Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

drożdże górnej fermentacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gralll
    Senior
    • 06-2005
    • 127

    drożdże górnej fermentacji

    na stronach wesu i browamatora dostepne sa czyste drozdże górnej fermentacji bez żadnej nazwy firmowej mam pytanie co o nich sądzicie?
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    będziesz tak o każdą drobnostkę pytał pisząc posty? wszystkie drożdże o których mówisz mają swoich producentów i jest to wyszczególnione na stronach WWW, albo widać na obrazku produktu (tudzież jego opakowania). nie łaska trochę poczytać forum. wszystko tam znajdziesz,a resztę pewnie na forum browamatora.
    Last edited by e-prezes; 09-09-2005, 13:53.

    Comment

    • gralll
      Senior
      • 06-2005
      • 127

      #3
      no ok

      ale niedawno robiłem na nich warke 15litrową i na tym samym słodzie 8 lirowy balonik na próbe z drożdzami gorzelniczymi w sumie efekt końcowy bez zauważalnej różnicy, a co mogę powiedziec na temat tych drożdży gorzelniczych to to ze są dużo tańsze oraz wystartowały po 2 godz od zaszczepienia brzeczki(brzeczka miała około 38C), tamte ze strony wesu czy browamatora dobiero rano zaczęły pykac i wolniej ogólnie się "bujały"

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        drożdże to drożdże jak dasz im cukier, najlepiej prosty to będą "bujać" "tamte" drożdże to nie gorzelaniane a piwowarskie typu ale, które standartowo są pakowane do gotowców John Bull. ja ich akurat nie używałem ani razu, bo wolę inne suche. bardziej zaawansowani piwowarzy powiedzą ci, że tylko płynne. też kiedyś zrobiłem napój fermentowany ze słodu na drożdżach winnych uniwersalnych i napój winny pół na pół owoców oraz brzeczki i jak widzisz nazywam to napojami, choć smakowały świetnie.

        Comment

        • gralll
          Senior
          • 06-2005
          • 127

          #5
          fakt

          ale w moim przypadku to nie napój tylko wysoko % mętniak, mniejsza o to uważam ze te drożdże są do bani

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            skończy się fermentacja główna, dasz na cichą i nie będzie mętniak. a jak nie zalezy ci na tym by był gazowany to jeszcze potem gdy będzie za bardzo mętny dodasz bentonitu i masz zacier do destylacji na gozałkę

            Comment

            • gralll
              Senior
              • 06-2005
              • 127

              #7
              wiesz zeby destylowac ...

              nie trzeba czekac aż opadnie osad zresztą ja lubie mętne piwa zresztą zdrowsze są

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                z tego co wiem, taki osad zawieszony w czasie podgrzewania opadnie na dno i jest możliwość przypalenia go w czasie destylacji co może zmienić niekorzystnie smak.

                Comment

                • gralll
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 127

                  #9
                  no możliwe

                  ale kwestia czym destylujesz i ile razy ...
                  dobra skończmy na ten temat, a tak na marginesie od 2004 jest to zakazane i zresztą wódy, czy innych takich specjalności nie lubię bo kojarzą mi sie z rozpuszczalnikami, a odkąd rosjanie rzekomo udowodnili, że wódka wpływa na rozwój zwojów mózgowych to chyba tylko dlatego, poniewaz spada u nich koniuktura na ten alkohol i każdy woli wypić chłodnego jasnego pełnego z pianką. Tylko nasz kraj, a właściwie rząd jest tak genialny, obniżył akcyzę na alkohole wysokoprocentowe pozostawiając bez zmian ceny Piwa, jak tak dalej pujdzie więcej będziemy spożywać zachodnio południowego złocistego trunku...
                  Oczywiście ja jestem Patriota jakby to śmiesznie nie zabrzmiało i kupuje tylko krajowe browary i staram sie wspierać te małe bo konkurencja uzdrawia rynek
                  Ja niżej podpisany he he
                  Graal Anonim

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎