Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fischer, Tradition

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Fischer, Tradition

    Fisher Tradition jedno z lepszych piw jakie znam. Piana tylko troche zbyt dziurawa. Kolor złocisty, gorycz w sam raz, gazu nie za dużo, takie dobre piwo.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Fischer Tradition - czuć całkiem niezłą goryczkę, smak bardzo delikatny. Ta delikatność w pewnym momencie przeszkadza - jedno piwko w sam raz, dwa to już chyba za dużo. Mocno się pieni - po nalaniu trzeba ładnych parę minut odczekać, żeby można było łyknąć, piana długo się trzyma (Pjenknik, co ty piłeś?! ), jest naprawdę mocna i tworzy fantazyjne kształty (pod warunkiem, że nie leje się po ściance!). Ogólnie, bardzo ciekawe piwo, przyjemna odmiana.

    Fischer Bitter - piana jeszcze mocniejsza, więcej goryczki (bitter!!!), czuć trochę tej delikatności Fischera Tradition, ale dużo lepiej wchodzi dzięki goryczce.

    Fischer Tradition: 4

    Fischer Bitter: 4+

    Mam z Fischerem bardzo miłe wspomnienia, bo opijałem nim dostanie się na studia (po prostu wziąłem najdroższe w sklepie )

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Fischer Tradition

      Fischer Tradition - ekstrakt 13,9° Blg, alkohol 6% vol, butelka patentowa 0,65 l.
      Kolor złocisty, bardzo ładny.
      Piana początkowo obfita, opada dość szybko do cienkiego kożuszka osiadając też w niemałych ilościach na brzegach.
      Gazu dużo, ale nie za dużo.
      W pierwszech chwili wydaje się, że piwo jest bez smaku. Sekundę później pojawiają się delikatne posmaki słodowe. A dopiero po przełknięciu czuć wyraźną goryczkę. I tak przy każdym łyku...
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
        Fischer Tradition - ekstrakt 13,9° Blg, alkohol 6% vol, butelka patentowa 0,65 l.
        Powyższe bez zmian
        Kolor złocisto- brązowy. Rzekłbym genialny.
        Piana mocna i dość gęsta, utrzymuje się do końca picia piwka.
        Nasycenie CO2 odpowiednie.
        Smak- delikatna goryczka pieści podniebienie, lekki posmak słodowy.
        Opakowanie- klasyczna elegancja.
        Moim zdaniem piwo wzorcowe. Siegam po nie co jakis czas z prawdziwa przyjemnością (szczególnie teraz gdy zbieram butelki do piwka domowego
        I przyznam, że nawet cena 9,95 nie przeraża (od czasu do czasu oczywiście, bo na codzień to juz gorzej)
        Poszukuję

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Zakupione w Careffourze w 8-paku ze szklanką Paulanera. Butelka 0,65l. Moc 6%, ekstrakt 13,9. Kolor bardzo ładny, dość ciemno złoty. Piwo idealnie klarowne. Piana średniej wielkości. Początkowo dużo grubych bąbli, ale później robi się drobniutka i jednorodna. Zapach dość słaby, chmielowo słodowy, przyjemny. Smak bardziej słodowy, z chmielowymi akcentami, dość oryginalny. Taki jakby kwiatowy, aromatyczny. Piwo pełne w smaku i czuć, że najlżejsze nie jest. Goryczka na koniec wyczuwalna ale raczej słaba (w moim piwie nie miała mocy jak u poprzedników). Posmak krótkotrwały, raczej słodowy. Wysycenie delikatne ale dobrze się komponuje z piwem. Opakowanie na porcelanę, tylko z krawatką. Butelka z bogatymi tłoczeniami. Całość dość ekskluzywnie się prezentuje. Do tego ekstrakt podany a na porcelance nadruk. Podsumowując piwo jest oryginalne w smaku i dość dobre. Raczej do degustowania niż częstego spożywania. Oceniam je na +4 (1 – 6).
          Attached Files
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            Nalewałem po ściance, więc piwo prawie się nie pieniło, ale nasycenie było w sam raz. Ja prawie nie czułem goryczki tak, że musiałem spojrzeć, czy jest chmiel
            Uzupełnię tylko, że w składzie jest syrop glukozowy, kukurydza i kwas askorbinowy. Oczywistych składników nie wymieniam.
            Jeszcze bardziej zaskoczył fakt, że piwo jest importowane przez Grupę Żywiec SA.
            Producent: Brasserie Fischer BP 48, 67301 Schiltigheim CEDEX - FRANCE

            Comment

            • marco
              PremiumUżytkownik
              • 04-2005
              • 100

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
              Nalewałem po ściance, więc piwo prawie się nie pieniło, ale nasycenie było w sam raz. Ja prawie nie czułem goryczki tak, że musiałem spojrzeć, czy jest chmiel
              Uzupełnię tylko, że w składzie jest syrop glukozowy, kukurydza i kwas askorbinowy. Oczywistych składników nie wymieniam.
              Jeszcze bardziej zaskoczył fakt, że piwo jest importowane przez Grupę Żywiec SA.
              Producent: Brasserie Fischer BP 48, 67301 Schiltigheim CEDEX - FRANCE
              Nic dziwnego, Brasserie Fischer to część Heinekena we Francji.

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Spodziewałem się gorszego piwa szczerze mowiąc

                Kolor pełny złoty. Piana perlista. Równa i trwała, pozostawia ślady na szklance. Nagazowanie w szklance leniwe a w ustach bardziej wyczuwalne, nawet lekko na żołądku siada. Zapach słodowy z chmielowym akcentem. W smaku pełne o złożonym słodowym smaku z maślaną podbudową - lepkie w ustach. Goryczka bardzo zdecydowana i trwała ale nie ostra.

                Dobre piwo

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • tomek35
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 497

                  #9
                  Pare miesięcy temu piłem to piwko, nie moge zatem dokonać szczegółowej oceny , ale z tego co pamiętam mi nie smakowało, miało smak koncernowego piwa zbliżonego do Heinekena w zielonej butelce. Jedyny pozytyw to butelka 0,65 z porcelanowym zamknięciem. Często w Degustatorni w Gdańsku nalewam do niej piwa z beczki - dobrze trzyma gaz.

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Ciekawą informację znalazłem w wikipedii: jest to mianowicie jedyny francuski browar, który sam przeprowadza wszystkie etapy produkcji piwa, a produkuje m.in. znane również u nas Desperados
                    Aromat nie jest zbyt wyraźny
                    Kolor słomkowy
                    Piana
                    dość obfita i trwała, niesamowicie osadza się na szklance
                    Wygląd ciekawy: porcelanowy kabłąk, wytłaczana butelka, poj. 0,65 l. 6% alc. przy 13,4% ekstraktu
                    Wysycenie bardzo dobre. Delikatne, utrzymuje się cały czas i bardzo pasuje do smaku
                    Smak bardzo ciekawy, wyszukany. Warto od czasu do czasu sięgnąć po to piwo choćby dla odmiany smakowej. Jest lekko słodowe, lekko chmielowe, niezbyt goryczkowe o ziołowym smaku i posmaku rumu. Należy pić zimne. Wyczuwalny wpływ wielokulturowości Alzacji dlatego nie dla ksenofobów.
                    Ogólna ocena: 4,125

                    Comment

                    • karred
                      Junior
                      • 01-2009
                      • 22

                      #11
                      Fischer Tradition

                      KOLOR piłem z orginalnej butelki więc przez bursztynowe szkło wyglądało sympatycznie 4,25
                      SMAK w pierwszym kontakcie lekko kwaskowate, po chwili wyczuwalny charakterystyczny gorzkawy smak chmielu.
                      Wyraźnie czuć delikatną goryczkę i posmak słodu jęczmiennego 4,25
                      PIANA piłem z butelki, ale utrzymywała się dobrze 4,25
                      AROMAT typowy dla tego rodzaju piwka (czyli bardzo przyjemny 4
                      NASYCENIE jak dla mnie delikatnie za słabe 3,75
                      UWAGI GENIALNA buteleczka z wyjątkowym, tradycyjnym zamknięciem 5,75

                      OCENA 4,375


                      Comment

                      • mas1519
                        Member
                        • 01-2007
                        • 31

                        #12
                        Opakowania Bardzo ładnie zdobiona butelka, pojemność 0,65l bardzo mi odpowiada
                        Kolor Słomka
                        Piana Szybko opada lecz rekompensuje się zostawiając piękne koronkowe wzory na ściankach
                        Aromat Delikatny, słodowy
                        Smak Początkowo kwaskowaty, później słodowy. Posmak słaby, chmielowy.
                        Nasycenie CO2 Delikatne, odpowiednie
                        Uwagi 6% obj. 13,4% wag. Piwko bardzo miłe, delikatne. Często wracam do niego. Ceny na jakie natrafiłem 7,49-9,99zł.
                        Ten tank bar mnie trzyma, ja muszę być blisko
                        Jak nałogowiec czekać na ten znak
                        Ten tank bar jest dla mnie jak dla Francuza bistro
                        Bez niego jestem dętka czyli flak

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Pite ze 2 lata temu.

                          Kolor: Jak pils, może troszkę ciemniejsze.
                          Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała.
                          Zapach: Niezbyt silny, czuć w nim bardzo fajną lekką chmielowość, w tle troszkę słodowości..
                          Smak: Miłe przeplatanie się lekkiej chmielowości i słodowości, słaba goryczka. Niestety, piwo wydaje się za płaskie i za wodniste.
                          Opakowanie: Patentowa buteleczka 0,65l jest bardzo ładna, ale niestety porcelanka nie jest porcelanką, tylko plastikiem...

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Kolor: Złoty, taki jakiego można było się spodziewać po tej zawartości ekstraktu. [4]
                            Piana: Biała, rzadka, utrzymuje się stosunkowo krótko nie pozostawiając po sobie większych śladów. [2,5]
                            Zapach: Słabo wyczuwalny, słodowy, przyjemny. [4]
                            Smak: Słodowy z bardzo delikatną goryczką pojawiającą się po dłuższym czasie [4]
                            CO2: Odpowiednie [4]
                            Opakowanie: Butelka patentowa z pewnością podwyższa ocenę w tej kategorii. Na plus również można zaliczyć podaną zawartość ekstraktu. [4,5]

                            Ocena: 4

                            Jest to niezłe piwo jednak z pewnością nie warte swej ceny, za którą spokojne mogę kupić 3 polskie piwa, nawet koncernowe, nie odbiegające wiele od tego produktu.
                            Last edited by YouPeter; 09-07-2009, 21:20.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              #15
                              Witam.Piwko otrzymane przez szwagra z wypadu do Paryża nie za bardzo mi smakowało.W smaku za bardzo słodowe(można napisać,że lekko "bimbrowe"),gaz i kolor,no i butelka OK.Termin miało do 12.10.10.
                              mb WOS

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎