PDA

Wersja pełna: : św. Marka 27, Non Iron

Strony : [1] 2 3

e-prezes
17-09-2005, 12:40
Lokal też (jak większość w Krakowie) malutki z antresolą i metalowym (nie muzycznie) wystrojem, dość głośny, gdyż zwykle jest włączony telewizor na mecze na Canal+ i duszny na antresoli (nawet przy otwartych drzwiach). Z piw: Tysquell i Smocza Głowa. Piwo po 9 zł za 1000 ml, 5 zł za 500 ml, 4 za 300 ml. We wtorki piwo taniej np. 4 zł za 500 ml. Jest to lokal zaprzyjaźniony z browarem Stary Kraków.

Pogoniarz
17-09-2005, 12:43
Lokal też (jak większość w Krakowie) malutki z antresolą i metalowym (nie muzycznie) wystrojem, dość głośny, gdyż zwykle jest włączony telewizor na mecze na Canal+ i duszny na antresoli (nawet przy otwartych drzwiach). Z piw: Tysquell i Smocza Głowa. Piwo po 9 zł za 1000 ml, 5 zł za 500 ml, 4 za 300 ml. We wtorki piwo taniej np. 4 zł za 500 ml. Jest to lokal zaprzyjaźniony z browarem Stary Kraków.
Namiary drogi e-prezesie ,namiary :stout:

e-prezes
17-09-2005, 12:47
idąc od dworca raptem 5-8 minut spacerkiem (no może teraz dłużej bo "wykopki"). Nr. lokalu nie pamiętam, ale od wschodniej strony Plant. nie da się przeoczyć.

Shlangbaum
17-09-2005, 13:35
Przede wszystkim jest to klub dla piłkarskich kibiców. Przy wejściu nawet jest wielka plansza z rozpisanymi wszystkimi telewizyjnymi relacjami meczów wszystkich najważniejszych europejskich lig. Wydeje mi się też, że to chyba bardziej męski lokal, choć nie bedę sie przy tym stanowisku upierał. Barmanka chętniej będzie szła w uparty spór o to jakie piwo podaje się w jakim szkle zamiast milcząc wykonać polecenie klienta ;)

e-prezes
17-09-2005, 13:39
Przede wszystkim jest to klub dla piłkarskich kibiców. Przy wejściu nawet jest wielka plansza z rozpisanymi wszystkimi telewizyjnymi relacjami meczów wszystkich najważniejszych europejskich lig. Wydeje mi się też, że to chyba bardziej męski lokal, choć nie bedę sie przy tym stanowisku upierał. Barmanka chętniej będzie szła w uparty spór o to jakie piwo podaje się w jakim szkle zamiast milcząc wykonać polecenie klienta ;)

eeee, jesteś niesprawiedliwy ... ;) toż anglicy mają prawo pić sobie ale w kuflu. u nich kufli pewnie nie ma :D

YouPeter
17-09-2005, 13:39
idąc od dworca raptem 5-8 minut spacerkiem (no może teraz dłużej bo "wykopki"). Nr. lokalu nie pamiętam, ale od wschodniej strony Plant. nie da się przeoczyć.

A od strony Rynku idziemy Floriańską a następnie druga w prawo (św. Marka) i idąć prosto po prawej stronie zobaczymy ten lokal.

e-prezes
18-04-2006, 16:31
wczoraj bytując tam z Żą i jego druga połową oraz paroma lajboCKami natknąłem się przypadkowo na swoją kuzynkę z mężem, którzy bardzo dobrze znają się z właścicielami - pomyślałem: jaki ten świat mały!

e-prezes
01-11-2006, 17:00
oj dawno mnie tu nie było...
Dark się skończył (już wogóle, schodzą ostatnie beczki w pozostałych lokalach), Amber dalej się leje na szczęście. Pojawił się Radegast lany, ale nie spróbowałem...

Shlangbaum
03-12-2006, 22:47
Dziś widziałem ten lokal w TV (pokazywano cieszących się kibiców oglądajacych mecz Polska-Brazylia) i zauważyłem w kadrze nalewak Primatora. Czy któs mógłby potwierdzić, czy dobrze widziałem ?

:stout:

Shlangbaum
04-12-2006, 21:10
Sprawdziłem dziś. Oczywiście pochrzaniło mi się. W knajpie leją Radegasta a nie Primatora. Smocze Głowy mają dwa nalewaki ale jest tylko Amber.

babalumek
26-03-2007, 15:11
W oczekiwaniu na niedzielny popołudniowy pociąg, tradycyjnie szukaliśmy jakiejś fajnej knajpy coby daleko od dworca nie było i dało się spokojnie posiedzieć. W końcu wypatrzyłem slogan tego baru i coś mi zaświtało że gdzieś mi się ta nazwa o uszy już obiła więc warto to sprawdzić. I nie zawiodłem się. Cena 5 zł za piwo jak na lokalizację ujdzie, ale jest Smocza Głowa Amber i Radegast. No i wolne miejsca i ogólnie taki przyjemny dojść swojski klimat. Niestety, jako że wcześniej siedziałem trochę w jakiejś pizzerii z Żywcem, czasu miałem na 1 piwo i z ciężkim sercem wojnę Amber-Radegast wygrał ten pierwszy. Jakby mi przyszło mieszkać w tamtej okolicy, byłby to zapewne mój drugi dom (transmisje meczów + dobre piwo). Choć zapewne gdy jest tam większy tłok, to zadymienie musi być naprawdę spore.

delvish
18-09-2007, 13:10
Non Iron wyrasta na godne uwagi miejsce na piwnej mapie Krakowa. Obok Smoczych Głów pod oboma postaciami i obecnego od dłuższej chwili Radegasta, pojawił się całkiem smaczny Trnavy Wielkopopowicki Koziołek oraz jasny Gambrinus (ca. 12 Blg), który z kolei smakował mi jak czeska koncernowka, czyli troszke lepiej niż polska. Lokal jest OK. Mają litrowe kufle. Niestety piwo podają tak zimne, że wypadałoby zamawiać od razu dwa, żeby nie czekać aż to drugie zrobi się nieco cieplejsze.

e-prezes
03-10-2007, 22:11
Jest to obecnie najlepiej zaopatrzony (w piwo) lokal - 8 czynnych nalewaków. Dziś co prawda tylko 4, bo czeskie właśnie są w drodze z Czech, ale jak dojadą:
Smocza Głowa, Gambrinus, Staropramen, Velkopopovicky Kozel Jasny i Cerny, Tysquel, Tyskie i Żywiec.

skandal
03-10-2007, 22:39
No to tradycyjnie, będąc nawet chwilowo w Kraku, zajdę tam na piwo. Teraz nawet chętniej. A Smocza będzie tylko jedna??

e-prezes
03-10-2007, 22:44
...A Smocza będzie tylko jedna??

raczej tak, choć Bóg jeden raczy wiedzieć co Relakspol zrobi. W Non Iron mają już ciemniaka, więc drugiego nie wezmą.

smrtan
04-10-2007, 00:48
W Non Iron mają już ciemniaka, więc drugiego nie wezmą.

Jakiego ciemniaka? Kawę z Popovic? :ice:

e-prezes
04-10-2007, 08:20
przecież na Kelt Stouta nie ma co liczyć. btw, Smoczą nalewają teraz do szklanek typu wyspiarskiego (jak ta do Dog in the Fog).

Pendragon
04-10-2007, 09:14
E-prezesie - jak to jest z tą Smoczą? Niedawno pisałeś, że jak ktoś pierwszy raz ją pił na zlocie, to był to jednocześnie jego ostatni raz. Teraz czytam, że jednak nie jest tak źle?

Maggyk
04-10-2007, 14:02
E-prezesie odpowiedz w wątku dotyczącym Smoczej, ale odpowiedz, bo też już zaczynam się gubić.

smrtan
04-10-2007, 16:57
przecież na Kelt Stouta nie ma co liczyć.

Jest jeszcze dużo zacnych ciemniaków... Co ja mówię - przecież w samym Krakowie warzą "takiego jednego" ciemniaka co bije popowicką kawę na łeb na szyję. Chyba, że tylko Amber zostanie...

...ale nawet wtedy jest mnóstwo itd...

e-prezes
18-11-2007, 17:29
Dziś sobie Dark Ale piłem i jak dawniej długo się czeka na nalanie (pieni się; na szczęście nie "łyżeczkują"), ale smaczny.

delvish
02-01-2008, 18:25
Z interesujących piw beczkowych obecne są: Velkopopovický Kozel ciemny i jasny, Budweiser, Radegast, Gambrinus oraz kiepski relakspolowy Dark Ale. Lekko kwaskowy z zauważalnymi nutkami krowio-maślanymi. W pobliskim Imbirze Dark smakuje nieco lepiej. Z całego "towarzystwa" najsmaczniejszy wydawał się być jasny Kozel.

delvish
20-01-2008, 23:19
Relakspolowego Darka dziś nie było więc nie poprobowałem. Za to na końcówkę Ambera się załapałem i nie powiem, ciut więcej niż dobry. Wyraźnie słodowy, spore wysycenie, powrót do wersji bitter ;) smaczny, zacny ejl. Pojawiło się łyżeczkowanie, ale wybaczalne, bo to jakoś w połowie II seta było. Na nalewakach pojawiło się coś strasznego w postaci owalnych logo Darka i Ambera. Graficzny koszmarek w stylu "rysować kredkami każdy moze, jeden lepiej, drugi gorzej...". Czarny Kozel zrobił się smaczniejszy niż ostatnim razem. Wersja jasna wyszła. Budweiser nadal jest w tym lokalu najsmaczniejszym pilsem.

delvish
29-01-2008, 21:30
Relakspolowe ejle w komplecie. Trzymają jak na borkowski browar niezły poziom. Dark smakuje dobrze nawet jak na dobre stany ciemnej SG. Nie jest kwaskowy, a słaba siudkowa maślana nuta chowa się dyskretnie w całości pozytywnych doznań. Amber jakiś lekko wodnisty, ale w sumie ok. Pojawił się Branik. Niestety kosztem Budweisera, a nie np. PU, Żywca czy Tyskacza. Bardzo lekki, obstawiałbym coś ok. dziewiątki. Piwo niezłe. Lekkie, nieco wodniste, przyzwoicie nachmielone, z szokująco kremową pianą. Jak na napój, który za naszą południową granicą jest tanim koncernowym piwem wrażenia pozytywne. Przy mocno pieniącym się Amberze zaobserwowano "łyżeczkowanie".

darekd
09-03-2008, 18:48
W lokalu tym /boczna Floriańskiej/ zapowiadają lanego czeskiego Skalaka (11 półciemna, oraz jasna 13) :stout:

delvish
10-03-2008, 09:53
A nie chodzi ci przypadkiem o Non Iron (http://browar.biz/forum/showthread.php?t=53615)?

e-prezes
10-03-2008, 20:52
Istotnie adres jakby znajomy i asortyment pasujący do tej knajpki. Dziś nawet polazłem na Marka szukać Treno, bo adresu nie zapamiętałem, ale nie znalazłem nic takiego.

darekd
12-03-2008, 09:49
Rzeczywiście chodzi o NON IRON. Przepraszam, informację dostałem od firmy, która wysyłać ma tam Skalaka. Podobno próbna beczka została już rozlana.

delvish
14-03-2008, 18:05
Podobno próbna beczka została już rozlana.
Próbna? Nie dość ze jedna to jeszcze próbna? ;)
Akurat w tym kontekście zamiast słowa „rozlana” wolę "napełniona" :D

darekd
17-03-2008, 20:21
Chcesz i masz - podobno napelnione beczki wyjechaly od dostawcy z Wroclawia w calej palecie barw /jasne-polciemne-ciemne/ i smakow /od 11% do 13%/ juz w sobote. Tak mi powiedziano w 101piw.pl mam nadzieje,ze tym razem moge zyczyc milego napelniania :stout:

delvish
17-03-2008, 20:36
Chcesz i masz - podobno napelnione beczki wyjechaly od dostawcy z Wroclawia w calej palecie barw /jasne-polciemne-ciemne/ i smakow /od 11% do 13%/ juz w sobote.
Czekaj, czekaj, czy ja dobrze rozumiem, że napełniali je w Breslau?

ART
18-03-2008, 01:01
Czekaj, czekaj, czy ja dobrze rozumiem, że napełniali je w Breslau?
Gupiś, jakby było z Breslał to by było trochę starawe ;) :D

darekd
18-03-2008, 22:26
dokladnie:)) beczki napelnione trafily z Rohozca do hurtowni Breslau i wciaz napelnione oddalily sie nach Krakau. Takie informacje mamy tu we Wroclawiu. Reszte trzeba sprawdzic na miejscu:)

Jurandofil
31-03-2008, 18:32
I sprawdzone! Jest Rohozec - Skalak 12.

Z ul. Kupa przemieściłem się przez Miodową do Stradomskiej i następnie Grodzką, przez Rynek do ul. Św. Marka. Potężne remonty ulic w tej okolicy, więc uwaga na błoto!

Aktualnie w NON IRON:
Skalak 12, Radegast, Tys., Pilsner Ur., Żyw., Velkopovicky Kozel, Krusovice, Dark Cimne z Relakspola.
Niezły wybór z beczki.
Ceny (takie same dla każdego gatunku):
1l - 9,9zł; 0,5l-5,5zł; 0,3l - 4,5zł.

Napełniony piwem w poprzednich miejscach, które odwiedziłe, teraz zdecydowałem się na małego Sklaka - podany w firmowym szkle!

O Skalaku obsługa baru powiedziała, że w planach (na zmianę) jest Skalak 13 i 11 rezane. Bez problemu można uzyskać podstawki do kolekcji.

Około 15:30 opuściłem Non Iron rozważając czy udac się już na dworzec, czy zajrzeć jeszcze na Św.Tomasza 35. cdn...

NonIron
13-04-2008, 12:06
Witamy,melduje sie ekipa NonIron. Bedziemy starali sie na biezaco informowac jakie obecnie piwko oferujemy. Na dzien dziesiejszy: Radegast 10%, Steiger 12%, Velkopopovicky Kozel Cerny10%, Skalak wszytskie mozliwe (w tej chwili podpiety Rezany 11%). I oczywiscie jak od jakiegos czasu Czarny smok :-). O naszych koncernowych nie wspominam :kwiatek:

Pozdrawiam
NonIron's Gang

NonIron
15-04-2008, 20:33
Dziś "podpięliśmy" SMADNY MNICH 10%, 4,3 alkoholu. Następny w kolejce, czekający na wolny nalewak, Pivovar Rohozec SKALAK, tmave specjalni pivo 13% ekstraktu.

Pozdrawiam
NonIron's Gang

NonIron
15-04-2008, 20:42
Acha i niestety w zwiazku z ograniczona (8szt) iloscią nalewaków,musiał Smadny zastąpić Steigera. W najbliższych tygodniach planujemy poszerzenie oferty o kolejne dwa nalewaki :stout:

Pozdrawiam
NonIron's Gang

zythum
16-04-2008, 08:50
Jest dobrze ale podrzucę taki pomysł żeby tak może w lato gdy piwo lepiej schodzi poświęcić jeden nalewak z czeskich koncernów na piwko w stylu Skalaka z inengo regionalnego browaru czeskiego (marzy mi się jakieś kvasnicove). Cóż człowiek chce więcej i więcej;)

Jurandofil
16-04-2008, 18:54
Jest dobrze ale podrzucę taki pomysł żeby tak może w lato gdy piwo lepiej schodzi poświęcić jeden nalewak z czeskich koncernów na piwko w stylu Skalaka z inengo regionalnego browaru czeskiego (marzy mi się jakieś kvasnicove).

O! W pełni popieram. Najlepiej to dogadać się z Panem Kvackem i zaprosić Arthur'sa do Krakowa (tylko żeby produkcję ve Frydku-Mistku wznowił! :rolleyes:)
Chyba bym musiał miesięczny kolejowy bilet sobie sprawić, by wzorem Czechów wyskakiwać po pracy na dobre piwo. :stout:

NonIron
17-04-2008, 00:38
Zupełnie NOWE!!! Browar Rohozec Skalak Tmavy 13 % ekstraktu, 5,9 alkoholu.
Podpiete dziś a własciwie już wczoraj ;-) Przyjęte bardzo entuzjastycznie :stout:

Pozdrawiam
NonIron's Gang

skandal
17-04-2008, 16:36
Ja pierdziu, widze że coraz lepiej. Niemal zawsze będąc w Krakowie wpadam do NonIrona i przy najbliższej okazji też przyjde. Brawo za asortyment i chęci!

delvish
19-04-2008, 11:52
Skalák Tmavy. Mniam, mniam :D Smaczny czeski ciemniak. Zbliżony w smaku nieco do najlepszych partii Walońskiego z Czarnkowa. W odróżnieniu od koncernowych czeskich i słowackich tmavych karmelowy akcent nie jest dominujący, ale pojawia się na drugim planie. Jak na czeskiego ciemniaka zaskakuje wyraźna goryczka. W sumie warto porównać go na miejscu z ciemnym Velkopopovickým Kozlem.
Skalák, řezaný ležák 11o. Ten smakował mi najbardziej. Wyraźnie lepszy od wersji butelkowej. Miał świetną nutkę paloną i rozbudowane smaczki słodowe. Oba Skaláki miały bardzo dobrą pianę.
Smädný Mních jak na 10o smakuje całkiem nieźle. Przyzwoite koncernowe, lekkie piwo. Zdecydowanie lepsze niż Branik.

Trzeba pochwalić wzorowa obsługę Non Iron. Na Skaláki czekało się ładną chwile, znaczy się piwo nalewane było tak jak być powinno. Żadnego łyżeczkowania itp. herezji ;) Piwo podane z milą dla oka czapą piany. Warto także podkreślić ze Non Iron posiada najładniejszy zestaw kufli i szklanek wśród znanych mi krakowskich knajp.

huanghua
19-04-2008, 12:03
W najbliższy czwartek wybieram się do Non Irona, więc tym milej wiedzieć że czekają tam takie smakołyki.

Cez
19-04-2008, 13:10
O której?

Maggyk
19-04-2008, 13:13
To nie jest temat spotkaniowy.

Cez
19-04-2008, 13:46
wiem że mamy gdzie indziej ;)

delvish
23-04-2008, 11:51
W najbliższy czwartek wybieram się do Non Irona, więc tym milej wiedzieć że czekają tam takie smakołyki.
Niestety ze Skaláków ostał się ino světlý ležák. Smadny także wyszedł.

huanghua
23-04-2008, 11:56
Niestety ze Skaláków ostał się ino světlý ležák. Smadny także wyszedł.
Dobre i to :)
Właśnie wyjeżdżam, więc "Do zobaczenia jutro"

toto
25-04-2008, 08:46
Wczoraj większą grupą (wizyta huanghua z mocną obstawą) wykończyliśmy (chwilowo) Kozla Cernego. Ale warto było - choć lekki, to zaskakująco treściwy, nienachalnie słodowy, z pięknie zbalansowanymi nutami palonymi i goryczką w tle. Zdecydowanie polecam. Ponadto Relakspolowy Czarny Smok Dark Ale w przyzwoitej formie (dobrze schodził także poza forumowym gronem), Skalak Svetly Lezak 12 % (wafelki od Tmavej 13-stki), Radegast, Pilsner U., Żywiec i Tyskie.
W przyszłym tygodniu ma dojechać kolejna duża dostawa piw czeskich, na czele ze Skalakami: Tmavym i Rezanym.
Lokal niewielki, sympatyczny, w czasie transmisji sportowych dość głośny. Najlepszy wybór piw lanych w Krakowie (8 nalewaków, w tym 2 lub 3 piwa ciemne). Są plany sprowadzenia kolejnych atrakcji i poszerzenia oferty. Duży wybór szkła piwnego (różne piwa lane do odpowiednich, choć niekoniecznie firmowych szklanek). Miła obsługa.

huanghua
26-04-2008, 11:33
Dzieki Panowie za towarzystwo. Moja ekipa była mile zaskoczona takim przyjęciem.
Do zobaczyska.:)

NonIron
20-05-2008, 13:32
Meldujemy sie po wakacjach. Z nowości "Lubelska Perełka", nie za dużo bo dwie beczki i z tego już jedna pustawa. W planach nastepne ale bardzo gościnnie.
Oprócz tego Radegast, Skalak (Rezany na wykończeniu a w pogotowiu Tmavy), Velkopopovicky Cerny (jasny czeka na miejsce), Dark Ale i inne (Zywiec, Tyskie, Pilsner). Zaraz po długim weekendzie planujemy montaż następnego 5 (podwójnego) nalewaka.

Pozdrawiam i zapraszamy
NonIron's Gang...

zythum
20-05-2008, 14:07
Ja bym zaproponował coś co sprawdzało się w jednej z knajp w Austrii. Był tam przeznaczony jeden nalewak na tzw. piwo miesiąca tzn co miesiąc był tam przez miesiąc prezentowany jakiś browar regionalny czy mały.
Czyli np.: miesiąc Perła, miesiąc Zwierzyniec, miesiąc Czarnków, miesiąc, Janów Lubelski, miesiąc, niepasteryzowany Gab, miesiąc Fortuna, miesiąc Amber, miesiąc Łomża, miesiąc Namysłów.
Może w naszej rzeczywistości to mrzonki ale jeżeli macie w sobie siłę i ekonomicznie dacie radę to takie piwa jak Zwierzyniec, Janów Lubelski, Czarnków z beczki brałbym w ciemno;)
I zamiast Radagasta bym się poświęcił temu Skalakowi jasnemu

NonIron
20-05-2008, 14:57
Wlasnie dla Skalaka montujemy nalewak, zeby mial swoje stale miejsce. Co do piwa miesiaca to troche zbyt dlugi okres i nie zawsze jestesmy w stanie na tak dlugo miec zapasy. Jednak caly czas myslimy i staramy sie pogodzic gusta :stout:

Pozdrawiam
NonIron's Gang

zythum
20-05-2008, 14:59
Można zrobić piwa tygodnia albo wykendu;)

NonIron
24-05-2008, 00:11
Vielkopopovicka 10-teczka jasna podpięta (50l). Z nowości przywieźliśmy ciemnego Staropramena, niestety na razie nie ma na niego miejsca ale wktótce coś skombinujemy.

Zapraszamy

e-prezes
27-05-2008, 13:27
Na razie jest taki wybór, że trudno się zdecydować :p
Akurat dziś trafiłem, że montowano nową kolumnę. To dopiero będzie raj jak dojadą piw. A mam nadzieję, że te dwa/trzy wspomniane browary jednak będą dostępne.

babalumek
27-05-2008, 17:36
Na razie jest taki wybór, że trudno się zdecydować :p
To się próbuje wszystkie i po kłopocie, nie wiem w czym problem :p
Mam nadzieję że w tym roku uda mi się wpaść choć na chwilę do Krakowa - wtedy na pewno nie ominę Non Irona :)

NonIron
30-05-2008, 22:19
10 nalewaków 10 czynnych :stout:
Skalak Tmavy, Gambrinus 12, Budwaiser, Radegast, Vielkopopovicky Kozel Cerny, Staropramen Cerny, Czarny Smok plus Pilsner, Tyskie i Żywiec.
To najnowsze wieści z "placu boju".

naczelnik
31-05-2008, 03:05
Liczba nalewakow robi wrazenie- asortyment juz ciut mniejsze. Mimo to- wrzuccie zdjecie nalewakow :stout:

pizmak666
31-05-2008, 09:58
A co z "polskim" nalewakiem ?

e-prezes
31-05-2008, 10:14
Czarny Smok, Tyskie i Żywiec ;)

pizmak666
31-05-2008, 10:50
E-prezes mistrz ciętej riposty...A tak na poważnie to właściciel potwierdzał kiedyś taki pomysł ale widzę że nasi południowi sąsiedzi na dłużej zagoszczą w Ironie

e-prezes
31-05-2008, 11:32
Spoko, jak tylko dogra się szczegóły myślę, że zagoszczą także zamiejscowe polskie browary - zgodnie z obietnicą :)

NonIron
31-05-2008, 11:44
Liczba nalewakow robi wrazenie- asortyment juz ciut mniejsze. Mimo to- wrzuccie zdjecie nalewakow :stout:

Hehe, za długo siedze w interesie żeby łudzić się, iż wszystkim da rade dogodzić;)
Zdjęcie jak najbardziej postaram się wrzucić.
Acha i małe sprostowanie, nalewaków 5 podwójnych, 10 kraników z chmielowymi specyjałami:stout:

NonIron
31-05-2008, 11:46
E-prezes mistrz ciętej riposty...A tak na poważnie to właściciel potwierdzał kiedyś taki pomysł ale widzę że nasi południowi sąsiedzi na dłużej zagoszczą w Ironie

Potwierdzał i nadal potwierdza, na razie wszystko utknęł na "dzienniku podawczym" ale trzymamy ręke na pulsie. Będziecie jednymi z pierszych, którzy dowiedzą się o tym wydarzeniu:cool:

NonIron
07-06-2008, 17:05
Jadą i są już bardzo blisko...
Skalaki (Rezany plus wszystkie "białe"), Budwaiser, Gambrinus, Kozel Jasny, Cerny, Radegast i zupełna NOWOŚĆ Budwaiser Tmavy!.
Podpięty wczoraj Kelt Jasny w zanadrzu jeszcze Steiger.

Zapraszamy:stout:

NonIron
07-06-2008, 20:07
oraz..... Browar Czarnków Eire Noteckie Ciemne i Noteckie Jasne Naturalne, niestety butelkowe na razie ale buteleczki sa mega słodkie ;) Zamówione już beczkowe, będzie niebawem.

piowen
10-06-2008, 14:06
A mnie czekają krakowskie weekendy szkoleniowe w miesiącu czerwcu - cieszę się na samą myśl. Widzę po opisie, że łatwo tam trafić, więc nie omieszkam zaglądnąć na jakiś meczyk EURO! Co z Amberem, bo ostatnie raporty nic o nim nie wspominają? :stout:

delvish
10-06-2008, 15:05
Co z Amberem, bo ostatnie raporty nic o nim nie wspominają? :stout:
Ambera nie ma na dobre w Non Iron już od dłuższego czasu.

piowen
15-06-2008, 18:28
Lokal bardzo luźny i przyjemny. Nie często zdarza mi się oglądać mecze z loży balkonowej :D. Nie często zdarza mi się oglądać równocześnie zwycięstwo Golloba, a na drugim ekranie huraganowe ataki Ruskich :D.
Zdegustowany Kozel Cerny, Skalak i Czarny Smok... :). Reszta czeka na najbliższą okazję :stout:

e-prezes
25-06-2008, 21:45
Dziś podpięto jasnego Urpinera. Co dalej... plany, plany, plany... czekam! ;)

Cez
26-06-2008, 12:26
Wczoraj widziałem, że dziewczyny zamawiają piwo tmave z truskawkami :D

delvish
01-07-2008, 20:28
Urpiner całkiem, całkiem :D Łagodny, ale treściwy i pełny w smaku. Wyczuwalna nuta jakby miodowo-owocowa. Warto spróbować zanim się skończy. Moim zdaniem aktualnie najlepsze jasne w Non Iron.

pizmak666
08-07-2008, 22:16
Wyszły Skalaki , pojawiła sie Perła i Budweiser.

Cez
09-07-2008, 23:20
Nie ma Budweisera. Jest Kozel jasny i ciemny, radegast, perła, żywiec, tyskie, czarny smok ;) vel smocza jama...

delvish
10-07-2008, 19:55
czarny smok ;) vel smocza jama...
Czarny Smok w Smoczej Yamie Ciemne Dark :D

Cez
10-07-2008, 20:38
Nie ma Budweisera. Jest Kozel jasny i ciemny, radegast, perła, żywiec, tyskie, czarny smok ;) vel smocza jama...

...i tysquel :rolleyes:

e-prezes
10-07-2008, 22:03
Skoro wszyscy tam bywamy, to czemu nie razem??:kwiatek:

Cez
11-07-2008, 11:00
e-prezesie to pytanie jak o sens życia ;)

e-prezes
11-07-2008, 23:17
Life sucks!:stout:

Cez
11-07-2008, 23:30
Life sucks!:stout:

e tam;)

pizmak666
16-07-2008, 14:45
Perełka wyszła ,pojawiły sie Skalaki.

NonIron
16-07-2008, 19:00
Podpięte Skalaki "Rezany" i jasna "12", Radegast (na wykończeniu w zamian czeka Gambrinus 10), Urpiner "Tmavy", Vielkopopovicky Cerny, Smadny Mnich i Czarny Smok.

Pozdrawiamy i zapraszamy

NonIron
19-07-2008, 20:40
Zupełna nowość Kelt Stout!!! Dziś podpiety, przywieziona niewielka ilość więc nie zwlekajcie :stout:
A także Skalaki "Rezany", "12", "Tmavy", Budwaiser, Vielkopopovicy Kozel Cerny, Smadny Mnich no i Tyskie, Pilsner, Żywiec.

Zapraszamy:)

Maggyk
20-07-2008, 01:42
Proszę o zamieszczanie propozycji spotkań w odpowiednim temacie. Posty wydzielono.

e-prezes
02-08-2008, 13:35
Stouta już nie ma, Skalak tylko rezany, jest Urpiner jasny... a reszta ze stałych bez zmian.

NonIron
05-08-2008, 13:01
Najświeższe wieści z NonIrona.
Zupełnie nowy i sieżutki "CIECHAN wyborne" niepasteryzowane!
Skalaki "11 Rezany" i "11 Svetly", "Gambrinus 10", "Radegast 10", "Vielkopopovicky cerny" i końcówka jasnego "Urpinera".
Mamy także kilka nowości w butelkach: Czarnków "Noteckie" i "Eire" piwa naturalne, Klasterni Pivovar Zeliv: "Castulus"(medovinove), "Siard falco" (visnove), "Bottschalk" (Specjalni pivo vynikajici chuti").
Ciechanowski "Stout" i Svyturys "Baltas wheat" :stout:

Zapraszamy!

pizmak666
05-08-2008, 21:15
"Castulus"(medovinove) bez rewelacji , Ciechan mniam...no i panowie polucjańci zakazali ławeczek na zewnątrz i dziś odbył się demontaż...

e-prezes
05-08-2008, 21:22
kurcze, żenada :\ Zarówno tu ja i w dawnym Szynku to była ekstra frajda te miejsca na zewnątrz. Nawiedzę jutro...:stout: Ciechan.

pizmak666
05-08-2008, 21:35
Aha no i kobieta czeka na Ciechana Miodowego :stout:

darekd
06-08-2008, 08:46
"Bottschalk" (Specjalni pivo vynikajici chuti").

Gottschalk :cool:

zythum
06-08-2008, 09:23
Nam udało się trafić tylko na rezanego Skalaka i po raz kolejny przekonuje się, że jednak wolę albo jasne albo ciemne, a jeżeli rezane to rzeczwyiście mieszane na miejscu. Takie rezane/polotmave robione od razu w browarze nie podchodzi mi. Ogólnie mały zawód bo specjalnie na jasnego Skalaka tam polowaliśmy.
Ja bym zamienił albo Gambrinusa albo Radegasta na stałą ofertę jasnego Skalaka

Bruzz
06-08-2008, 12:50
Jest jeszcze w bliskiej przyszłości szansa na Kelta Stouta??:stout:

pizmak666
06-08-2008, 13:02
Ponoć będzie sie pojawiał sporadycznie i w małych ilościach niestety...

kiszot
09-08-2008, 23:31
Rezany Skalak bardzo przyjemny.

NonIron
30-08-2008, 12:47
Witam, NOWOŚCI z "pola bitwy" :kwiatek:
Właśnie docieraja do Krakowa, śieżutkie SKALAKI (Rezany,Ciemny i wszystkie białe) oraz zupełny HIT! CZARNKÓW Z BEKI, niepasteryzowany, jasny i ciemny.
Poza tym Budwaiser jasny i ciemny, Radegast, Staropramen ciemny, Skalak jasny 12 i oczywiscie Kozel cerny.

Zapraszamy

delvish
30-08-2008, 14:22
oraz zupełny HIT! CZARNKÓW Z BEKI, niepasteryzowany, jasny i ciemny.
Hicior! Czy wiadomo w jakiej kolejności będą podpinane "noteckie" specjały? Czy dzisiaj coś z Czarnkowa będzie już dostępne?

NonIron
30-08-2008, 18:13
Oba podpięte :stout:

Zapraszamy

Gambrinus
31-08-2008, 07:50
Zainspirowany informacja o Czarnkowie z beczki udalem sie wczoraj wieczorem do NonIrona. Niestety lokal wypelniala chmura toksycznego dymu, musialem sie poddac. Nie wiem czy w takich warunkach da sie wyczuc smak piwa (ze juz o wplywie na zdrowie nie wspomne). Moze powinniscie miec jakis dzien dla niepalacych?

e-prezes
31-08-2008, 15:51
Trzeba było być dziś, wczesnym popołudniem. Ciemny miodzio, jasny jakby nienagazowany i ze słabą pianą, ale i tak znośny.

delvish
31-08-2008, 19:57
Ciemny miodzio, jasny jakby nienagazowany i ze słabą pianą, ale i tak znośny.
Zgadzam się. Ciemniak wyraźnie lepszy z urzekającym palono-słodowym posmakiem. Obowiązkowo :stout:

darko
31-08-2008, 20:06
Chyba nie uda mi się spróbować :(

NonIron
31-08-2008, 20:21
Jasny "Czarnków" juz wspomnieniem. Ciemny jeszcze jest ale tez na dnie. Jutro wraca "Dark Smocze". Dostepne Skalaki (Rezany i Jasna 13), Budwaiser, Radegast i Kzel Cerny.

Zapraszamy

babalumek
03-09-2008, 18:50
Przedwczoraj ciemny Czarnków jeszcze był. Wypiłem tylko 2, bowiem trzeba było popróbować niedostępnych we Wrocku i okolicach lanych Kozła ciemnego i Radegasta. Oba dobre, ale Czarnków najlepszy :)

e-prezes
03-09-2008, 21:29
... ale Czarnków najlepszy :)

no ba!

NonIron
08-09-2008, 19:48
Kolejna NOWOŚĆ na nalewaku. Tym razem niepasteryzowany, POUTNIK PELHRIMOV, svetly lezak premium. ZAPRASZAMY!\
A ponad to: Skalaki (Rezany i 12), Radegast, Urpiner jasny, Kozel Cerny i Smocze....

ZAPRASZAMY...

NonIron
15-09-2008, 20:35
Corgon Tmavy :stout: właśnie podpięty.
Jak zwykle także, dwa skalaki (Rezany i Svetly 11), Gambrinus 10, Vielkopopovicky Cerny, i Czarny Smok...
Jedzie Radegast, Budwaiser (jasny i ciemny) czekaja inne Skalaki...

Zapraszamy

e-prezes
19-09-2008, 11:43
Smoka wczoraj nie było, ale Skalak 13 miodzio. Pasowałoby jednak jakieś drugie wyrazistsze ciemne w ofercie. Corgon jest dobry, ale jak większość słowackich słodkawy.

NonIron
19-09-2008, 13:58
Smok juz jest i to juz "nowy", znaczy "zawierciowy".

Na przyszly tydzień trwaja zaawansowane starania o Czarnków i o kolejną nowość ;)

Jedzie kolejna dostawa Corgonia, Smadnego i jasny Urpiner (powinny dojechac na wieczór. Podpiete zostana jak tylko się jakiś kurek zwolni)

A na nalewakach obecnie:
Skalaki Rezany i 13 (końcówka ale jest 12), Gambrinus, Radegast, Kozel Cerny, Corgon i Smok...

ZAPRASZAMY :stout:

NonIron
20-09-2008, 17:30
Gambrinusa zastapil Skalak Tmavy a Corgonia (chwilowo;)) Urpiner Jasny 12

ZAPRASZAMY...

Grousemoor
21-09-2008, 21:14
Gambrinusa zastapil Skalak Tmavy a Corgonia (chwilowo;)) Urpiner Jasny 12

ZAPRASZAMY...

Czy planujecie Państwo może wprowadzenie kegów ze Staropramenem jasnym?
Serdecznie pozdrawiam, na pewno zajrzę w następnym tygodniu.

VanPurRz
22-09-2008, 13:55
Staropramen to sorki ale nic dzisiaj specjalnego. Jest wiele lepszych i ciekawszych czeskich piw. Lepiej utrzymywać Skalaki

Grousemoor
23-09-2008, 00:51
Staropramen to sorki ale nic dzisiaj specjalnego. Jest wiele lepszych i ciekawszych czeskich piw. Lepiej utrzymywać Skalaki

Nie pisałem przecież, że miałby wejść zamiast Skalaków, których zresztą jeszcze nie próbowałem. Ale jeśli tak zachwalasz to następnym razem na pewno spróbuje :)
Pozdrawiam!

NonIron
23-09-2008, 18:36
Staropramen o ile pamięć nie zawodzi, kiedyś już był. Muszę sobie tylko przypomnieć skąd go mieliśmy. Oczywiście szansa zawsze jest.

Póki jednak co Skalaki (Rezany i 12), Radegast, Vielkopopovicy Kozel Cerny, Urpiner (końcówka) oraz Smok Dark z Zawiercia. Jeden nalewak czeka na wyczyszczenie bo trafila sie felerna beczka ciemnego pifka :confused:.

We czwartek (późną nocą) przybedą.......

......

Czarnkowy!!!! (jasny i ciemny)

Zpraszamy w piątek od 14-tej :stout:

NonIron
26-09-2008, 13:13
Już są, oba podpięte Czrnków Noteckie Jasne oraz Ciemne Mocne (14,1 ekstraktu/6,2 alk.).
Nowości w butelce to: Svyturys Baltas Wheat (0,5l), Obolon Pszeniczny (0,5l) oraz Ciechanowski Porter (0,3l) ZAPRASZAMY...:stout:

Oprócz tego na nalweakach:
Skalaki Rezany i 12 (w pogotowiu reszta jasnych), Budwaiser Ciemny, Radegast, Kozil Cerny i wspomniane wcześniej Czarnków jasny oraz ciemny (przez krótki termin przydatnosci do spożycia ilość ograniczona, więc chętni spieszcie;)

ZAPRASZAMY :kwiatek:

toto
29-09-2008, 10:29
Już są, oba podpięte Czrnków Noteckie Jasne oraz Ciemne Mocne (14,1 ekstraktu/6,2 alk.).

Czarnków jasny w porządku, ale odnosiłem wrażenie, że piję piwo pasteryzowane (brak chlebowych posmaczków). Ciemny słodkawy, dość ciężki. Ale najlepszy był nieoczekiwany poczęstunek rodem tuż zza ... (nie przyznam się czego:)). Delikatny w smaku, leciutko kwaskowy, niefiltrowany. Po prostu świetny. Wieeelkie dzięki za możliwość degustacji!

grrrrrr
02-10-2008, 07:21
a kiedy Gambrinus powróci?

NonIron
02-10-2008, 13:19

Wszystko w swoim czasie ;)
Teraz zapraszamy na kolejne "perełki"
Novopackie Niefiltrowane 11% ekstraktu i 4,2 alkoholu
Cerna Hora Pivo Svetle Lezak (podpiete 12 % a oczekujace 10%)

oraza

Skalaki (Rezany i 11), Budwaiser jasny, Vielkopopovicy Cerny i końcówka Czarnkowa Czarnego :stout:

ZAPRASZAMY...

VanPurRz
02-10-2008, 18:19
A po co? Ten wyrób piwopodobny nie różni sie niczym od jakiekokolwiek koncerniaka polskiego. Poza gazowaniem które powoduje bekanie nic w tym "piwie" nie ma.
Jest tyle ciekawych piw i naprawdę warto ten nalewak dać na dobre piwo a nie takie cos.

winegre
02-10-2008, 19:30
A kiedy będzie można poczęstowac sie kozlem czeskim z nalewaka?
nie to, cobym specjlanie za nim tęsknił bo zacna sprawa pobrobować innych równie zacnych marek, ale już kilka razy chciałem znajomym pokazać to piękne piwo i ani razu go nie zastalem. Chodzi mi tylko o jakas informacyjna date, ale mam nadzieje, ze nie za szybko i czeka nas wiele ciekawych piw

pozdrawiam
w.

kiszot
02-10-2008, 19:35
A kiedy będzie można poczęstowac sie kozlem czeskim z nalewaka?
nie to, cobym specjlanie za nim tęsknił bo zacna sprawa pobrobować innych równie zacnych marek, ale już kilka razy chciałem znajomym pokazać to piękne piwo i ani razu go nie zastalem. Chodzi mi tylko o jakas informacyjna date, ale mam nadzieje, ze nie za szybko i czeka nas wiele ciekawych piw

pozdrawiam
w.

Masz Novopackie Niefiltrowane i Cerną Hore a Ty chcesz znajomych kozłem uszczęśliwiać? :eek:

winegre
02-10-2008, 19:36
Nie napisałem uszczesliwiac.
napisałem pokazac.
w.

kiszot
02-10-2008, 23:04
Nie napisałem uszczesliwiac.
napisałem pokazac.
w.

Ale czy tu jest co pokazywać jak wokół same perełki?

NonIron
02-10-2008, 23:19
Niefiltrowane Novopackie już wspomnieniem, ale za to BARDZO miłym :)
Cerna Hora 12 zastąpiona 10 :stout:

Oraz kolejna NOWOŚĆ... Opat Honey (medovy lezak:stout:)

Reszta póki co bez zmian, szykuje sie zamiana Budwaisera na Radegasta.

ZAPRASZAMY...

NonIron
05-10-2008, 13:52
Spieszę donieść o kolejnej zmianie na nalewakach...

"Podkrkonossky special tmavy" - Novopacke Pivo

Wyszły już Cerna Hora w zamian zapraszamy na Smadnego Mnicha

oraz

Skalaki (Rezany i 12), Radegast 10, Vielkopopovicy Cerny oraz dosłowna reszteczka Czarnego Czarnkowa jutro zastąpi go Smocze.

ZAPRASZAMY...

e-prezes
05-10-2008, 20:37
...
Oraz kolejna NOWOŚĆ... Opat Honey (medovy lezak:stout:)
...

coś za szybko się kończą te piwa. dwa dni mnie nie było czy trzy a miodowego już niet. Novopackie Tmawe wporzo. btw, dzięki za pieprzowe :D

NonIron
17-10-2008, 11:34
Absolutna nowość! Olivetinsky OPAT Kvasnicak (nefiltrovane pivo s podilem zivych kvasinek, 12% i 5,0 alk) z beczki :stout:

Podpiete także Podkrkonossky Special NOVOPACKE PIVO SVETLE (6,3 alk)

oraz:
Skalaki Rezany i 12
Vielkopopovicky Cerny
Corgon Tmavy
i Smocze Amber

W "poczekalni" Opat Miedove, Smadny Mniszek i Corgon Svetly :)

W flaszkach 1 L. Opat
"Pepper" (ochucene pivo, prirodni vytazek z pepre cerneho, niefiltrovane, 5% alk.)
oraz
"Coriander" (ochucene pivo, prirodni vytazek z koriandru,niefiltrovane, 5% alk.)

Zapraszamy...

NonIron
17-10-2008, 21:30
Kvasnicak już niestety wspomnieniem, zinteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Następna dostawa w przyszły piątek. (Będzie więcej ;)

Podpiete Honey medovy lezak :stout:

Reszta póki co bez zmian.

Zapraszamy....

NonIron
23-10-2008, 15:20
Zapraszamy jutro na lane CZARNKÓW (Eire i Pils).

Lane OPATowskie specyjały dojadą niestety dopiero na przyszły weekend.
Jutro potwierdze dostępność butelkowanych (pieprzowe, miodowe i ziolowe).

W tym momencie na nalewakach:
Skalaki (Rezany i 12%)
Radegast
Opat Svetly Lezak (końcówka)
Vielkopopovicky Cerny
Smocze (Amber i Dark)

Oczekujące:Corgon jasny, Gambrinus, Smadny Mnich....

Zapraszamy :stout:

NonIron
24-10-2008, 14:08
CZARNKÓW (Eire i Pils) dojechały :kwiatek: podpięte zostaną wraz z pierwszym chętnym.

Dojechały OPAT-y w litrowych butelkach (petach):
- kvasnicak (s podilem zivych kvasinek)
- pepper (prirodni vytazek z pepre cernego)
- bitter (chmelovy extrakt)
- coriander (prirodni vytazek z koriandru)

Wszystkie niepasteryzowane, niefiltrovane z data waznosci 2.11

A ponad to:
Skalaki (Rezany, 12%)
Radegast (10%)
Podkrkonossky Special NOVOPACKE PIVO SVETLE (6,3 alk)
Vielkopopovicky Kozel Cerny
i póki co Smoki (Amber i Dark)

ZAPRASZAMY....

Jurandofil
26-10-2008, 17:50
Tuż po północy 15.X dotarliśmy z rynku do tego osobliwego miejsca. E-prezes i MarcinKa już czekali popijając m.in. bursztynowe (już nie Relakspol a Browar na Jurze). Niestety tego dnia byliśmy już ostatnimi klientami i po trzech kwadransach odpoczynku opuściliśmy NonIron przypomniawszy sobie rewelacyjny skalakowy smak.

Tu dygresja:
w przeciwieństwie do trójmiejskich Degustatorni w NonIron mówi się poprawnie o skalaku [rzezanym], a nie [rezanym]. (SKALÁK, řezaný ležák - er z haćkiem!) :p

Żal było żegnać się z tym miejscem, w którym gama Piw lanych pozowliłaby mi siedzieć do rana (a do którego <o zgrozo!> przychodzą niektórzy klienci na koncerniaki :kac:).
Ceny zasadniczo nie przekaraczają 6zł za pół litra, ale wziąwszy pod uwagę lokalizację trzech przecznic od rynku trzeba tę cenę uznać za dobrą.

Wyszliśmy z NonIron przed 1 w nocy. Czy udało się znaleźć w Krakowie o tej porze dobre Piwo lane, o tym w części III.

Jurandofil
27-10-2008, 18:16
W czwartek - w ramach uczestnictwa w Komisji Torowej - podziwialiśmy tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przeszliśmy nim z ronda Mogilskiego do Politechniki Krakowskiej. Całe szczęście, że grupa przeszła stosunkowo szybko, bo po wyjściu z tunelu przywitało nas piękne słońce i nie pozostawało nic innego jak dobre Piwo południowe.

NonIron i bursztynowe z Zawiercia okazało się strzałem w dziesiątkę. Spotkał nas zaszczyt ze strony współwłaścicielki knajpy. Kończyła się już beczka bursztynowego, które poprosilismy na początek i wyszło tak po 0,45l. Wszystkiego czego się można spodziewać w Polsce, to bonus w postaci policzenia za 0,3 a nie 0,5, tymczasem:
- Nie, dobrze obliczony rachunek, nie za mało, bo bursztynowe to prezent od firmy. Kończyła się już beczka - usłyszeliśmy na koniec. - A jutro zapraszam (18.X) na Opata kvasnicoveho.

Okazało się, że - zgodnie z tym co przypuszczaliśmy - był to tego dnia jedyny kontakt z Piwem, ponieważ w zaplanowanej do późnej nocy części służbowej mogliśmy już tylko podziwiać stojących w kolejce do rolkobaru z piwem na literkę żet :kac:, który czasowo stanął w hali zakładów KZN Bieżanów produkujących m.in. rozjazdy i krzyżownice (infrastruktura transportu szynowego). :p

kogra
28-10-2008, 11:49
Pytanko. Czy 1 listopada macie otwarte (i w jakich godzinach) ?

NonIron
28-10-2008, 11:53
Pytanko. Czy 1 listopada macie otwarte (i w jakich godzinach) ?

Tak mamy, od 16.00 do hmmm.... do której będzie trzeba :)

ZAPRASZAMY...

Jurandofil
28-10-2008, 20:42
Trzeci i ostatni dzień służbowego pobytu w Krakowie nie mógł zakończyć się inaczej jak wizytą tutaj. Szczególnie, że czekały już Opaty.
Kvasnicak tak świeży i delikatny, że prawie odpłynęliśmy. Na pożegnanie próbowaliśmy też innych pozycji, m.in. Novopackeho Podkrkonosskeho speciala.
Ponowne spotkanie z kolegami e-prezezem i MarcinemKa niestety już się nie udało - my tu z Warszawy na Piwku, a koledzy w robocie :p
Żal było opuszczać to miejsce, żal było rozstawać się z Krakowem, ale i tak niecałe trzy dni pobytu z wizytami w ciekawych knajpach dały nam chwile oddechu od warszawskiej smutnej rzeczywistości.
Na wynos zakupiliśmy pety z rewelacyjnym kvasnicakem (s podilem zivych kvasinek) i jakże specyficznym pepperem (prirodni vytazek z pepre cernego) - pieprzowym; 14zł za litrowego peta.

O 19:55 Ernest Malinowski odjechał z Dworca Głównego w Krakowie i zatrzymawszy się już tylko na stacji Włoszczowa Północ :D, zawiózł nas do zimnej tego wieczoru stolicy...

NonIron
29-10-2008, 10:51
Bardzo dziekujemy za miłą relacje z pobytu w Krakowie i u nas ;)

Zapraszamy ponownie :stout:

VanPurRz
29-10-2008, 12:13
Kvasnicak Opata powinien już chyba na stałe zagościć w ofercie bo i mnie smakował niesamowicie. To świetne piwo a Non Iron to świetne (choć mogłoby być więcej miejsca) miejsce.

Cez
04-11-2008, 21:52
Jutro wybieram się ze znajomymi. Co będzie lane? ;)

e-prezes
04-11-2008, 22:35
wczoraj był dark ale z zawiercia, czarnków jasny i reszta bez zmian. kvasniczaka wziąlem ostatniego z PETa.

NonIron
05-11-2008, 12:50
Jutro wybieram się ze znajomymi. Co będzie lane? ;)

Skalaki (Rezany i 12)
Lubelska Perla
Vielkopovicky Cerny
Corgon jasny (jeszcze troche jest a w zamian Smadny Mnich)
Smocze Dark

Niestety w "piwniczce" trochę na przeschło ale już jutro późnym wieczorem świeżutka dostawa. Co przyjedzie dokładni napiszę jutro, zdradzę tylko bedą lane KVASNICAKI :stout:

ZAPRASZAMY...

Cez
05-11-2008, 19:59
Koledzy dotarli... ja niestety nie :(

NonIron
07-11-2008, 09:39
Niestety Kvasniczaki nie przyjechaly :(

Zapraszamy na:
Skalaki (Rezany, 13% i 13% Tmave)
Perła Lubelska
Vielkopopovicky Kozel Cerny
Smadny Mich
Smocze Dark

Tuborg22
08-11-2008, 19:06
A jakie piwa jutro bedą ?? Bo zamierzam się pojawić, po raz pierwszy będe gościł u was :)

NonIron
11-11-2008, 16:11
Jedzie do nas cała masa lanych nowości :stout:
Za jakieś pół godziny napisze co jedzie a dojechać powinno ok 20-tej

ZAPRASZAMY...

NonIron
11-11-2008, 17:55
A więc:
Svijany:
- Kvasnicak,
- 13 %,
- 12 % podwójniechmielone, wszystkie niepasteryzowane.

Cerna Hora:
- Niefiltrowane 10%
- Kvasar 14 %
- Svetle Lezak 12%

Poutnik Perhlimov

Jadą także Radegast 10 i 12, Vielkopopovicky Kozel Cerny i Svetly.

A na nalewakach Skalaki (Rezany i 13%) i Smocze Dark

ZAPRASZAMY :stout:

NonIron
11-11-2008, 20:21
Już dotarli :)

Podpięte:
- Skalaki (Rezane, 12%)
- Svijany Kvasnicak Nefiltrovane Svetle Pivo (6% alk. ? ekst.)
- Radegast 10%
- Vielkopopovicky Kozel Cerny
- Cerna Hora Sklepni Nefiltrovane (4% alk. 10% ekst.)
- Smocze Dark

Co oczekuje na nalewaki, można przeczytać we wcześniejszych postach.

Tuborg22
11-11-2008, 20:42
Chyba u was długo posiedze, w niedziele nie mogłem byc niestety, ale obiecuje, ze sie pojawie :)

NonIron
11-11-2008, 21:05
Chyba u was długo posiedze, w niedziele nie mogłem byc niestety, ale obiecuje, ze sie pojawie :)

Może okazać sie, że na dobre Ci wyszło. Bo w niedziele straszną piwną pustynią wiało ;)

Zapraszamy

Tuborg22
12-11-2008, 19:23
Macie nowego stałego klienta :) i nawet ceny mi pasuja. Mozna u was rezerwowac stolik, jesli tak to na jakich zasadach, jakas przedplata ??

NonIron
12-11-2008, 20:07
Macie nowego stałego klienta :) i nawet ceny mi pasuja. Mozna u was rezerwowac stolik, jesli tak to na jakich zasadach, jakas przedplata ??

Cieszę się bardzo ;)
Rezewcje robimy bezpłatnie, nie rezerwujemy NIC tylko na mecze.

Zapraszamy

Tuborg22
13-11-2008, 09:40
Dziekuje za informacja :)

Jurandofil
13-11-2008, 16:17
Pobyt w Krakowie mieliśmy zaplanowany w godzinach 15-18. Niezawiele czasu, ale w sam raz by skosztować tradycyjnie już Skalaków w NonIronie. Ponadto w tym właśnie miejscu ustaliliśmy spotkanie z MarcinemKa, który odwalił dla nas kawał dobrej roboty i zebrał prawie 30 sztuk relakspolowskich Piw - z browaru, który za chwilę zostanie nam już tylko w pamięci (a może jest jeszcze jakaś szansa:confused:)

Skalak 12 svetla, 13 tmava i rezane umilały nam czas. Spotkaliśmy nawet parę z Czech (Pardubice/Praha) i śmialiśmy się, że oni w Polsce z przyjemnością zaglądają do knajpy z czeskim Piwem, my natomiast odwrotnie niezupełnie :D

Jeszcze trochę i w NonIronie zostanie powieszony rozkład jazdy pociagów ;) bo jest to doskonały punkt do startu na dworzec główny.

Wizyta w NonIronie zakończylismy kolejną Piwną eskapadę. Tym razem pociągiem 38202 Ustronie dotarlismy na 23:20 do Warszawy.
Koniec części IX, ostatniej.

NonIron
13-11-2008, 19:02
Już dotarli :)

Podpięte:
- Skalaki (Rezane, 12%)
- Svijany Kvasnicak Nefiltrovane Svetle Pivo (6% alk. ? ekst.)
- Radegast 10%
- Cerna Hora Sklepni Nefiltrovane (4% alk. 10% ekst.)
- Smocze Dark

- Cerna Hora Sklepni Nefiltrovane(4% alk. 10% ekst.)
wymieniona na Cerna Hora "KVASAR" Pivo s pridavkem medu (5,7% alk.)

Zapraszamy

NonIron
13-11-2008, 22:17
Najświeższe wieści z nalewaków:

- Skalak Rezany
- Opat Kvasnicak (niepasteryzowane, niefiltrowane)
- Svijany Rytir (5 % alk.)
- Cerna Hora Kvasar z miodem
- Czarnków ciemny

W oczekiwaniu "Svateczny Special", piwo ważone w raz do roku.
OPAT specialni pivo poltmave ( 17 ekst. i 6,6 alk.)
oczywiscie lane :stout:

Zapraszamy

NonIron
16-11-2008, 16:45
OPAT specialni pivo poltmave ( 17 ekst. i 6,6 alk.) - podłączone :stout:

A na nalewakach:
- Opat Kvasnicak (niepasteryzowane, niefiltrowane)
- Svijany Rytir (5 % alk.)
- Cerna Hora Kvasar z miodem
- Czarnków ciemny

Zapraszamy

piowen
17-11-2008, 07:42
Niedziela, 14:20, I wejście.

Tuż po otwarciu lokal praktycznie pusty. Na pierwszy ogień poszedł Opat Kvasnicak (niepasteryzowane, niefiltrowane) – pycha, mniam, pycha! Potem z ciekawości Noteskie i kolejna nowość ostatnich dni Svijany Rytir (dla tych co preferują zdecydowanie zarysowaną goryczkę).Godzina odjazdu pociągu zbliżała się niebezpiecznie. Pani barmanka zagadnięta o rozkład jazdy pociągów w lokalu nie była w temacie, ale myślę, że ten temat musimy drążyć :D. Czas mijał szybko i… „spóźniliśmy się” ;) na ten pociąg, co zaowocowało kolejną degustacją, gdyż na stół zaserwowałem sobie Opata specialni pivo poltmave (17 ekst. i 6,6 alk.) – znowu pycha, mniam, pycha. Jednym słowem IMHO – OPAT rządzi w Non Iron i mam nadzieję, że dwa pierwsze nalewaki zostaną już na stałe.

II podejście, 17:08, Lech Poznań prowadził już 2:0.

Po lekkim posiłku zasiedliśmy znowu. Moi kompani już dano przeszli na jakieś dziwne trunki, pomimo mojego oburzenia i prób perswazji. Ja spróbowałem jeszcze Cerna Hora Kvasar z miodem i zakończyłem wizytę czarnym z Czarnkowa. Odjazd kolejnego pociągu zbliżał się nieuchronnie. „Może się spóźnimy?”- ktoś rzucił propozycję, ale tym razem opuściliśmy lokal na dobre. Za barem zauważyłem szalik „Znicza Jarosław” wyeksponowany na pierwszym planie, następnym razem postaram się coś dorzucić, aby ekipa podkarpacka stanowiła mocną siłę w Non Iron.

Dzisiaj wstałem niepocieszony, bo kolejny wyjazd dopiero w grudniu. Eh, tego Kvasnicaka żal…

Lokal polecam wszystkim tym, którzy mają godzinę do odjazdu pociągu i wałęsają się bez sensu po galerii. Do Non Iron bardzo łatwo trafić, od galerii droga zajmuje parę minut. I zawsze można spóźnić się na pociąg… :D

NonIron
20-11-2008, 12:30
Obecnie na nalewakach:

- Pivovar POUTNIK, svetly lyzak (5% alk.)
- OPAT Kvasnicak (niepasteryzowne, niefiltrovane)
- SKALAK 11%
- Radegast 12%
- Vielkopopvicky Cerny
- SVIJANY Knize 13% (5,6 alk.)
- CZARNKÓW noteckie jasne pełne
oraz pilsner, tyskie, zywiec

Mamy także jeszcze po kilka sztuk OPAT-a pieprzowego i z kolendrą w 1l petach.

A także wiele ciekawych pozycji, które czekaja na swoje miejsce :kwiatek:

ZAPRASZAMY

NonIron
25-11-2008, 16:38
Aktualnie w "lanej" ofercie:

- SKALAK (Rezany i 11%)
- OPAT Honej medovy lezak
- Radegast
- Vielkopopovicky Cerny
- Smadny Mnich
- Smocze Dark
- oraz Pilsner, Tyskie, Żywiec...

Kvasnicaki Pepper i Kolendra wyszły...

W oczekiwaniu Poutnik, Cerna Hora, Kozel jasny, Urpiner ciemny i Corgon jasny.

Tuborg22
26-11-2008, 18:49
Kiedy znow sie pojawi piwo w litrowych butlach??

Tuborg22
29-11-2008, 21:49
Cieszę się bardzo ;)
Rezewcje robimy bezpłatnie, nie rezerwujemy NIC tylko na mecze.

Zapraszamy Trzeba byc konsekwentnym w postanowieniu.... a nie jak dzisiaj, wchodzę co widzę, rezerwacja, pozniej sie okazalo, ze dla znajomych, "nie na mecze nie rezerwujemy nic" :mad: Dzwonilem dzisiaj, co uslyszlem "nie, nie robimy rezerwacji, bo mecz jest!!" Ha dobre sobie! troche sie zawiodlem, ale na piwo bede przychodzil :P

delvish
02-12-2008, 11:51
Jest Corgon jasny i ciemny, podobnie z Kozłami. 2 nalewaki czekały wczoraj na podpięcie jakichś smakołyków ;)

NonIron
02-12-2008, 13:01
Trzeba byc konsekwentnym w postanowieniu.... a nie jak dzisiaj, wchodzę co widzę, rezerwacja, pozniej sie okazalo, ze dla znajomych, "nie na mecze nie rezerwujemy nic" :mad: Dzwonilem dzisiaj, co uslyszlem "nie, nie robimy rezerwacji, bo mecz jest!!" Ha dobre sobie! troche sie zawiodlem, ale na piwo bede przychodzil :P

Nie dla znajomych a dla stałych klientów, dla nas to olbrzymia różnica.
Warunkami lokalowymi dysponujemy takimi a nie innymi, jakoś sobie trzeba radzic w tej klitce.

A na piwo oczywiście zapraszamy :stout:

Obecnie proponujemy:
- Radegast 10%
- Vielkopopovicky Kozel Svetly i Cerny
- Skalak 13%
- Corgan Svetly i Tmavy

ZAPRASZAMY

Tuborg22
02-12-2008, 16:56
Nie dla znajomych a dla stałych klientów, dla nas to olbrzymia różnica.

To rozumiem, ze jak bede chcial zarezerwowac, a naprzyklad wtedy bedzie mecz to nie bede mogl to stali klienci przyjda, a inni kliencie to juz sa beeee i wogole, kompletna dyskryminacja!! :mad:

e-prezes
02-12-2008, 17:38
Robisz z igły widły... Wiadomo, że stali klienci są w uprzywilejowanej sytuacji. Tak jest wszędzie i o takich gości się dba, bo nie przychodzą 1 raz na miesiąc tylko często. Nie raz przyszedłem jak był mecz i na stojaka piłem.

tomek35
02-12-2008, 20:20
To rozumiem, że jak będę chciał zarezerwować, a na przyklad wtedy będzie mecz, to nie będę mógł to stali klienci przyjdą, a inni kliencie to już są beeee i w ogóle, kompletna dyskryminacja!! :mad:

Nie wiem czy wszystkie błędy wyłapałem :D, ale i tak sporo wypunktowałem.
Gdańsk pozdrawia Non Iron, na wiosnę wybieram się do Krakowa i chętnie powtórnie was odwiedzę :stout:

Tuborg22
02-12-2008, 21:39
To nie sa bledy, ja pisze poprostu tak na forach i juz wiec nie musisz punktowac :cool:

piowen
02-12-2008, 21:50
Czy jest szansa, że na weekend przyjadą Kvasnicaki?

NonIron
02-12-2008, 22:18
Czy jest szansa, że na weekend przyjadą Kvasnicaki?

Svijanski Kvasar już jest, tylko czeka na miejsce. Myśle, że najpóźniej w czwartek go podepniemy. Opat-owskie Kvasnicaki przyjadą w czwartek późnym wieczorem, bądź nawet nocą. Będa także "Pepper" i "Kolendra" z beczki ;)

Mamy także kilka innych gatunków lanego Svijan-a. Weekend zapowiada się ciekawie :stout:

Zapraszamy...

NonIron
02-12-2008, 22:25
Gdańsk pozdrawia Non Iron, na wiosnę wybieram się do Krakowa i chętnie powtórnie was odwiedzę :stout:

Zapraszamy i pozdrawiamy serdecznie Gdańsk:)

VanPurRz
03-12-2008, 08:19
To rozumiem, ze jak bede chcial zarezerwowac, a naprzyklad wtedy bedzie mecz to nie bede mogl to stali klienci przyjda, a inni kliencie to juz sa beeee i wogole, kompletna dyskryminacja!! :mad:
Czy nie rozumiesz idei stałego klienta? Pod każdą szerokością geograficzną mają uprzywilejowaną pozycję, w wielu miejscach mają swój stolik na którym nawet jak ich nie ma, nikt nie ma prawa siadać. I jest to zrozumiałe i własnie piekne. A osobie bywającej od dzwonu do dzwonu jak postoi na meczu przez trochę czasu korona z głowy nie spadnie.

Tuborg22
03-12-2008, 18:27
Tylko ze ja nie bywam od dzwonu do dzwonu, tylko prawie codziennie :cool: Ogolnie mnie to zbulwersowalo... Jesli wlasciciel albo przedstawiciel pisze, ze nie rezerwuja miejsc na mecze, to powinni zaznaczyc (nawet na stronie internetowej), ze nie dotyczy to znajomych, chodzi mi o to zeby nie wprowadzac niewtajemniczonych w błąd.
PS. Dalej czekam na piwko w petach.

Cez
03-12-2008, 22:52
To przedstaw się w kanjpie a nie robisz sceny ;)

pizmak666
03-12-2008, 23:00
"Tylko ze ja nie bywam od dzwonu do dzwonu, tylko prawie codziennie :cool: Ogólnie mnie to zbulwersowało... Jeśli właściciel albo przedstawiciel ..."-kolego jakbyś bywał tam prawie codziennie to byś wiedział kim jest ten Pan .Trochę szacunku i pokory a dowiesz się jak funkcjonuje ten lokal i inne ... .Pozdrowienia dla Pana zza baru ;)

VanPurRz
04-12-2008, 07:54
Mam wrażenie, że Krakusy zachowują się po krakusowsku ;) To oczywiście żart:stout:
A powaznie robicie z igły widły - zawsze w każdym lokalu będą klienci bardziej uprzywilejowani i mniej bo stolikó jest tyle ile jest. Jeszcze raz przypomnę Wam sytuację czeską - w wielu lokalach są stoliki które nawet jak są puste nie wolno tam nikomu siadać bo są dla wybranych klientów (stamgastów). Juz widzę jak tuborg robi a wanturę o to, że nie mogli usiąść a przecież jest wolne. A rto jest po prostu TRADYCJA i SZACUNEK dla pewnych gości którzy przychodzą do lokalu latami i zparzyjaźniają się z obsługą/właścicielem.

W Rybitwie najlepszej swego czasu knajpie Warszawy, panowie by Wam się nie podobało bo też były miejsca dla wybranych których nie moglibyście zająć. A dla nas to był drugi dom i dlatego mieliśmy przywileje. Trudno jeżeli tego nie rozumiecie.

NonIron
04-12-2008, 12:01
Pozdrowienia dla Pana zza baru ;)

Pozdrawiam ;)

NonIron
04-12-2008, 12:49
Pomijając tematy okołopiwne.
Zapraszamy na:
OPAT Specjalni pivo poltmave 17% ekst. 6,6 alk.

oraz
- Radegast 10%
- Vielkopopovicky Kozel Cerny i Svetly
- Skalak 12%
- Corgon Tmavy i Svetly

W oczekiwaniu jak już wspominaliśmy SVIJANY Kvasnicak 6% alk
oraz inne ale ten, że niepasteryzowany "pójdzie" na pierwszy ogień.

OPAT-woskie specyjały dojadą dopiero w sobote koło południa (problemy transportowe :( )

Zapraszamy

Tuborg22
04-12-2008, 13:35
A powaznie robicie z igły widły - zawsze w każdym lokalu będą klienci bardziej uprzywilejowani i mniej bo stolikó jest tyle ile jest. Jeszcze raz przypomnę Wam sytuację czeską - w wielu lokalach są stoliki które nawet jak są puste nie wolno tam nikomu siadać bo są dla wybranych klientów (stamgastów). Juz widzę jak tuborg robi a wanturę o to, że nie mogli usiąść a przecież jest wolne To zle widzisz, sam wiem, o co chodzi i mam w pradze w jednej knajpie swoje miejsce... chodzi mi o to, zeby nie wprowadzac ludzi w blad.

NonIron
04-12-2008, 17:17
Kvasnicak podpięty, kończy sie Kozel Svetly, którego zastąpi Cerna Hora 12%

Zapraszamy

piowen
04-12-2008, 19:11
OPAT-woskie specyjały dojadą dopiero w sobote koło południa (problemy transportowe )

To dobrze, w niedzielę o 14:01 będą w sam raz :D ;)

MarcinKa
06-12-2008, 14:19
Kvasnicak podpięty...

Wczoraj z Krakusem i toto delektowaliśmy się nim i nie tylko. Na koniec spotkania podpięto genialne ciemne piwo. Ja odprowadzałem Krakusa, toto zamawiał piwo, za chwilę wychodził, i w tym zamieszaniu nie dopytałem dokładnie co mi tak smakuje.
Pytanie do NonIrona, co to było.

NonIron
06-12-2008, 18:42
Wczoraj z Krakusem i toto delektowaliśmy się nim i nie tylko. Na koniec spotkania podpięto genialne ciemne piwo. Ja odprowadzałem Krakusa, toto zamawiał piwo, za chwilę wychodził, i w tym zamieszaniu nie dopytałem dokładnie co mi tak smakuje.
Pytanie do NonIrona, co to było.

;) SVIJANY Svijanska Knezna 13 %ekst 5,2alk.

a poza tym:
- OPAT Kvasnicak z kolendra LANE!
- Radegast 10%
- ciemne Svijany ulubione MarcinKa ;)
- Cerna Hora 12%
- SVIJANY Svijanski Knize 13%ekst i 5,6alk.

Czekaja Kvasnicaki zwykłe i pieprzowe :stout:

Zapraszamy

toto
08-12-2008, 08:23
;) SVIJANY Svijanska Knezna 13 %ekst 5,2alk.
ciemne Svijany ulubione MarcinKa ;)

Svijanska Knezna (debiut tego piwa jako lanego w Krakowie) to faktycznie ciekawe, dość treściwe i niesłodkie (choć słodowe) piwo. Mnie również smakowało. Ostatnio bardzo dobry był też Skalak Svetly 13% (taki fajnie, intensywnie goryczkowy).
Duży plus za sprowadzanie piw wraz z akcesoriami (debiutujące Svijany w browarowych kuflach, dostępne też podstawki) - to naprawdę robi wrażenie.
Pozdrawiam

piowen
08-12-2008, 12:33
Uprasza się kolegów z Krakowa, aby szybciej opróżniali beczki, ponieważ do niedzielnego popołudnia nie można bylo jeszcze podpiąć opatowskiego Kvasnicaka bez kolendry :( ;)

NonIron
11-12-2008, 11:59
Koledzy i koleżanki przyłożyli się do tematu i "spili" Kvasnicaka z Kolendrą i zwykłego a teraz kończą Pippera. Została go dosłownie reszteczka, więc jak ktoś ma ochotę się załapać musi się pospieszyć. Mamy w pogotowiu jeszcze zwykłego Kvasnicaka jak tylko Pepper się skończy.

A także:
- Radegast 10%
- Skalak 11%
- OPAT specjalni pivo poltmave 17% ekst i 6,6 alk.
- Vielkopopovicky Cerny
- Smocze dark
- SVIJANY Knize (resztka) czekający Rytir

Zapraszamy

NonIron
11-12-2008, 21:31
Koledzy i koleżanki przyłożyli się do tematu i "spili" Kvasnicaka z Kolendrą i zwykłego a teraz kończą Pippera. Została go dosłownie reszteczka, więc jak ktoś ma ochotę się załapać musi się pospieszyć. Mamy w pogotowiu jeszcze zwykłego Kvasnicaka jak tylko Pepper się skończy.

A także:
- Radegast 10%
- Skalak 11%
- OPAT specjalni pivo poltmave 17% ekst i 6,6 alk.
- Velkopopovicky Cerny
- Smocze dark
- SVIJANY Knize (resztka) czekający Rytir

Zapraszamy

Kvasnicaki i Svijany wymienione :stout:

Zapraszamy

delvish
14-12-2008, 17:26
Svijanski Kvasnicak całkiem zacny. Za to Velkopopovicky Kozel Tmavy wyjątkowo słaby. Wodnisty, słodko-kwaskowy, z takim jakimś absmakiem.

delvish
17-12-2008, 18:21
Opatowy Kvasnicak (12o) bardzo mi podszedł. Nie spodziewałem, że będzie lepszy od Kvasnicaka ze Svijan, a jednak... ;) Ma ładnie rozbudowaną goryczkę i sympatyczne nutki piwniczne.
Svijany Knize smaczny, a w firmowym, zgrabnym szkle prezentuje wyjątkowo ładnie.

sibarh
17-12-2008, 19:54
... i sympatyczne nutki piwniczne.
Fajne określenie.... mógłbyś rozwinąc ;)

NonIron
22-12-2008, 08:28
Obecnie dostępne:
- Radegast10%
- Svijany Kniezna 13% ekst 5,2 alk.
- Svijany Baron 15% ekst 6,5 alk. NEW!!!
- Skalak 13%
- Velkopopovicky Cerny
- Smocze "Amber"

Jutro (ok23) dostawa Opatów i Skalaków, wróci dawno nieserwowany Rezany.

Świątecznie zaprszamy:
24.12 środa od 21
25.12 nieczynne
26.12 piątek od 15.00

delvish
29-12-2008, 13:07
Fajne określenie.... mógłbyś rozwinąc ;)
Proszę bardzo. Pierwotnie wydawało mi się, że piwniczność jest spotykana wyłacznie w piwach fermentowanych w otwartych kadziach. Niemniej jednak występuje ona również w nieco innej postaci także w piwach niepasteryzowanych. Oba przypadki piwniczności nieco się różnią. Ta ostatnia jest jakby delikatniejsza i bardziej ulotna/subtelna i mniej rozbudowana. Ta pierwsza jest na ogół wyraźniejsza, bardziej ściąga podniebienie i ewoluuje czasem w smak ziemisty i/lub torfowy. Zasadniczo piwniczność jest dla mnie taką ektrapolacją zapachu suchej piwnicy na zmysł smaku. Osobiście mam jeszcze nieco problemów z dokładniejszym zdefiniowaniem tego smaku. Z resztą, smak piwniczny pojawia się w sensoryce piwa, np tutaj (http://browar.biz/forum/showpost.php?p=311388&postcount=4).

P.S. A co tam w Non Iron na nalewakach "słychać"?

NonIron
30-12-2008, 13:05
P.S. A co tam w Non Iron na nalewakach "słychać"?

Przywołani do tablicy :kwiatek:

- OPAT Kvasnicak z kolendrą, oczekujące z pieprzem i liściem laurowym (to także w petach litrowych)
- NOVOPACKE Kumburak svetly lezak 5% alk. NEW!
- SVIJANY Knezna
- SKALAK 12%, reszta łącznie z Rezanym w pogotowiu
- Velkopopovicky Kozel, niestety resztka do następnej dostawy w tym miejscu SMOCZE Dark
- SMOCZE Amber
- LITOVEL Maestro poltmavy NEW!

oraz bardzo smaczny i chwalony pszeniczny CIECHAN z butelki.

Wiele innych fajnych piwek czeka na swoją kolej :stout:, bedziemy informowali na bieżąco co się dzieje na nalewakach.

ZAPRASZAMY w Sylwestra, lokal jak co roku otwarty dla każdego od 12 do...... :impreza:

Zapraszamy

NonIron
30-12-2008, 19:18
- NOVOPACKE Kumburak, wymieniony na NOVOPACKE Podkrkonossky Special 6,3% alk.
- SKALAK 12%, wymieniony na Rezanego
- Velkopopovicky Kozel, wymieniony na SMOCZE Dark

Zapraszamy

zgroza
04-01-2009, 22:01
Można prosić o dane piwa Opat Pepper? Piłem dziś i mam problemy ze wstawieniem do dziennika piwnego :)

e-prezes
21-01-2009, 15:56
Piwka zdrożały do 6,50 zł a w ofercie dziś widziałem Zubr ciemny i jasny.

delvish
21-01-2009, 16:01
w ofercie dziś widziałem Zubr ciemny i jasny.
Oba smaczne i zdecydowanie warte spróbowania. Jakoś Zubr mi się do tej pory nie kojarzył ze smacznymi piwami. A tu proszę, całkiem miłe zaskoczenie. Szczególnie ciemniaczek mi podszedł.

NonIron
23-01-2009, 15:42
Witamy po przerwie.

Już jutro koło 14-tej spodziewana dostawa OPAT-ów, wszelakiego rodzaju lanego plus
pet-y, przyjadą także SKALAKI, NOVOPACKE ale co dokładnie przyjedzie podamy jutro, bądzcie czujni :kwiatek:

A dziś na nalewakach:
- Velkopopovicky Kozel Svetly
- Velkopovicky Kozel Cerny
- Radegast 10%
- Zubr Svetly 4,5% alk.
- Zubr Tmavy 3,8% alk.

NonIron
24-01-2009, 16:37
Najświeższe piwne wieści. Obecnie podpięte:

- OPAT Kvasnicak Pepper
- SKALAK Rezany
- NOVOPACKE nefiltrovane (11%, 4,8alk.)
- Radegast 10%
- Velkopopovicky Cerny
- ZUBR Tmavy

W petach 1L, OPAT Kvasnicak, Kvasnicak Medovy, Kvasnicak Pepper, Kvasnicak Coriander, oraz w butelkach pszeniczne Svyturys, Ciechan i Frater.

A w "magazynku":
- SKALAKI 11%,12%,13%, 13%Tmavy
- OPATY Kvasnicak Bitter (podwójniechmielony) i zwykły Kvasnicak
- NOVOPACKE Svetle, Tmave, Kumburak

NonIron
29-01-2009, 17:38
W tej chwili proponujemy:

- OPAT Kvasnicak Pepper
- SKALAK Rezany
- SKALAK 13%
- OPAT Kvasnicak "Bitter"(podwójniechmielony)
- Velkopopovicky Cerny
- Smocze Dark

W petach 1L, OPAT Kvasnicak, Kvasnicak Medovy, Kvasnicak Pepper, Kvasnicak Coriander, oraz w butelkach pszeniczne Svyturys, Ciechan i Frater.

NonIron
11-02-2009, 16:43
Po krótkiej przerwie, ewidentnie przywołani do tablicy, chcieliśmy poinformować co u nas słychać a w zasadzie czego obecnie można posmkować :stout:

Od zabarowej lewej jadąc:

- NOVOPACKE PIVO Podkrkonosky special 6,3 alk
- SKALAK Rezany
- POUTNIK Svetly lezak
- Radegast
- Velkopopovicky Kozel Cerny
- Velkopopovicky Kozel Svetly
- SVIJANY Kvasnicak

Serdecznie zapraszamy :kwiatek:

NonIron
27-02-2009, 23:19
Już dziś w sobote planujemy podpiąc kolejną NOWOŚĆ!!!

MASTER Specialni tmave pivo 7% alk. Vyrabi: Pilzensky Prazdroj

beczuszka malutka, więc jak ktoś ma ochote to niech spieszy...:stout:

A na nalewakach:

- SKALAK Rezany
- SKALAK 12%
- OPAT Kvasnicak Pepper (resztka) w pogotowiu Kvasnicak 12%
- MASTER :kwiatek:
- ZUBR tmave

Zapraszamy....:)

piowen
13-03-2009, 23:40
Mamy połowę marca.
Jakie smakowitości na weekend się szykują, a w szczególności na niedzielę?

NonIron
15-03-2009, 17:23
Upssss obsuwa....

Na nalewakach:

- SKALAK Rezany
- OPAT Kvasnicak Pepper
- NOVOPACKE Specialne Niefiltrovane
- SKALAK 12%
- Velkopopovicky Koze Cerny
- SMOCZE Dark

Zapraszamy...... :stout:

NonIron
21-04-2009, 19:31
A u nas obecnie....

- Skalak 13%
- NovoPacki KUMBURAK
- Radegast 10%
- NovoPackie Tmave
- Cerna Hora Svetly Lezak KAMELOT (4,8 akl.) NEW!!!

delvish
20-05-2009, 15:09
Na rotujących nalewakach:
- jasny Zubr,
- Skalak 12o,
- Radegast,
- Podkrkonošský speciál,
Na szczególną uwagę zasługują: świeżutka beczka smacznego, tmavego Kozla i lekko ziołowe, nieco wytrawne, solidne piwo z Novej Paki :stout:

honza_krk
22-05-2009, 23:29
Co "Non Iron" poleca na weekend, to samo co napisał kolega Delvish czy może coś nowego?

NonIron
23-05-2009, 18:32
Wiatmy

Obecnie podpięte:
- Skalak jasny 13%
- Skalak Rezany
- Radegast 10%
- Velkopopovicky Koze svetly i cerny
- Smocze dark

oczekujący Pilzeński "MASTER" ciemniak....

honza_krk
26-05-2009, 12:23
Dziękuję za informację i proszę o poinformowanie mnie kiedy pojawi się Pilzeński "Master" :)

pizmak666
26-05-2009, 12:31
Master Tmavy pojawił się już wczoraj.

NonIron
26-05-2009, 14:33
Potwierdzam :stout:

honza_krk
27-05-2009, 16:20
Czy na jutro jeszcze coś zostanie??

MarcinKa
01-06-2009, 22:06
Jak się nazywał ten ciemny Opat podpięty za Pieprzowe? Bardzo ciekawe piwo ciemne z minimalnym pieprzowym posmakiem. Zastanawialiśmy się z Tomkiem nad przyczyną jego istnienia. Moze nazwa coś wyjaśni?

e-prezes
02-06-2009, 09:17
Na nalewaku było Opat Kvasnicak Pepr (r z apostrofem).

delvish
02-06-2009, 10:32
Na nalewaku było Opat Kvasnicak Pepr (r z apostrofem).
Pieprzowy ciemniak? To chyba coś nowego? :)

MarcinKa
02-06-2009, 19:03
Pieprzowy ciemniak? To chyba coś nowego? :)

Pieprzowy to za dużo napisane. Możliwe, że w browarze w instalacji jakieś resztki pieprzowego były, albo wcześniej w tych kegach było pieprzowe;)
Posmaki pieprzowe były słabiutkie. Jak by ktoś nie wiedział, że jest takie piwo to by raczej nie zauważył.

toto
03-06-2009, 11:57
Ten ciemny kvasnicak Opata nie był pieprzowy, tylko tak było napisane na nalewaku (bo przed nim był tam pieprzowy - może coś zostało w instalacji?). Ja w każdym razie wczoraj pieprzu w nim nie wyczułem. Na kapslochu nie było nic napisane (w przypadku kvasnicaków zwykle jest wpisana mazakiem nazwa). Więc ja go sobie wpisałem jako Opat Kvasnicak Tmavy.

NonIron
06-06-2009, 21:25
Obecnie zapraszamy na:

- SKALAK Rezany
- SKALAK svetly 13%
- Budwaiser
- OPAT Tmavy (końccówka w poczekalni IMBIROWY :-))
- Velkopopovicy Cerny
- Radegast 10 %

a w oczekiwaniu:
- oprócz zupełnie nowego OPATA Imbirowego, OPAT Koriander, BUDVAISER Tmavy, KOZEL Svetly, wszystkie rodzaje SVIJAN, Poutnik, hmmmm i może coś więcej :-)))

MarcinKa
06-06-2009, 22:54
Czy był u Was kiedyś lany Opat Kvasničák 13? Czy mi ta 13 pomyliła się z 12?
Porządki robię w dzienniku i takie coś znalazłem.

toto
07-06-2009, 07:58
Czy był u Was kiedyś lany Opat Kvasničák 13? Czy mi ta 13 pomyliła się z 12?
Porządki robię w dzienniku i takie coś znalazłem.

26 marca piłem Kvasnicak 13 % Special.

MarcinKa
07-06-2009, 09:18
26 marca piłem Kvasnicak 13 % Special.

...z huanghuą, jego kolegą, e-prezesem i mną:stout:

To jeszcze takie pytanie. Czy ta 13 to coś innego niż ten Kvasnicak, który często bywa? Po prostu czy są dwa różne Kvasnicaki czy wszystkie to 13. Na forum jest opisany tylko jeden Kvasnicak, bez ekstraktu niestety.

honza_krk
23-06-2009, 21:30
Co nowego w "Non Iron" ktoś wie??

NonIron
23-06-2009, 22:35
My wiemy :)

SKALAKI:
- Rezany
- 12 %
- Radegast 10%
- Pivovar Poutnik - svetly lezak
- powracajacy po kilkudniowej przerwie KOZEL Velkopopovicy Cerny
- SMOCZE Dark
- oraz SVIJANY - Svijansky Maz 11%, 4,8 alk.

o tych koncernowych to chyba wiadomo :) sa....

Pozdrawiamy i zapraszamy

honza_krk
24-06-2009, 00:18
Dziękuję za odpowiedź. Pojawię się niebawem :) Pojawią się jeszcze piwa w butelkach plastikowych?

NonIron
24-06-2009, 08:32
Dziękuję za odpowiedź. Pojawię się niebawem :) Pojawią się jeszcze piwa w butelkach plastikowych?

Będą w piątek :stout:

Zapraszamy:)

skitof
05-07-2009, 23:34
10 nalewaków z piwami czeskimi i polskimi. Ja wziąłem Opat Kvasnicak wiśniowe. Tego Opata jeszcze nie piłem - zaskoczyła mnie jego obecność, a jest naprawdę dobre. Lekkie i deserowe, ale bez posmaku koncentratu z wiśni. Sam lokal niewielki i jest dość ciasno i głośno, ale w piwach z beczki można wybierać.

Maremali
20-07-2009, 20:10
Wybór piwek z beczki powala na kolana, barman bardzo fajny gość po pierwsze nie krył co ma pod nalewakiem Smoczej Głowy po drugie na pytanie czy można będzie obejrzeć transmisję ze spotkania reprezentacji siatkarzy zaprponował "mały telewizor" gdyż na dużym miała grać Wisełka.
Trochę dziwnie te metalowe blaty, gdyż w kontakcie ze spoconymi rękami w drodze powrotnej towarzyszył nam specyficzny zapach, może warto by było porozkładać np. duże korkowe podkładki, niekoniecznie piwne bo by szybko się ulotniły :D.

VanPurRz
27-07-2009, 11:59
To jest jeden z najlepszych lokali Krakowa. Zawsze będąc w Kraku tam wpadamy. Po prostu jest to typowo piwne miejsce (a nie babciny bar jak np.: Marchewka z Groszkiem, nie jest to też klub dla młodzieży jak CK Browar, ani wymuskany jak Sklep Bernardyński).
A piwa mają najlepsze z najlepszych. Kvasnicovy ciemny Opat powalił nas na kolana - polscy piwowarzy powinni pójść i zobaczyć jak wyglada piana na piwie. Można ją kroić a gęsta czapa trzyma się "godzinami" a nie znika po minucie. Do tego ledwo tylko ustepujący Opatowi jasny Poutnik, stale obecne Skalaki. Po prostu nie chce się wychodzić. I wielki plus za podawanie piwa w kuflach, to jest teraz w Polsce zjawisko prawie nie istniejące a piwo z kufla smakuje najlepiej.

delvish
04-08-2009, 17:52
Aktualnie podpięte m.in. bardzo dobry Podkrkonošský speciál tmavý, świeża beczka smacznego Czernego Kozła i dwa Skalaki (jasna 13 i rzezana 11)

kielbaska
27-09-2009, 10:56
Byłem w zeszły weekend, bardzo przyjemne miejsce, z dobrym asortymentem:) Lane: Sviturys Baltas, Skalak 11-ka i 13-ka, Kozel Cerny, Holba, i coś jeszcze, czego neistety nie zapamiętałem. Godny polecenia lokal, naprawdę świetny:)

smakoszek
09-10-2009, 17:37
Ja zdecydowanie polecam to miejsce. Wybór piw lanych jest super, może tylko nie bardzo do tego pasują koncernówki.

toto
19-10-2009, 10:56
W piątek było Hoegaarden Witbier (8 zł/0,5 l, mała beczka). Wielkie dzięki za podpięcie i mozliwość spróbowania. Świetne.
Poza tym Svyturys Baltas (8 zł/0,5 l), Skalak Rezany i 12-stka jasna, Budweiser Tmavy Lezak, jasny i ciemny Kozel (wszystkie po 7 zł/0,5 l, 13 zł/1 l).
Do obu pszeniczniaków mają szkło browarowe (do Svyturysa też podstawki). To do Hoegaardena kompletnie odjechane - wielokątny, niski "kubełek" z grubego szkła.

e-prezes
19-10-2009, 12:52
No to mam nadzieję, że dziś jeszcze jest, bo nawiedzić i tak nawiedzimy.

toto
19-10-2009, 13:01
No to mam nadzieję, że dziś jeszcze jest, bo nawiedzić i tak nawiedzimy.

Wita to raczej nie będzie. Beczka była chyba tylko 20 L, a w sobotę miała być jakaś impreza (na którą tenże Witbier był przeznaczony). Baltas jest za to ostatnio często lub wręcz na stałe.
Czyżbyś prezesie zawitał dziś na stare śmieci?

e-prezes
20-10-2009, 20:08
Hoegs smaczniutki i zarąbiście wygląda ta szklana na 0,5 litra "białego". Wpadliśmy na weekend, na piwo ;)

pizmak666
20-10-2009, 20:50
Dziś dołączył Opat pieprzowy i Ciechan Miodowy.

pizmak666
21-10-2009, 22:37
Pojawił się wspaniały niepasteryzowany Opat Czereśniowy :stout:

leona
22-10-2009, 19:44
Dzisiaj po Hoegaardenie już tylko poukrywane szklanki zostały. Opata Pepper'a też "niet" :(

Jest Opat Kvasničák Třešeň, Baltas ze Svyturisa, Zubr Tmavy, Skalak Rezany i 13tka. I inne takie tam... ;)

fommm
29-10-2009, 13:17
A jakie piwa z nalewaka proponujecie na najbliższe dni?

honza_krk
05-11-2009, 13:04
^^^ przyłanczam się do pytania

pizmak666
18-11-2009, 13:08
Obecnie Skalaki 11 i 12 ,Czarny Smok, Radegast,Ciemny Kozel , po bitterze pojawił się Opat Świąteczny.

NonIron
19-11-2009, 11:45
Obecnie zapraszamy:

- Skalak Rezany
- Skalak 13%
- Svyturys Baltas - pszeniczny. Podawany takze z bananowym, miętowym syropem lub suszonymi owocami.
- Opat Kvasnicak 17% Swiateczne Specjane Piwo (resztka)
- Velkopopovicky Cerny
- Radegast 10%
- Ciemne Smocze

W oczekiwaniu OPATy - miodowy, ciemny, czereśniowy, jasny
Velkopopovicky Svetly, NovoPacky Kumburak, Holba, Jasny Zubr 12%

Zapraszamy

NonIron
04-12-2009, 19:26
Obecnie zapraszamy na:

- Hoegaarden pszeniczny (mala beczułka :stout:)
- Zubr kvasnicak
- Skalak ciemny i Rezany jasny w pogotowiu
- Kumburak
- Jasny Opat
- Ciemny Kozel

Smacznego :stout:

fommm
04-12-2009, 21:12
A kiedy można się spodziewać pieprzowego Opata?

NonIron
04-12-2009, 22:01
Mamy nadzieje ze w polowie tygodnia dotrze pieprz i inne smakowe opaty;)

NonIron
04-12-2009, 22:05
Ale serdecznie zapraszamy na Zubra kvasnicaka ,on bywa tylko czasami:)

NonIron
04-12-2009, 22:16
Niestety po Hoegaardenie juz tylko wspomnienie:(

NonIron
05-12-2009, 22:10
Dzisiaj zawital jasny Kozel i znowu jest skalak 13%:)

NonIron
07-12-2009, 21:08
Dzisiaj
- Skalak Rezany
- Skalak 13%
- Svyturys Baltas - pszeniczny.
-Kozel Svetly
-Kozel Cerny
-Holba Premium
-Opat Svetly
Czekaja Opaty-Czeresniowy,Imbir ,Pieprz,Rozmaryn,Lisc Laurowy, Miodowy i Kolendra:stout:

fommm
07-12-2009, 21:55
Ojejku, ależ tych opatów i wszystkie takie apetyczne...
Proszę napisać jak już będą podpięte

NonIron
09-12-2009, 16:57
Obecnie podpiety jest czeresniowy

fommm
11-12-2009, 15:58
a jaki i kiedy będzie następny opat?