy kapselek oraz etykieta. W porównaniu do Ciechana Miodowego nie umywa się, takie jest moje zdanie. Nasze jest bardziej wyraziste w smaku oraz z lekką nutką miodowej słodyczy

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎