Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsle twarde (zbyt na Gretę)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wg2
    Senior
    • 07-2004
    • 264

    Kapsle twarde (zbyt na Gretę)

    Czy ktos z forumowiczów mial ten problem: kapslownica Greta, kapsle BA twarde - niby zakapsowanie dobre (26 warka) ale po pewnym czase sprawdzam i palcem otwieram. Czy te kapsle nie sązbyt trarde dla Grety.
    WG
    GAWEŁ
  • wg2
    Senior
    • 07-2004
    • 264

    #2
    26 warka - mam, może małe ale doświadczenie z Gretą
    WG
    GAWEŁ

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #3
      Od dłuższego czasu stosuję kapsle twarde (i oczywiście gretę). Ja dla odmiany miałam problem z miękkimi kapselkami - piwa tak zakapslowane miały problem z nagazowaniem, a gumowa uszczelka prawie zawsze zostawała na kołnierzu. Od mniej więcej dziesięciu warek używam jedynie kapsli twardych i mam z nagazowaniem spokój

      Comment

      • joelka
        Senior
        • 03-2005
        • 817

        #4
        Mam to samo.
        Pewnie nie będę orginalna w pomyśle ale zalej kapsle wrzątkiem. Niech się ładnie zdezynfekują, a i zmiękną ciutkę.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Sądzę że to raczej kwestia butelek - pewnie mają za niski kołnierz. Stosuj takie z szerszym - z moich doświadczeń wynika, że najlepsze są NRW, Euro i dawne Królewskie.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wg2
            Czy ktos z forumowiczów mial ten problem: kapslownica Greta, kapsle BA twarde - niby zakapsowanie dobre (26 warka) ale po pewnym czase sprawdzam i palcem otwieram. Czy te kapsle nie sązbyt trarde dla Grety.
            WG
            Nie są. Od twardych kapsli Greta się rozlatuje, ja tak miałem na początku, jak użyłem kapsli, które otrzymałem w wytwórni napojów. Używając butelek z wąskim kołnierzem, trzeba dźwignie Grety docisnąć do oporu w dół.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
              Sądzę że to raczej kwestia butelek - pewnie mają za niski kołnierz. Stosuj takie z szerszym - z moich doświadczeń wynika, że najlepsze są NRW, Euro i dawne Królewskie.
              Dokładnie. Dodałbym do tego jeszcze bączki. Jak Greta może się zaprzeć na kołnierzu to twarde kapsle się dobrze dociskają.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • kangurpl
                Senior
                • 03-2002
                • 2660

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
                Mam to samo.
                Pewnie nie będę orginalna w pomyśle ale zalej kapsle wrzątkiem. Niech się ładnie zdezynfekują, a i zmiękną ciutkę.
                Mam nadzieję że to nie kapsle mają zmieknąć
                Nie chciałbym aby uznane to było za czepialstwo się ale forum czytają różni ludzie. Niektórzy informacje z "Internetu" traktują wręcz jak wyrocznię. No i rozejdzie się po Polsce informacja że kapsle miękną po zalaniu wrzątkiem.
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  #9
                  stosowałem trzy rodzaje kapsli:
                  - miękkie z Biowinu - są zbyt miękkie i greta je trochę masakruje
                  - miękkie (normalne) z BA - są idealne na gretę zwłaszcza do NRW!
                  - twarde, również z BA (były m.in. w gratisach na II Warsztatach Piwowarów) - moim zdaniem zbyt twarde (pewnie o nich mówi wg2); stosuję je do małych butelek 330 ml, gdyż greta zbyt łagodnie zamyka te powyższe.

                  Comment

                  • Warek
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 127

                    #10
                    Witam

                    Dzisiaj urwałem szyjki w 6 butelkach - kapslowane "Gretą" i twardymi kasplami z BA.
                    Kapsle te od spodu są złotawe. Znalazłem troche z innej serii (pod spodem srebrne) - i dokończyłem kapslowanie - kapslowało się dużo łatwiej a koronka była dokładniej zaciśnięta.
                    Poprzednią warkę zakapslowałem tymi twardymi bez problemu (butelki te same - ŻGB).
                    Wygląda na to, że "Greta" conieco rozklekotała się, blachy z wyciętym półkolem są wygięte i zaokrąglone, przy twardym kapslu wyślizgują się i szyjka robi trrrrach.

                    Pozdrowienia
                    Marek BroWarek
                    http://www.mafoto.pl/

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Wyciągnij te blaszki, wyklep na płasko i włóż odwrotną stroną, powinny jeszcze posłużyć.

                      Comment

                      • Warek
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 127

                        #12
                        Blaszke wyklepałem, odwróciłem, pomogło - ale za długo to nieposłuży.
                        Czas chyba na przejscie na jeden typ butelek i zakup kapslownicy stołowej.
                        Greta zakapslowała jakieś 1000 butelek.
                        Pozdrowienia
                        http://www.mafoto.pl/

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎