PDA

Wersja pełna: : Stolarska 6, Pierwszy Lokal Na Stolarskiej Po Lewej Stronie Idąc Od Małego Rynku

e-prezes
17-09-2005, 12:28
Lokal obok opisanego już Cafe Bumerang... malutki, raptem 4-5 stolików + parę miejsc przy barze, ubikacja sprytnie schowana jakby w piecu kaflowym - w porządku. Nalewaki: Tyskiego, Tysquella, no i Smoczej Głowy. Niestety drogo 6 zł za piwo 500 ml z krakowskiego browaru, ale nalewak po prostu piękny, z ozdobą, którą dodał do kolekcjonerstwa Shlangbaum i piękną w angielskim stylu drewnianą "wajchą".
Godne polecenia miejsce zwłaszcza, że na razie lokali ze Smoczą Głową jest niewiele.

slawekkazek
20-09-2005, 21:53
Niewątpliwą zaletą lokalu jest i to, że o miejsce raczej nie jest tam trudno, a obsługa miła. No i nie jest hałaśliwie, co w lokalach krakowskich (zapewne nie tylko) jest chwalebnym wyjątkiem.

iron
20-09-2005, 22:31
Będzie zupełnie nie na temat, ale trudno. E-prezesie - jak ma się założony przez Ciebie temat do apelu moderatora działu - Maggyka - w temacie ma być miasto, adres i nazwa knajpy :confused:
Może warto było ten temat założyć po sprawdzeniu niektórych dość istotnych do namierzenia tego przybytku danych? Póki co (taki ładny rusycyzm :D) ten temat tak ładnie zaśmieca dział Piwo-Gdzie jak mój post ten temat :p

P.S. No dobra - nie zauważyłem, że temat założony był ciut przed moderatowaniem Maggyka:)

Maggyk
21-09-2005, 06:48
Będzie zupełnie nie na temat, ale trudno. E-prezesie - jak ma się założony przez Ciebie temat do apelu moderatora działu - Maggyka - w temacie ma być miasto, adres i nazwa knajpy :confused:
Może warto było ten temat założyć po sprawdzeniu niektórych dość istotnych do namierzenia tego przybytku danych? Póki co (taki ładny rusycyzm :D) ten temat tak ładnie zaśmieca dział Piwo-Gdzie jak mój post ten temat :p

P.S. No dobra - nie zauważyłem, że temat założony był ciut przed moderatowaniem Maggyka:)

O widzę, że kolega zgłosił się na ochotnika do uzupełniania informacji o Warszawie. Jak już dojdę do tego działu spodziewaj się dużej ilości pytań:)

bahtol
21-09-2005, 11:35
E-Prezes się niewiele pomylił. Lokal nazywa się "Pierwszy lokal na Stolarskiej po lewej stronie idąc od Małego Rynku" :)

iron
21-09-2005, 11:46
O widzę, że kolega zgłosił się na ochotnika do uzupełniania informacji o Warszawie. Jak już dojdę do tego działu spodziewaj się dużej ilości pytań:)

Cały drżę z emocji w oczekiwaniu na pytania. Tylko czy będę znał odpowiedzi? :D :)
Zawsze do usług :stout:

P.S. Przepraszam za jeszcze jedno zaśmiecenie tego niesprecyzowanego dokładnie w tytule tematu :D

e-prezes
21-09-2005, 12:15
(...) jak ma się założony przez Ciebie temat do apelu moderatora działu - Maggyka - w temacie ma być miasto, adres i nazwa knajpy :confused:
...

post został założony nim dowiedziałem się o w/w formule, więc następne będę już wpisywał wg. schematu.

MarcinKa
17-10-2005, 22:06
Smocza Głowa staniała. Byłem w sobotę i płaciłem 5 zł. Co do opinii o lokalu to podzielam zdania kolegów. Miło, spokojnie, ze zmyślną toaletą w piecu. Dodał bym jeszcze (nie wiem czy tak jest zawsze, bo byłem pierwszy raz) ciekawą jazzową muzykę żywcem przeniesioną (z chyba już nie istniejącego) Pod Jemiołą. Ale tak naprawdę ten lokal posiada tylko jedną rzecz oryginalną i jedno naj w Krakowie, a może i Polsce. To nazwa, a właściwie jej długość. Postulował bym więc w pełni ją uwzględnić w temacie, tak zresztą jak reguły nakazują. A więc Stolarska 6, Pierwszy Lokal Na Stolarskiej Po Lewej Stronie Idąc Od Małego Rynku, tak jak to podał bahtol.

Maggyk
18-10-2005, 05:49
E-Prezes się niewiele pomylił. Lokal nazywa się "Pierwszy lokal na Stolarskiej po lewej stronie idąc od Małego Rynku" :)
To naprawdę jest nazwa lokalu? Dłuższej już nie mieli ?

Shlangbaum
07-11-2005, 15:31
Nie chodzi o długość tylko o takie nazwanie knajpy, które bedzie od razu nasuwało gdzie się ona znajduje i żeby żaden turysta moderator nie miał problemu z jej znalezieniem.

e-prezes
07-11-2005, 15:39
mnie się wydaje, że to zabieg marketingowy bardziej lub brak pomysłu na oryginalniejszą nazwę. podobnie było z obecną Rutyną, przez pewien czas był to Pub bez nazwy i nie dla tego, że brakowało im dobrej nazwy, ale bo była oryginalna.

e-prezes
18-01-2006, 14:02
w tej chwili lokal jest zamknięty z powodu remontu, gdyż Pierwszy... wchłonie sąsiedni Bumerang.

Shlangbaum
18-01-2006, 20:00
w tej chwili lokal jest zamknięty z powodu remontu, gdyż Pierwszy... wchłonie sąsiedni Bumerang.
Czyli jednym słowem zniknie ostatni lokal ze Strzelcem i Brokiem w pobliżu Rynku :(

ergie
19-01-2006, 18:37

dałbym głowę że byliśmy tam dzisiaj ze Słakiem. Co prawda lali tylko Tyskie ale lokal był otwarty.

e-prezes
20-01-2006, 11:31
byłem w poniedziałek i był na pewno zamknięty. we wtorek pytałem o szczegóły Tomka J. i stąd wiem o remoncie i powiększeniu lokalu. przecież nie napisałem, że remont potrwa miesiąc ;)

e-prezes
20-01-2006, 13:02
(...) Co prawda lali tylko Tyskie ale lokal był otwarty. i już nie poleje się tam Smocza Głowa. za jednym razem zniknęły dwa lokale z piwem niekoncernowym.

xciulx
27-01-2006, 17:48
rozmawiałem wczoraj z szefem knajpy na stolarskiej. po remoncie nie ma już w menu piwa "smocza głowa". powód - pan producent przestał (chwilowo) produkować smoczą głowę na rzecz pale ale, które nie było dobre, i jak to opisał szef lokalu "potok klientów pijących smoczą głowę odpłynał". mam nadzieje, że w pozostałych lokalach gdzie serwują smoka nie stanie się to samo. mówiąc szczerze, troche sie w****iłem, bo to mój ulubiony lokal, a stał sie takim zwłaszcza dzięki Głowie

e-prezes
28-01-2006, 11:31
jest to jeden z powodów... a żeby nie było jednostronnie pan właściciel odkąd uruchomili knajpkę miał w planach powiększenie jej co wiązało się z pewnymi kosztami, które chciał uzyskać z wyłączności którą dała mu KP, co nastąpiło.

e-prezes
18-03-2006, 11:55
znów powraca w nasze ramiona lokal o najdłuższej nazwie w krakowie. Smocza Głowa znów się tam leje :stout:

Shlangbaum
19-03-2006, 17:55
No to trzeba będzie to uczcić szklaneczką :stout: lub dwoma :stout: :stout:

piokl13
26-04-2006, 13:00
Byłem w poniedziałek. Smocza tylko z butelki.

e-prezes
26-04-2006, 14:12
odsyłam do tego (http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=572527&postcount=59) posta ;) i współczuję :( też tego nie lubię.

teng
02-05-2006, 01:34
Bardzo przyjemna knajpka. No i ten "ale"- prawda drogi bo 6 zł ale warto. Fajnie, że w końcu w Krakowie poza C.K. można napić się piwa warzonego lokalnie. Coś fantastycznego:) Problem w tym, że jest to tak mało znany gatunek piwa, że mało ludzi wogóle go spróbuje. Przecież inni kupią "Żywca" zamiast jakichś dziwactw angielskich:)

Bombadil13
20-07-2006, 20:02
Bardzo pzryjemna knajpka z szalenie sympatyczną obsługą, no i laną Smoczą Głową, która w wersji lanej jest jeszcze lepsza niż butelkowa.

Shlangbaum
06-10-2006, 20:22
Pojawiły się nowe Smocze w butelce. Golden i Dark. Ponadto ładne nawet standy reklamowe ale mi kelnerka dać nie chciała - niewierna :p

solozzo
06-11-2006, 12:47
szalenie sympatyczną obsługa. Miła pani za barem poznała mnie a byłem tam wcześniej tylko raz i od razu zapytała się czy ma podac Smoczą Głowę.

e-prezes
13-11-2006, 16:31
Zadymiony strasznie, a Dark z butelki.

e-prezes
23-01-2007, 14:52
Wszystkie lokale w tym i ten otrzymały gustowne zewnętrzne proporce informujące o obecności Smoczej Głowy. Dla porządku lokal ma stronę internetową (http://www.pierwszylokal.pl/).

e-prezes
08-08-2007, 22:32
Lane oba (Dark i Amber) po 6 zł. Gwarno (międzynarodowy gwar), średniotłoczno (można znaleźć wolny stolik w jednej z 3 salek) i trochę zadymione mimo otwartych okien (ich braku).

e-prezes
02-10-2007, 22:02
Byłem dziś, tłoczno jak zwykle, ale Smoczej nie ma. Ech zatęskniłem za nią i otwarłem z piwnicznego zapasu przedostatnią butelkę. Ech szkoda... Kraków jest znów pustynią piwną.

Cez
04-10-2007, 22:49
Czy wiadomo o jej powrocie do tegoż lokalu?

e-prezes
05-10-2007, 22:55
Skoro inne lokale mają, to raczej jest to problem z dowozem.

e-prezes
02-12-2008, 17:48
Amber i Dark (z Zawiercia) z ozdobą nalewaka do Smoków (relakspolowych) i "wajchami" od Smoczej Głowy (Browar Stary Kraków) leje się dla ciebie po 7 złociszy. Dark dziś był mniamuśny :stout: ale to już nie ten lokal co dawniej :(

VanPurRz
27-07-2009, 12:14
Mnie ten lokal się baaardzo podoba. Z magnetofonu leciał Breakout, jakieś Kaziki i Kulty plus trochę jazzu. Mało piwne ale w sumie wygodne (szczególnie do wariactw z dzieckiem) kanapy (już na szczęście podniszczone i tworzące klimat). I piwo, piwo piwo - hitem tego wyjazdu i ostatnich miesięcy jest dla mnie Dark i Amber z Bonera. Cudo, cudo, cudo. Chciało się jeszcze i jeszcze. Dark w typie stout, Amber w typie moim zdaniem bitter.

VanPurRz
21-02-2010, 20:55
I nadal mi się podoba. Czekając tu na pociąg do Rabki spędziłem z samego rana cudowne godziny. Piwo tak pyszne, że nie wyrażę słowami - wielka chwała Zawierciu za pokuszenie się o wyjście daleko poza polskie tradycje piwne. Do tego świetne kanapki w rozsądnych cenach. Czego chcieć więcej? Może minimalnego obniżenia ceny Smoczych Głów z 7 na 6 PLN ;)

pizmak666
21-02-2010, 21:10
Jeśli chodzi o Zawiercie to najlepsze w Szynku,a cenowo bardziej spodziewam się 8PLN niż 6.

Pankracy
21-02-2010, 21:11
Czego chcieć więcej?
Żeby takie miejsca były w Warszawie.

docent
02-11-2010, 11:54
Nadal dostępne Zawiercie w świetnej cenie 7 pln biorąc pod uwagę, że stąd zaledwie kilka kroków na Rynek Główny. Niestety nie miałem czasu spróbować jakości serwowanego tu piwa...

pizmak666
02-11-2010, 12:36
Jakieś dwa tygodnie temu pojawiły się butelki:komplet Zawiercia oraz pszenica z Brzeska
i niepasteryzowany Kasztelan ;)

abernacka
02-11-2010, 12:37
(...) oraz pszenica z Brzeska
(...)

O! To jest wiadomość!

toto
02-11-2010, 12:38
Nadal dostępne Zawiercie w świetnej cenie 7 pln biorąc pod uwagę, że stąd zaledwie kilka kroków na Rynek Główny. Niestety nie miałem czasu spróbować jakości serwowanego tu piwa...

Piwo (Dark i Amber, czyli obecnie Zawiercie Czekoladowe i Bursztynowe) dobre, cena również (a zwłaszcza parametr cena vs. lokalizacja). Inne trunki (Tyskie) nie wiem czy dobre.
Można przyczepić się tylko 2 rzeczy: łyżeczkowania piany przy nalewaniu i uporczywego używania nazwy Smocza Głowa (napisy na ścianie za barem).

dadek
03-11-2010, 23:57
Lane piwa z Zawiercia są świetne! Dużo lepsze niż wersje butelkowe. Mlaskaliśmy z Jurandofilem z zachwytu aż się po starówce niosło:D.

...oraz pszenica z Brzeska

A to taka pszenica z Brzeska jak ja z Honolulu:D

pizmak666
04-11-2010, 10:05
Ciekawe jeszcze ile osób nabije sobie posta na tym Brzesku.

abernacka
04-11-2010, 11:51
Ciekawe jeszcze ile osób nabije sobie posta na tym Brzesku.

Może wielu. Takie babole trzeba piętnować!

ART
04-11-2010, 11:56
Teraz proszę przeczytaj swoje spostrzeżenie z postu http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=932309&postcount=40 i powiedz mi Marcinie czy biorąc pod uwagę liczbę postów nie na temat jaką to wygnerowało, to wg Ciebie taka ironiocznie-sarkastyczna uwaga jest sensownym nakierowaniem człeka w stronę prawidłowej wiedzy na ten temat?

abernacka
04-11-2010, 12:18
Mój drogi od dłuższego czasu na browar.biz toczy się dyskusja dotycząca „okocimskiej” pszenicy i jego pochodzenia. Gdy pisze taką nieścisłość forumowicz z trzyletnim stażem trzeba czasami ironicznie a czasem dosadne sugerować, że pisze głupotę..

pizmak666
04-11-2010, 12:40
Mój drogi od dłuższego czasu na browar.biz toczy się dyskusja dotycząca „okocimskiej” pszenicy i jego pochodzenia. Gdy pisze taką nieścisłość forumowicz z trzyletnim stażem trzeba czasami ironicznie a czasem dosadne sugerować, że pisze głupotę..

Może ten forumowicz też pisał to ironicznie co?

abernacka
04-11-2010, 12:41
Jasne:rolleyes:
Nie jest wstydem przyznać się do pomyłki.

pizmak666
04-11-2010, 12:46
Jasne:rolleyes:
Nie jest wstydem przyznać się do pomyłki.

Facet i będziesz mi jeszcze wmawiał czy to wiem czy się mylę?

abernacka
04-11-2010, 12:47
Facet i będziesz mi jeszcze wmawiał czy to wiem czy się mylę?

Nie denerwuj się bo żyłka pęknie i będzie tragedia:p

pizmak666
04-11-2010, 12:55
Nie denerwuj się bo żyłka pęknie i będzie tragedia:p

Żeby tobie nie pękła od zbytniej buty i patrzenia na licznik postów.

abernacka
04-11-2010, 12:56
Żeby tobie nie pękła od zbytniej buty i patrzenia na licznik postów.

Zabawny się stajesz. Czekam na więcej.

Rzeszowiak
20-02-2011, 10:39
Dla mnie to wciąż lokal w Krakowie z najfajniejszym "klimatem", spośród oferujących ciekawszy asortyment piwny.

Ciemne z Zawiercia wyborne, dawno nie piłem tak dobrego ciemnego piwa.

Do tego bardzo miła obsługa, mająca sporą wiedzę na temat tego co sprzedaje!

e-prezes
09-05-2012, 17:33
W menu dalej jako Smocza Głowa, szkoda tylko, że w szklanki kasztelana rozlewają.

maciekgalicja
02-11-2012, 00:17
Moja ulubiona knajpa w Krakowie. Smaczne kanapki rano dobre piwo i inne mocniejsze alkohole wieczorem. Bywam tam codziennie, naprawdę niepowtarzalny klimat!

Rzeszowiak
07-02-2013, 07:26
Uzupełnię, że oprócz kanapek mają wyborne ciasta :)

Antylop
08-02-2013, 10:41
Uzupełnię, że oprócz kanapek mają wyborne ciasta :)

Będę w Krakowie za kilka dni i posmakuję ich ciast. Jak kształtują się ich ceny?

Rzeszowiak
08-02-2013, 10:57
W środę za sernik płaciłem 6 zł. Dla porównania zawiercie z beczki 7 zł. Na piwo łatwiej trafić niż na ciasta :)

Antylop
20-03-2013, 20:16
Witam wszystkich.
Bardzo lubię to miejsce, obsługę, klimat i piwo tu serwowane, jednak uważam, że zbyt dużo miejsca przeznaczone jest dla palących (2 duże pomieszczenia z wygodnymi fotelami/kanapami, podczas gdy dla niepalących rozkoszujących się smakiem i zapachem piwa zaledwie jedno małe pomieszczenie... :( ) Często zdarzało mi się nie znaleźć miejsca dla niepalących - sad but true...
Sugestia dla właścicieli - może warto coś z tym zrobić...?

maaniek
22-03-2013, 21:07
Też tak sądzę, ale widocznie właściciele preferują palącą klientele.
Dla mnie ten lokal jest super w lecie, gdy można sobie siąść na zewnątrz z gazetą i degustować Zawiercie Bursztynowe :)
Tego właśnie brakuje Non Iron czy Omercie, nad czym bardzo ubolewam.

Antylop
24-03-2013, 19:24
Też tak sądzę, ale widocznie właściciele preferują palącą klientele.
Dla mnie ten lokal jest super w lecie, gdy można sobie siąść na zewnątrz z gazetą i degustować Zawiercie Bursztynowe :)
Tego właśnie brakuje Non Iron czy Omercie, nad czym bardzo ubolewam.

Racja, muszę zasiąść w lecie na zewnątrz :)
A może właściciel "Stolarskiej" wypowie się na temat miejsca dla palących / niepalących...?

Rzeszowiak
24-03-2013, 19:52
Wątpię aby właściciel "stolarskiej" był aktywnym użytkownikiem tego forum.

Antylop
25-03-2013, 08:48
Wątpię aby właściciel "stolarskiej" był aktywnym użytkownikiem tego forum.

Może ktoś mógłby porozmawiać z nim o tym żeby czasem zajrzał na chwilę na browar.biz ?
Na pewno zawdzięcza temu forum kilku klientów...
Ja będę w Krakowie dopiero latem.
Dziękuję z góry.

Pendragon
25-03-2013, 08:53
Nie zapomnijcie mu dodać, że ma za to zapłacić ;)

Rzeszowiak
25-03-2013, 09:21
Właśnie, to go przekona aby wyjaśnił tą kwestię dymu papierosowego :)

Pendragon
03-04-2015, 19:34
Dla miejscowych temat jest do zbadania - czy jest tam nadal po co chodzić na piwo.
I przy okazji do zlustrowania sąsiednia Stolarnia.

pizmak666
03-04-2015, 19:43
Zawiercie ciemne/bursztynowe.

Pendragon
03-04-2015, 20:31
Czyli po staremu. Bo doszły mnie słuchy, że może być inaczej.
Czekam na wieści o Stolarni.

toto
07-04-2015, 07:56
Czyli po staremu. Bo doszły mnie słuchy, że może być inaczej.
Czekam na wieści o Stolarni.

Parę tygodni temu były 4 nalewaki, w tym 2 z Cerną Horą.

VanPurRz
12-11-2015, 22:53
Tu kiedyś pijałem Smoczą Głowę z Relakspolu i jadłem pyszne kanapki. Tym raze kanapek nie było, piwo jest z Browaru na Jurze, za to pozostało bardzo dobre. Klasyczne ale - bursztynowe i stout, dla których warto odwiedzić to miejsce. Do tego akurat na Małym Rynku, z okazji Święta Środkowoeuropejskiego, leciał przyjemny jazz więc wizyta była udana.

e-prezes
19-08-2016, 11:15
Bursztynowe obecnie 8 zł. Tak poza tym chyba nic się nie zmieniło.

Rzeszowiak
19-08-2016, 20:58
Obrazki na ścianach. Dawniej nic nie wisiało.

e-prezes
29-08-2016, 21:21
Nie wiem jakie obrazki masz na myśli, ale odkąd działa ten lokal były obrazy/zdjęcia na ścianach.

Rzeszowiak
30-08-2016, 07:58
Przez długi okres czasu lokal był znany z tego, że nie jest niczym ozdobiony, w tym obrazami.

pizmak666
31-08-2016, 14:43
Słynął z tego w Krakowie???

Znam kilka osób które tam przesiadywały lata, słyszałem dziesiątki historii, ale nigdy takiego tematu nie było.

Rzeszowiak
31-08-2016, 15:57
Słynął z tego w Krakowie???

Znam kilka osób które tam przesiadywały lata, słyszałem dziesiątki historii, ale nigdy takiego tematu nie było.

No skoro tak, to na pewno mi się tylko wydawało.

e-prezes
15-05-2017, 11:29
Bursztynowe obecnie 8 zł. Tak poza tym chyba nic się nie zmieniło.

Od kwietnia piwa Browaru Stary Kraków znów w ofercie. Współczesne wersje Smoczej Głowy Amber i Dark po 10 zł za pół litra.

e-prezes
17-05-2019, 14:03
Teraz trzy Smoki na krainie. Golden, Amber i Dark. Cena bez zmian.