Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Lazne Libverda i Hejnice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Czechy, Lazne Libverda i Hejnice

    Przyszła pora na opis mojego ulubionego miejsca w Czechach

    Lazne Libverda to malutka miejscowość uzdrowiskowa położona ok. 15 km. od granicy Czerniawa - Nove Mesto pod Smrkem.
    Piękne trasy rowerowe lub na piesze wycieczki, Góry Izerskie dochodzą powoli do siebie po klęsce ekologicznej i już coraz mniej straszą kikutami drzew. Co piękne - mało ludzi!! Zatłoczone szlaki turystyczne - wykluczone.

    Ok. 10 km dalej - piękny zamek Frydlant, wart zwiedzenia, w środku m.in. bogata kolekcja fajek, ale też wnętrza zachowane wraz z oryginalnym wyposażeniem .

    Dla znudzonych wiejską sielanką - 30 km do Liberca, też polecam odwiedziny
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pension Protez

    Pensjonat na 50 miejsc, pokoje od jedno do czteroosobowych, wszystkie z świeżo odnowionymi (kafle i te sprawy) łazienkami, cena za noc - 220 koron od osoby (ok. 23 zł). Na dole restauracja, żarełko przyjemne i niedrogie, piwo Budweiser 20 koron. Wystrój restauracyjny, ściany zdobne w słabe reprodukcje kobiet Alfonsa Muchy. Czysto, słonecznie, milutko. Domowa atmosferka, posiłki tylko w godzinach posilkowych, ale czasem pan Miroslav uwarzy jajecznicę lub omlet jak się komuś ubzdura o 11 rano (zawsze się pyta, co chesz zamówić, ale tak naprawdę umie przyrządzić tylko te dwie rzeczy)
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Zeleny Strom

      ...czyli Zielone Drzewo, knajpka zaraz poniżej wyżej opisanego pensjonatu, pomalowana na zielono. Wnętrze typowo czeski, czyli knajpa pośledniej jakości. Z tyłu sympatyczny ogródek pod dachem. Tu się stołuję zazwyczaj. Uwaga - jedna z kelnerek ma skłonności do oszukiwania, trzeba liczyć z kartą - poznacie ją po czarnych włosach i skrzywionej minie. Całkiem ładna młoda laska, ale niemiła
      Piwo - Gambrinus 14 koron, Velvet 20 koron. Ostatnio znajomi donieśli mi, że Velvet zniknął, ale mam nadzieję, że tylko chwilowo.
      Posiłki na okrągło, zestawy na każdą okazję i to chyba najlepsze żarcie w całej okolicy, mniam Polecam
      Masova smes pekelna vyhen
      Kureci po cinsku
      Smazeny syr i opekane brambory nie potzrbuja polecania chyba
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Hejnice - Oresnik

        Hejnice to miasteczko położone 1 km w dół od L.L. Piękny, barokowy kościół wygląda jakby naturalnie wyrastał z gór.
        Oresnik to trzypoziomowy lokal, jedzonko też niezłe - to druga knajpa godna odwiedzenia. Na parterze lokal restauracyjny, na pierwszym pietrze dyskoteka - ciekawy czeski folklor, nieźle sie tam bawiłam, a na drugim piętrze bilard, piłkarzyki, no i też oczywiście barek z alkoholem. Jak na taką małą miejscowość niezły kombajn. Oczywiście metraże niewielkie, ale tak naprawdę o tłoku mozna mówić tylko w dyskotece. Dyskoteka nazywa się Herna o ile sie nie mylę.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Hotel Zvon

          Położony obok kościoła. Restauracja - jadłam tam kilka razy i jedzenie było dobre, ale ostatnio jak byłam niemile mnie zaskoczyli sosem z proszku, no i niestety - knajpa dla mnie spalona
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎