Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Stolarska 6, Pierwszy Lokal Na Stolarskiej Po Lewej Stronie Idąc Od Małego Rynku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    Stolarska 6, Pierwszy Lokal Na Stolarskiej Po Lewej Stronie Idąc Od Małego Rynku

    Lokal obok opisanego już Cafe Bumerang... malutki, raptem 4-5 stolików + parę miejsc przy barze, ubikacja sprytnie schowana jakby w piecu kaflowym - w porządku. Nalewaki: Tyskiego, Tysquella, no i Smoczej Głowy. Niestety drogo 6 zł za piwo 500 ml z krakowskiego browaru, ale nalewak po prostu piękny, z ozdobą, którą dodał do kolekcjonerstwa Shlangbaum i piękną w angielskim stylu drewnianą "wajchą".
    Godne polecenia miejsce zwłaszcza, że na razie lokali ze Smoczą Głową jest niewiele.
  • slawekkazek
    Senior
    • 01-2003
    • 544

    #2
    Niewątpliwą zaletą lokalu jest i to, że o miejsce raczej nie jest tam trudno, a obsługa miła. No i nie jest hałaśliwie, co w lokalach krakowskich (zapewne nie tylko) jest chwalebnym wyjątkiem.

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Będzie zupełnie nie na temat, ale trudno. E-prezesie - jak ma się założony przez Ciebie temat do apelu moderatora działu - Maggyka - w temacie ma być miasto, adres i nazwa knajpy
      Może warto było ten temat założyć po sprawdzeniu niektórych dość istotnych do namierzenia tego przybytku danych? Póki co (taki ładny rusycyzm ) ten temat tak ładnie zaśmieca dział Piwo-Gdzie jak mój post ten temat

      P.S. No dobra - nie zauważyłem, że temat założony był ciut przed moderatowaniem Maggyka
      Last edited by iron; 20-09-2005, 22:34.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
        Będzie zupełnie nie na temat, ale trudno. E-prezesie - jak ma się założony przez Ciebie temat do apelu moderatora działu - Maggyka - w temacie ma być miasto, adres i nazwa knajpy
        Może warto było ten temat założyć po sprawdzeniu niektórych dość istotnych do namierzenia tego przybytku danych? Póki co (taki ładny rusycyzm ) ten temat tak ładnie zaśmieca dział Piwo-Gdzie jak mój post ten temat

        P.S. No dobra - nie zauważyłem, że temat założony był ciut przed moderatowaniem Maggyka

        O widzę, że kolega zgłosił się na ochotnika do uzupełniania informacji o Warszawie. Jak już dojdę do tego działu spodziewaj się dużej ilości pytań
        Last edited by Maggyk; 21-09-2005, 06:49.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • bahtol
          słomiany zapał
          • 10-2002
          • 331

          #5
          E-Prezes się niewiele pomylił. Lokal nazywa się "Pierwszy lokal na Stolarskiej po lewej stronie idąc od Małego Rynku"
          =bahtol=

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
            O widzę, że kolega zgłosił się na ochotnika do uzupełniania informacji o Warszawie. Jak już dojdę do tego działu spodziewaj się dużej ilości pytań
            Cały drżę z emocji w oczekiwaniu na pytania. Tylko czy będę znał odpowiedzi?
            Zawsze do usług

            P.S. Przepraszam za jeszcze jedno zaśmiecenie tego niesprecyzowanego dokładnie w tytule tematu
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
              (...) jak ma się założony przez Ciebie temat do apelu moderatora działu - Maggyka - w temacie ma być miasto, adres i nazwa knajpy
              ...
              post został założony nim dowiedziałem się o w/w formule, więc następne będę już wpisywał wg. schematu.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Smocza Głowa staniała. Byłem w sobotę i płaciłem 5 zł. Co do opinii o lokalu to podzielam zdania kolegów. Miło, spokojnie, ze zmyślną toaletą w piecu. Dodał bym jeszcze (nie wiem czy tak jest zawsze, bo byłem pierwszy raz) ciekawą jazzową muzykę żywcem przeniesioną (z chyba już nie istniejącego) Pod Jemiołą. Ale tak naprawdę ten lokal posiada tylko jedną rzecz oryginalną i jedno naj w Krakowie, a może i Polsce. To nazwa, a właściwie jej długość. Postulował bym więc w pełni ją uwzględnić w temacie, tak zresztą jak reguły nakazują. A więc Stolarska 6, Pierwszy Lokal Na Stolarskiej Po Lewej Stronie Idąc Od Małego Rynku, tak jak to podał bahtol.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bahtol
                  E-Prezes się niewiele pomylił. Lokal nazywa się "Pierwszy lokal na Stolarskiej po lewej stronie idąc od Małego Rynku"
                  To naprawdę jest nazwa lokalu? Dłuższej już nie mieli ?
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Nie chodzi o długość tylko o takie nazwanie knajpy, które bedzie od razu nasuwało gdzie się ona znajduje i żeby żaden turysta moderator nie miał problemu z jej znalezieniem.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      mnie się wydaje, że to zabieg marketingowy bardziej lub brak pomysłu na oryginalniejszą nazwę. podobnie było z obecną Rutyną, przez pewien czas był to Pub bez nazwy i nie dla tego, że brakowało im dobrej nazwy, ale bo była oryginalna.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #12
                        w tej chwili lokal jest zamknięty z powodu remontu, gdyż Pierwszy... wchłonie sąsiedni Bumerang.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                          w tej chwili lokal jest zamknięty z powodu remontu, gdyż Pierwszy... wchłonie sąsiedni Bumerang.
                          Czyli jednym słowem zniknie ostatni lokal ze Strzelcem i Brokiem w pobliżu Rynku

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • ergie
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 1041

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                            w tej chwili lokal jest zamknięty z powodu remontu, gdyż Pierwszy... wchłonie sąsiedni Bumerang.
                            dałbym głowę że byliśmy tam dzisiaj ze Słakiem. Co prawda lali tylko Tyskie ale lokal był otwarty.
                            Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                            ------------------------------------------------------------------
                            Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19165

                              #15
                              byłem w poniedziałek i był na pewno zamknięty. we wtorek pytałem o szczegóły Tomka J. i stąd wiem o remoncie i powiększeniu lokalu. przecież nie napisałem, że remont potrwa miesiąc

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎